Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kamienica Vossa

Oferta archiwalna

Lokale użytkowe na sprzedaż ul. Swarożyca 15A, oferowane bezpośrednio przez

P.B. Calbud Sp. z o.o.

Szczecin, Śródmieście, Drzetowo-Grabowo, ul. Swarożyca 15A

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Prezentacja oferty archiwalnej

Kamienica VossaKamienica Vossa

11 zdjęć

Kamienica Vossa
Kamienica Vossa
Kamienica Vossa
Kamienica Vossa

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • monitoring
 • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2013 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2014 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku

Liczba kondygnacji:

budynek posiada od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba lokali:

cała inwestycja składa się z 34 lokali użytkowych

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne : Cena: 35000 zł

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

Kamienica Vossa to niepowtarzalne miejsce, w którym historia i tradycja łączą się z nowoczesnością. Na przełomie XIX i XX wieku na terenie nieruchomości przy ul. Swarożyca funkcjonowała bowiem rodzinna firma pn. C. Voss & Sohn, trudniąca się produkcją konnych wozów strażackich, a także ludwisarstwem - w tym w szczególności odlewaniem dzwonów. Obecnie w tej niepowtarzalnej lokalizacji - tuż przy Teatrze Polskim, w pobliżu Parku Żeromskiego oraz nadodrzańskich bulwarów - powstaje nowoczesny budynek oferujący wyjątkowe apartamenty o zróżnicowanych metrażach - od 28 m2 do 113 m2.

Każdy znajdzie tu mieszkanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dla tych, którzy poszukują przestrzeni oraz oryginalnych rozwiązań architektonicznych przygotowaliśmy ponad 100-metrowe apartamenty z tarasami. W budynku znajdą się także mieszkania 2-pokojowe oraz wygodne kawalerki. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią apartamenty z dwoma łazienkami, dzięki czemu możliwe będzie oddzielenie strefy dzieci od strefy dorosłych. Takie rozwiązanie może okazać się wygodne także dla osób ceniących prywatność oraz tych, którzy pragną zapewnić większą wygodę swoim gościom.

W budynku zaprojektowano dwie klatki schodowe. Zamontowane w nich cichobieżne, nowoczesne windy zapewnią wygodną komunikację z wszystkimi kondygnacjami budynku, a jedna z nich będzie dodatkowo obsługiwać garaż podziemny, w którym znajdzie się 20 miejsc postojowych oraz 13 komórek lokatorskich. Dodatkowym atutem będzie także estetyczny dziedziniec dostępny tylko i wyłącznie dla mieszkańców.

W sierpniu 2013 r., podczas prac ziemnych związanych z budową Kamienicy Vossa, natrafiliśmy na metalowy przedmiot, który początkowo potraktowaliśmy jako pocisk artyleryjski. Przybyły na miejsce patrol saperski wykluczył jednak taką możliwość. Po oględzinach okazało się bowiem, że miedziana tuba to tzw. kapsuła czasu, umieszczona w tym miejscu pod koniec XIX wieku podczas budowy ówczesnych zabudowań.

Po konsultacjach przewieziono znalezisko do Archiwum Państwowego przy ul. Św. Wojciecha w Szczecinie, gdzie pod czujnym okiem fachowców wydobyto zawartość tuby. W środku znajdowały się m.in. gazety datowane na 1 sierpnia 1883 roku, monety wybite w latach 1875-1876, dokumenty firmy C. Voss & Sohn - w tym m.in. instrukcje i zdjęcia wytwarzanych przez firmę konnych wozów strażackich i dzwonów, a także akt erekcyjny budynku, który znajdował się w tym miejscu w przeszłości. Warto odnotować, że produkowane przez firmę dzwony zachowały się do dzisiaj w wielu zachodniopomorskich kościołach. Jeden z dzwonów okrętowych znajduje się z kolei na Darze Młodzieży.

Mając na uwadze ciekawą historię nieruchomości, na której realizujemy naszą inwestycję, postanowiliśmy zachować pamięć o pionierach przemysłu na Pomorzu Zachodnim nadając powstającemu budynkowi nazwę Kamienica Vossa, nawiązującą do wspomnianej rodziny Vossów. Od strony dziedzińca powstanie także element architektoniczny nawiązujący swoim wyglądem do wieży dzwonniczej. Zamierzamy także umieścić w budynku pamiątkową tablicę oraz wyeksponować materiały znalezione w kapsule czasu.

Inwestycja Kamienica Vossa znajduje się w Drzetowie-Grabowie, ul. Swarożyca 15A (1.2 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez P.B. Calbud Sp. z o.o.

Inwestycja Kamienica Vossa została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2014 roku.

Cały projekt składa się z 34 nowych lokali użytkowych.

Aktualnie w inwestycji Kamienica Vossa nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli P.B. Calbud Sp. z o.o. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

Kamienica Vossa to propozycja skierowana do osób ceniących spokój, a zarazem pragnących pozostać blisko tętniącego życiem miasta. Inwestycja jest bowiem położona w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Żeromskiego, który stanowi idealne miejsce dla osób ceniących bliskość natury oraz dla wielbicieli spacerów i porannego joggingu. Sąsiedztwo Kamienicy Vossa to także Teatr Polski i Teatr Współczesny, reprezentacyjne Wały Chrobrego, nadodrzańskie bulwary oraz wiele restauracji i kawiarni, które będą sprzyjać spotkaniom kulturalnym i towarzyskim.

Położenie realizowanej inwestycji zapewnia doskonałą komunikację z centrum Szczecina oraz innymi dzielnicami miasta. Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej niewątpliwym atutem jest kilka linii autobusowych i tramwajowych. Na przystanku przy ul. Parkowej zatrzymują się tramwaje linii nr 3, 5 i 11 oraz autobus nocny nr 525. Na nieco dalej położonych przystankach przy ul. Matejki, Emilii Platej i Łady można z kolei skorzystać z tramwaju nr 6 oraz autobusów nr 53, 58, 59, 67, 68, 101 i 107.

Atutem Kamienicy Vossa jest również bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura w postaci licznych placówek oświatowych (Przedszkole Publiczne nr 1, 27, 65 i 73, Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół Sportowych, II Liceum Ogólnokształcące, Policealna Szkoła Morska, Akademia Morska), kulturowych i posiadających wartość historyczną oraz administracji publicznej. W pobliżu znajdują się także liczne punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne. W kilka minut można dotrzeć do Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy oraz licznych restauracji położonych w rejonie Wałów Chrobrego.

Śródmieście to dzielnica Szczecina, która liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działają tu kina i teatry, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Kamienica Vossa?

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kamienica Vossa mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1711 metrów od inwestycji Kamienica Vossa znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - stacja kolejowa.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Kamienica Vossa znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienica Vossa znajdują się 34 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: uczelnia w odległości 274 m, Przedszkole Publiczne Nr. 27 „Żagielek” w odległości 330 m, Szkoła Podstawowa nr 11 im. UNICEF w odległości 420 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kamienica Vossa jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Stomatolog Ewa Mazurek w odległości 353 m, Madent w odległości 469 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 552 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kamienica Vossa składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 102 m znajduje się Żabka, w odległości 151 m znajduje się Mega & Dolce, w odległości 159 m znajduje się Groszek.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienica Vossa w odległości 291 m znajduje się Pływalnia Politechniki Morskiej, w odległości 337 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 356 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data aktualizacji: 24.11.2017

Oferty w Drzetowie-Grabowie

Pozostałe oferty

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023