Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

Wielkopolskie, Poznań os. Przyjaźni 125 B

O nas

Zatwierdzony w 1962 roku Ogólny Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Poznania wyznaczając etapy rozwoju stolicy Wielkopolski do 1980 roku, wyznaczył nowe tereny rozbudowy miasta na obszarze Winograd z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Za wyborem tego obszaru przemawiał brak większych inwestycji na tym terenie, dobre warunki klimatyczne, odległość od śródmieścia.W grudniu 1966 roku, po dwóch latach prac nad projektem planu szczegółowego zagospodarowania tego obszaru, został on ostatecznie przyjęty i zatwierdzony przez Prezydium Rady Narodowej Miasta Poznania.Projektowane osiedla uchwałą Prezydium Rady Narodowej Miasta Poznania z dnia 27.10.1967roku otrzymały niżej podane nazwy: Kraju Rad (obecnie Wichrowe Wzgórze), Wielkiego Października (obecnie Pod Lipami), Kosmonautów, Zwycięstwa i Przyjaźni. Akt erekcyjny pod budowę pierwszego budynku na Winogradach wmurowano 9 maja 1968 roku. Generalnym projektantem Winograd był mgr inż. Czesław Nawrocki.Pierwszy etap budowy to osiedla Pod Lipami (lata 1968-1973 , Wilczak -1983 r.) i Przyjaźni (1970-1979). Pozostałe osiedla powstały w niżej podanych okresach: Kosmonautów – 1973-1976 i 1980-1981, Wichrowe Wzgórze – 1974-1981, Zwycięstwa – 1977-1984.Aktualnie w osiedlach winogradzkich mieszka ok. 43.000 mieszkańców. Panoramę Winograd dobrze widać z poznańskiego śródmieścia, bowiem osiedla mieszkaniowe zlokalizowane są na najwyższym obszarze Poznania. W ich bezpośrednim sąsiedztwie nie ma przemysłu, który mógłby być, ze względu na zanieczyszczenia atmosferyczne, uciążliwy dla mieszkańców. W przeszłości tereny te zajmowały sady, uprawy chmielu, winnice, stąd prawdopodobnie dzisiejsza nazwa dzielnicy – Winogrady.Budownictwo mieszkaniowe na Winogradach stanowią pięciokondygnacyjne budynki i trzynasto- oraz szesnastokondygnacyjne wieżowce. Między budynkami znajdują się ciągi komunikacyjne dla pieszych i duże obszary zieleni z placami zabaw dla dzieci i urządzeniami rekreacyjnymi. Wewnątrz osiedli zlokalizowano szkoły, przedszkola, przychodnie i domy kultury, a na ich obrzeżach – większe obiekty handlowe i usługowe. Osiedla winogradzkie mają dobre połączenia komunikacyjne ze śródmieściem i innymi dzielnicami miasta, szczególnie po uruchomieniu Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Z dniem 01 stycznia 1984 roku, po podziale Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, powstała Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa “Winogrady” obejmująca pięć wcześniej wymienionych osiedli.Najwyższym organem Spółdzielni jest Walne Zgromadzenie Członków. Pozostałe organy Spółdzielni to: Rada Nadzorcza, Zarząd i Rady Osiedli. Obok działań mających na celu racjonalną gospodarkę zasobami mieszkaniowymi i ich utrzymanie w dobrym stanie technicznym – Spółdzielnia prowadzi działalność społeczno-wychowawczą w oparciu o działające w osiedlach domy kultury tj. “Bajka”, “Orbita’, “Pod Lipami”, “ Słońce” i “Wiktoria”. Zapraszamy do tworzenia wspólnie dalszej historii.

Zapytaj o ofertę

Na pytania w sprawie ofert odpowiadają deweloperzy. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne.

Interesuje mnie nieruchomość w tej inwestycji i inne podobne. Chcę otrzymywać od Property Group Sp. z o.o. e-mailem, SMS-em lub telefonicznie więcej informacji na ich temat.

Administratorem danych jest Property Group Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, ul. Jana Sebastiana Bacha 26A, 02-743 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 335123, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 50 000 zł, NIP 5213538080. Administratorem danych jest także deweloper, którego nieruchomość jest prezentowana. Moje dane zostaną przekazane do tego dewelopera w celu udzielenia przez niego odpowiedzi na moje zapytanie. W przypadku wyrażenia przeze mnie zainteresowania kredytem administratorem moich danych osobowych będzie także NOTUS Finanse S.A. z siedzibą w Warszawie (00-517), ul. Marszałkowska 76, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000324689, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 500 000 zł, NIP 5252286547. Mam prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania. Dane będą przetwarzane w celu informowania o zbliżonych do prezentowanej ofertach nieruchomości pojawiających się w portalu, a za dodatkową zgodą również o ofertach kredytów na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Podanie danych jest dobrowolne, lecz konieczne do otrzymania odpowiedzi na zapytanie i zbliżonych do prezentowanej ofert.

Siedziba firmy

  • Wielkopolskie, Poznań
  • os. Przyjaźni 125 B

+48 61 ...

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

Strona internetowa dewelopera

Odwiedź nasze stoisko

Wiadomości na temat Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

Więcej wiadomości