Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

[SONDA] Ceny komórek lokatorskich i miejsc postojowych

Paulina Bartkowska
Paulina Bartkowska

Data publikacji: 19.03.2020, Data aktualizacji: 08.01.2024

7 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 90 głosów

[SONDA] Ceny komórek lokatorskich i miejsc postojowych
W jakiej cenie deweloperzy oferują miejsca postojowe i komórki lokatorskie w nowo powstających inwestycjach? Sprawdź wyniki sondy przeprowadzonej przez portal RynekPierwotny.pl!

Klienci firm deweloperskich powinni mieć świadomość tego, że podczas zakupu mieszkania czekają na nich dodatkowe koszty związane z zakupem komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego lub garażu.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • ile kosztuje miejsce postojowe
 • ile kosztuje komórka lokatorska 
 • jak kształtują się ceny zewnętrznych miejsc postojowych 

Zgodnie z przeprowadzoną przez portal RynekPierwotny.pl sondą deweloperską:

 • średnia cena miejsca postojowego wynosi ok. 30-40 tys. złotych,
 • na komórkę lokatorską trzeba wydać średnio 10 tys. złotych, przy czym jej standardowa wielkość najczęściej nie przekracza 2-3 mkw.

Warto pamiętać, że na rynku pierwotnym można znaleźć również oferty, w których deweloper uwzględnił już posiadanie dodatkowej powierzchni. Przykładowo, do firm, które oferują nabywcom darmową komórkę lokatorską w ramach mieszkania, są: Merari, Grupa Partner (inwestycja Śródka OdNowa 2) oraz inwestor realizujący osiedle Nowa Murowana.

Mimo wysokich cen dodatkowych powierzchni warto rozważyć ich zakup, gdyż w przyszłości, w przypadku ewentualnej sprzedaży mieszkania mogą one znacząco podnieść wartość nieruchomości. Dodatkowo dzięki posiadaniu komórki lokatorskiej, nabywca zyskuje kilka dodatkowych metrów kwadratowych do przechowywania sezonowych sprzętów.

Jesteście ciekawi, za ile dokładnie, deweloperzy oferują dodatkowe miejsca w swoich inwestycjach? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części naszego materiału!

 

Radosław Bieliński, Dyrektor ds. Komunikacji i Rzecznik Prasowy Dom Development S.A.

Ceny miejsc postojowych i komórek lokatorskich zależne są od wielu czynników takich jak m.in.  lokalizacja danego osiedla. Zwykle koszt pojedynczego miejsca postojowego w hali garażowej na warszawskich osiedlach zaczyna się od 30 000 zł. Za komórkę trzeba zapłacić od 10 000 zł. Dodatkowo na terenie wielu osiedli udostępniane są stanowiska naziemne do parkowania samochodów oraz stojaki rowerowe. Na osiedlu Żoliborza Artystyczny zrealizowaliśmy ogólnodostępny parking podziemny, który służy klientom lokali usługowych jak i gościom.

Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Ceny miejsc postojowych oraz komórek lokatorskich są uzależnione od miasta i różnią się także w zależności od inwestycji. W przypadku komórek dochodzą także różnice w powierzchni, które wpływają na ostateczną cenę. W naszym warszawskim bestsellerze – osiedlu Miasto Moje – miejsce garażowe kosztuje 24 600 zł, a za podwójne miejsce rodzinne klient zapłaci 36 900 zł. Schowek, w zależności od powierzchni, kosztować będzie od około 5500 do 12 500 zł.

W szczecińskiej Panoramice miejsce postojowe to koszt rzędu 33 tys. zł, a komórki kosztują pomiędzy 4300 a 7000 zł. Mieszkańcy osiedla Vitalia we Wrocławiu za miejsce garażowe płacą 27 060, natomiast komórki dostępne są w cenach od 5600 do 14 000 zł. Natomiast w naszym poznańskim hicie – osiedlu Grunwald2 – miejsca postojowe kosztują 18817 zł. Mniejszą komórkę można w tej lokalizacji kupić już za 2600 zł, natomiast największa kosztować będzie 8 500 zł.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA

Ceny miejsc postojowych w garażu wynoszą średnio 30 tys. zł., zaś komórek lokatorskich 4 tys. zł za 1 m2.

Zbigniew Juroszek, prezes ATAL

Ceny zewnętrznych miejsc postojowych – dostępnych w wybranych inwestycjach – zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Miejsca w garażach podziemnych to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast klienci zainteresowani zakupem komórki lokatorskiej powinni liczyć się z kosztem 2 500 zł za mkw. 

Artur Pietraszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Polnordu

Cena miejsc parkingowych jest pochodną przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych i uwarunkowań planistycznych określonych współczynnikami parkingowymi. Wiemy, że jest to ważna dla użytkowników powierzchnia, choć jej wytworzenie może być poważnym obciążeniem dla budżetu inwestycji. Rynek warszawski lub trójmiejski wycenia typowe miejsce parkingowe na poziomie 35-45.000 PLN brutto i w takim przedziale staramy się dostarczać te powierzchnie.

