Osiedle Avia

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Stella Sawickiego/Kłosowskiego, oferowane bezpośrednio przez Spravia

Kraków, Czyżyny, ul. Stella Sawickiego/Kłosowskiego

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 782 oferty w najbliższej okolicy!

Osiedle Avia

4 zdjęcia

Osiedle Avia
Osiedle Avia
Osiedle Avia
Osiedle Avia

Najbliższe inwestycje

Opis Inwestycji

Dzielnica XIV – tradycja i nowoczesność Dzielnica Czyżyny to wyjątkowe miejsce. To właśnie tutaj w 1912 roku powstało lotnisko, które stało się punktem pierwszej w Europie regularnej pocztowej linii lotniczej łączącej Wiedeń z Kijowem i Odessą. Pozostałości infrastruktury lotniska w Czyżynach nie brakuje do dziś. Znajduje się tu także jedyne w Polsce Muzeum Lotnictwa Polskiego z bogatą wystawą eksponatów lotniczych. Wszystko, co potrzebneTutaj właśnie, na dawnych terenach lotniczych, powstanie Osiedle Avia. W okolicy nie brakuje galerii handlowych i punktów usługowych. W sąsiedztwie znajdują się także przedszkola, szkoły i ośrodki zdrowia. Liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz planowana inwestycja szybkiego tramwaju – umożliwią dogodny dojazd do centrum Krakowa.Niezaprzeczalną zaletą Osiedla Avia jest jego położenie niedaleko Parku Lotników Polskich – drugiego co do wielkości parku Krakowa.

Rekreacja na wyciągnięcie ręki

Z uwagi na historię tego miejsca, na osiedlu nie może zabraknąć odniesień do awiacji. Zachowana zostanie przestrzeń nieczynnego od lat pasa startowego, który specjalnie z myślą o przyszłych mieszkańcach postanowiono zaadaptować na niepowtarzalne miejsce rekreacji, sportu  i aktywnego wypoczynku. Aleje do spacerów i joggingu, boiska sportowe, tematyczne place zabaw dla dzieci w różnym wieku, miejsca do jazdy na rolkach to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Tak duży teren rekreacyjny  tuż pod domem umożliwi relaks i wypoczynek każdego dnia. Mieszkanie w dobrej cenie na wygodnym osiedluOsiedle zostało zaprojektowane z troską o wygodę przyszłych mieszkańców. Powstanie atrakcyjne, bezpieczne, ogrodzone miejsce z oryginalnym urządzeniem terenów zielonych. Realizowana pierwsza część osiedla to mieszkania o najczęściej poszukiwanych metrażach (od 30 do 93 mkw), funkcjonalnych rozkładach oraz przemyślanych częściach wspólnych. Przystępne ceny sprawiają, że jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują swojego pierwszego, wymarzonego “M” lub chcą zamienić dotychczasowe mieszkanie na większe lub w ciekawszej lokalizacji. Korzystne ceny sprzyjają także potraktowaniu takiego zakupu jako inwestycji na przyszłość. Atrakcyjne położenie osiedla oraz sąsiedztwo wyższych uczelni to powód, dla którego wiele osób chętnie skorzysta z możliwości wynajmu mieszkania w tej okolicy.

Inwestycja Osiedle Avia znajduje się na Czyżynach, ul. Stella Sawickiego/Kłosowskiego (4.4 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Spravia.

Inwestycja Osiedle Avia została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2013 roku.

Cały projekt składa się z 161 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 8 do 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Avia nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Spravia przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2011 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2013 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają od 8 do 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 161 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia:
przystosowane dla niepełnosprawnych, plac zabaw, pomieszczenie rekreacyjne, teren ogrodzony, ochrona całodobowa
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Lokalizacja inwestycji

Osiedle Avia powstaje w zielonej, rekreacyjnej części Czyżyn.

Czyżyny, czyli dzielnica XIV Krakowa leży w centralnej części miasta i zajmuje powierzchnię 1225,68 ha. Mieszka w niej 26 699 osób. Jest to jedna z bardziej zindustrializowanych części miasta. Znajduje się tu m.in. Elektrociepłownia Kraków i Krakowski Park Technologiczny. Początkowo krajobraz Czyżyn miał charakter stricte przemysłowy, jednak w latach 70-tych i 80-tych XXw. zaczęły powstawać także osiedla mieszkaniowe dla pracowników pobliskich zakładów. Z czasem zostały one odnowione, a zabudowa jest w ostatnich latach uzupełniana kolejnymi nieruchomościami pełniącymi funkcję mieszkalną. Zadbano również o rozbudowę infrastruktury społecznej w postaci m.in. przedszkoli i szkół. W dzielnicy znajduje się także krakowska Akademia Wychowania Fizycznego. Na Czyżynach bez problemu znajdziemy tereny zielone. Poza działkami, mamy tu Lasek Łęgowski i 60-hektarowy Park Lotników Polskich będący drugim, co do wielkości parkiem w mieście. W dzielnicy mieści się także Muzeum Lotnictwa Polskiego. Ze względu na swoje znaczenie przemysłowe, Czyżyny są dobrze skomunikowane z resztą miasta. Biegnie przez nie także droga krajowa i droga wojewódzka.

Komunikacja

Czyżyny mają bardzo dobre połączenie komunikacyjne z pozostałymi częściami Krakowa. Regularnie odbywają się tu kursy linii autobusowych i tramwajowych. Dodatkowo biegnie tędy droga wojewódzka nr. 776, a północną granicę dzielnicy stanowi droga krajowa nr. 79.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Avia?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Avia mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 310 metrów od inwestycji Osiedle Avia znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Os. Dywizjonu 303.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Avia znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Avia znajdują się się 4 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ,,MAŁE ANIOŁKI 2" w odległości 320 m, Przedszkole Prywatne Nr 1 Pilch Teresa Grażyna w odległości 380 m, SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 182 PRZY ŹRÓDEŁKU W KRAKOWIE w odległości 390 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Avia jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Rejonowa nr 14 - SPZOZ Nowa Huta w odległości 280 m, Prywatna Przychodnia Ortopedyczna w odległości 300 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Avia składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 30 m znajduje się Lewiatan, w odległości 100 m znajduje się Żabka, w odległości 280 m znajduje się Avita.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Avia w odległości 410 m znajduje się Boisko, w odległości 440 m znajduje się Boisko, w odległości 450 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.02.2012
Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: