Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe mieszkania w Busku-Zdroju – mieście uzdrowiskowym

Busko-Zdrój to licząca około 16 tysięcy mieszkańców miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa w województwie świętokrzyskim. Znajduje się 50 km od Kielc, 80 km od Krakowa i 150 km od Katowic. Przez miasto przebiega droga krajowa DK73 oraz 3 drogi wojewódzkie – DW767 Busko-Pińczów, DW973 Busko-Żabno i DW 776 Busko-Kraków. Główne szlaki komunikacyjne rozpoczynają się przy skrzyżowaniu z ulicą Witosa. W mieście tym realizowane są także pasażerskie połączenia kolejowe do Kielc. Niedaleko znajdują się międzynarodowe lotniska – Kraków-Balice (110 km) i Katowice-Pyrzowice (160 km).

W miejscowości obowiązuje podział na 18 osiedli mieszkaniowych: Przy Cmentarzu, Za Szosą, Kotery, Łagiewniki, Pod Szpitalem, Ściegna, Bronina, Choinki, Okrąglica, Pod Lasem, Na Górze, Niwka, Długa Góra, Doły, Wola, Za Szkołą, Wał i Kaczowa Dolna.

Miejscowość przyjazna inwestorom

W miasteczku mają swoje siedziby znane firmy krajowe oraz z zagranicznym kapitałem, które tworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Są to podmioty m.in. z branży farmaceutycznej, logistycznej, transportowej, turystycznej i produkcji wód mineralnych. Dla inwestorów powstały działki inwestycyjne w południowo-zachodniej części miasta. Są one uzbrojone w niezbędną infrastrukturę i media.

Gdzie powstają w Busku-Zdroju nowe mieszkania?

Nowe mieszkania w Busku-Zdroju w ostatnich latach powstają w różnych częściach miasta, w tym przy ulicy Kusocińskiego, Waryńskiego, Mickiewicza, Grotta, Młyńskiej, Batorego, Armii Krajowej, Broniewskiego i Przemysłowej. Dominują lokale 2-pokojowe o powierzchni około 40-50 m2, w kilkukondygnacyjnej zabudowie wielorodzinnej. Na lokalnym rynku nieruchomości występuje spora konkurencja wśród deweloperów. Ceny mieszkań są średnie na tle całego województwa, lecz niższe niż w Kielcach.

Popyt na lokale w tej lokalizacji

W Busku-Zdroju nowe mieszkania cieszą się ogromnym popytem – najszybciej znajdują nabywców lokale 2-pokojowe oraz kawalerki. Ich zakup może być korzystną inwestycją, ponieważ zakupem oraz najmem lokali są zainteresowani turyści i kuracjusze – zarówno w sezonie, jak i poza nim. Zazwyczaj im mniejszy metraż mieszkania, tym wyższy potencjalny zwrot z inwestycji.

Na atrakcyjność tej lokalizacji dla mieszkańców wpływa dobrze rozwinięta infrastruktura społeczna, w tym szpitale, obiekty sanatoryjne, przychodnie, apteki, parki, kryte baseny, a także szkoły podstawowe, średnie i policealne.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie świętokrzyskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Busku-Zdroju na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Busku-Zdroju

Województwo świętokrzyskie - jednostka podziału administracyjnego w południowej części centralnej Polski ze stolica w Kielcach. Charakterystycznym miejscem regionu świętokrzyskiego są Góry Świętokrzyskie, które są centrum Wyżyny Kieleckiej. Na terenie samego województwa jest zróżnicowany teren - występuje tu dużo nizin jak i wyżyn. Średnia wysokość wynosi 243,4 m n.p.m., zaś najwyższy punkt to Łysica, posiadająca 612 m.n.p.m.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: