Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Solaris Park etap II

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Stanisława Lema, oferowane bezpośrednio przez

Semaco

Kraków, Czyżyny, ul. Stanisława Lema

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 527 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Solaris Park etap IISolaris Park etap II

14 zdjęć

Solaris Park etap II
Solaris Park etap II
Solaris Park etap II
Solaris Park etap II

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • teren ogrodzony
 • recepcja
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Rekreacja

 • plac zabaw

Przyroda w okolicy

 • 4 parki w okolicy
 • las

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2021 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 245 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 265 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, las, staw

Opis inwestycji

Solaris Park etap II logo

Solaris Park to idealna inwestycja zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Znajdziesz w niej małe, funkcjonalne kawalerki oraz duże mieszkania rodzinne. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane również wygodne miejsca parkingowe, stacje ładowania samochodów, rowerownia wewnętrzną i zewnętrzną i obszerne komórki lokatorskie. Oprócz tego przewidzieliśmy stworzenie Strefy Mieszkańca, gdzie będzie można wspólnie spędzić czas wolny lub popracować. Strefa Mieszkańca będzie podzielona na część coworkingową i część bawialną z wewnętrznym placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Zarówno mieszkania, jak i części wspólne zostaną wykonane z najwyższej jakości, ekologicznych materiałów. W ramach inwestycji powstaną również lokale usługowe.

Mieszkańcy do swej dyspozycji będą mieli także zewnętrzną siłownię, strefę rekreacyjną (leżaki, stoły do gier), a o ich bezpieczeństwo będzie zagwarantowane przez monitoring i portiernię. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu największego parku w Krakowie – Parku Lotników, mieszkańcy będą mieli idealne miejsce, aby po pracy wybrać się na spacer i skorzystać z atrakcji, które się tam znajdują, takie jak staw i plaża wokół niego.

Inwestycja Solaris Park etap II znajduje się na Czyżynach, ul. Stanisława Lema (3.1 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Semaco.

Inwestycja Solaris Park etap II została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2023 roku.

Cały projekt składa się z 245 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Solaris Park etap II nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Semaco przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Blisko ścisłego centrum Krakowa, a jednak w bardzo spokojnej okolicy, pozwalającej na odpoczynek od miejskiego zgiełku. To właśnie charakteryzuje inwestycję Solaris Park. Osiedle zostanie zlokalizowane przy ulicy Stanisława Lema w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Lotników Polskich oraz w pobliżu Stawu Dąbskiego. Lokalizacja Solaris Park pozwala na szybkie i bezproblemowe przemieszczenie się do centrum miasta, dzięki okolicznym węzłom komunikacyjnym. Z pewnością inwestycja przypadnie do gustu zarówno tym, ceniącym uroki miejskiego życia, jak i tym, szukającym ciszy, spokoju i miejsc rekreacji.

• Rynek Główny – 4,5 km, 13 minut samochodem

• pętla tramwajowa TAURON Arena Kraków Wieczysta – 500 m, 5 minut pieszo

• Park Lotników Polskich – 20 m, 1 minuta pieszo

• Galeria M1 Kraków – 800 m, 11 minut pieszo

• Galeria Plaza Kraków – 550 m, 7 minut pieszo

• Lidl – 1 km, 13 minut pieszo, 3 minuty samochodem

• AWF – 1,5 km, 19 minut pieszo

• Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej – 1,5 km, 19 minut pieszo

• Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego – 900 m, 12 minut pieszo

• szkoła podstawowa – 750 m, 10 minut pieszo

• przedszkole – 600 m, 8 minut pieszo

• restauracja – 450 m, 5 minut pieszo

Czyżyny, czyli dzielnica XIV Krakowa leży w centralnej części miasta i zajmuje powierzchnię 1225,68 ha. Mieszka w niej 26 699 osób. Jest to jedna z bardziej zindustrializowanych części miasta. Znajduje się tu m.in. Elektrociepłownia Kraków i Krakowski Park Technologiczny. Początkowo krajobraz Czyżyn miał charakter stricte przemysłowy, jednak w latach 70-tych i 80-tych XXw. zaczęły powstawać także osiedla mieszkaniowe dla pracowników pobliskich zakładów. Z czasem zostały one odnowione, a zabudowa jest w ostatnich latach uzupełniana kolejnymi nieruchomościami pełniącymi funkcję mieszkalną. Zadbano również o rozbudowę infrastruktury społecznej w postaci m.in. przedszkoli i szkół. W dzielnicy znajduje się także krakowska Akademia Wychowania Fizycznego. Na Czyżynach bez problemu znajdziemy tereny zielone. Poza działkami, mamy tu Lasek Łęgowski i 60-hektarowy Park Lotników Polskich będący drugim, co do wielkości parkiem w mieście. W dzielnicy mieści się także Muzeum Lotnictwa Polskiego. Ze względu na swoje znaczenie przemysłowe, Czyżyny są dobrze skomunikowane z resztą miasta. Biegnie przez nie także droga krajowa i droga wojewódzka.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Solaris Park etap II?

Czyżyny mają bardzo dobre połączenie komunikacyjne z pozostałymi częściami Krakowa. Regularnie odbywają się tu kursy linii autobusowych i tramwajowych. Dodatkowo biegnie tędy droga wojewódzka nr. 776, a północną granicę dzielnicy stanowi droga krajowa nr. 79.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Solaris Park etap II mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 244 metrów od inwestycji Solaris Park etap II znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - TAURON Arena Kraków Wieczysta 04.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Solaris Park etap II znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Solaris Park etap II znajduje się 25 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole Montessori Muszelka w odległości 235 m, Żłobek Montessori Raj Maluszka w odległości 273 m, Zespół Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie w odległości 424 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Solaris Park etap II jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Stomatologia Nowe Dąbie w odległości 181 m, Centrum Medyczne Woś i Piwowarczyk w odległości 244 m, Cogito Ergo Move w odległości 260 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Solaris Park etap II składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 20 m znajduje się Żabka, w odległości 189 m znajduje się Piekarnia – cukiernia „Złoty kłos”, w odległości 284 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Solaris Park etap II w odległości 225 m znajduje się Pumptrack, w odległości 242 m znajduje się Pumptrack, w odległości 253 m znajduje się Pumptrack.

Data publikacji: 08.06.2021
Data aktualizacji: 29.03.2024

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023