Stosując rozwiązania w postaci niezależnych platform parkingowych musimy w koszcie miejsca uwzględnić dodatkowe koszty urządzeń technicznych co wyraźnie podnosi cenę. Podobnie kwestie komórek lokatorskich- to pożądana przestrzeń, którą staramy się w miarę możliwości dostarczyć. Coraz częściej jest ona powiązana z miejscami postojowymi w postaci estetycznych boksów a jej koszt powiększa cenę stanowiska postojowego.

 

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Wszystkie nasze inwestycje mają wielostanowiskowe podziemne hale garażowe. Znajdują się one np. w Jagiełły 6, Centreville, Zajezdni Wrocław, Grochowskiej 230 i poznańskiej Soleil de Malta. W dzisiejszych czasach to absolutna konieczność, bo w miastach nie ma gdzie parkować. Tak jak w przypadku mieszkań, tak i ceny miejsc postojowych różnią się w zależności od miasta. Średnia cena w naszych inwestycjach mieści się w przedziale 30-35 tys. zł. Podobnie jest z komórkami lokatorskimi, które też są dziś standardem. U nas kosztują średnio 4 tys. za mkw.

Iwona Kruk, z-ca Dyrektora Sprzedaży, Wawel Service

Zakupu miejsca postojowego w naszej aktualnej ofercie można dokonać od 30.000 zł. Ich cena uzależniona jest głównie od lokalizacji inwestycji. Ceny komórek lokatorskich plasują się obecnie na poziomie 3000-4000 zł.

Wojciech Duda - wiceprezes Duda Development

Przeważnie miejsce postojowe w naszych inwestycjach kosztuje 30-45 tysięcy złotych.

Leszek Chłuda, Dyrektor Handlowy w White Stone Development

Podchodzimy indywidualnie do każdej z naszych inwestycji i kształtujemy ceny w zależności od wielu czynników. I tak np. w Warszawie miejsce postojowe w garażu to koszt ponad 30 tys. zł, natomiast miejsce naziemne w inwestycji Zielone Zamienie zlokalizowanej w gminie Lesznowola oferujemy w cenie mieszkania. Komórka to obecnie koszt 8 tys. zł.

Ewa Skibińska – marketing manager grupy BY MADE

Miejsca postojowe przed aparthotelem Legnicka 60C nie będą na sprzedaż. Będzie je można wynająć. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Karolina Opach, Kierownik Działu Sprzedaży spółki Quelle Locum

W inwestycji Park Leśny Bronowice koszt miejsca garażowego to 32000 zł, a miejsca postojowego zewnętrznego 15000 zł. Dysponujemy komórkami lokatorskimi o powierzchni aż do 17 m2, sprzedawanymi w cenach od 7000 do 12000 zł.

Witold Indrychowski, prezes spółki MERARI

W inwestycji Śliczna 36i6 oferujemy komórkę lokatorską w cenie mieszkania. Koszt miejsca postojowego to 50 tys. zł brutto.

Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment

W najnowszym - V etapie Nowych Ogrodów, nabywca może zakupić miejsce postojowe za 25 tys. zł, natomiast cena komórek lokatorskich rozpoczyna się od 1 500 zł.mkw.

Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building

Na inwestycji w Zalasewie miejsce w hali garażowej można nabyć w cenie 15 000 zł.


Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady

Cena miejsca postojowego w hali garażowej wynosi 27.000 zł, natomiast miejsca naziemnego 16.000 zł. 

Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana

Na inwestycji Nowa Murowana, klient otrzymuje gratis przynależna do mieszkania komórkę lokatorska, natomiast miejsce parkingowe to koszt 4999 zł. 

Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner

Na Śródka OdNowa 2 komórki są w cenie mieszkania, poza tym standardowo jest to cena 5.000zł/m2. Miejsca postojowe 15.000zł zewnętrzne i 25.000zł w podziemnej hali. 

Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development

Projektujemy i wyceniamy miejsca postojowe w naszych inwestycjach w taki sposób, by każdy nabywca mieszkania miał szansę zapewnić sobie także przestrzeń dla swojego pojazdu. Staramy się odpowiadać na różnorakie potrzeby, dlatego w jednej z naszych inwestycji obok standardowych miejsc postojowych znalazły się także miejsca powiększone do 7 metrów długości co pozwala na jednoczesne zaparkowanie motocykla i samochodu.

W naszej najnowszej inwestycji przy ulicy Piątkowskiej 103, miejsce postojowe naziemne można sobie zapewnić już od 20 000 zł brutto. W naszej inwestycji Sielska 14 zaprojektowaliśmy funkcjonalne komórki lokatorskie zlokalizowane na kondygnacjach mieszkalnych, a więc z bardzo łatwym dostępem z mieszkania w cenie 7 000 zł brutto.

Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu i reklamy w firmie Greenbud Development

Kupując dom, klient ma zapewnione miejsca postojowe na własnej działce, bez dodatkowych opłat.

 

Dowiedz się więcej o #mieszkaniedlamedyka o ogólnopolskim wsparciu dla służb walczących z epidemią COVID-19. Udostępnij mieszkanie już dziś!

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023