Condohotele

Apartamenty wakacyjne

Pod wynajem

Warszawa

Szukasz condohotele w Warszawie

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania

Niestety nic nie znaleźliśmy

Zmień parametry wyszukania i spróbuj ponownie

Chcesz zainwestować w nieruchomość bez poświęcania jej czasu? Sprawdź naszą ofertę condohoteli w Warszawie! Zarabiaj wygodnie - bez szukania najemców i przeprowadzania remontów.

Niskie zyski z lokat spowodowały wzrost zainteresowania innymi formami inwestowania w nieruchomości. To z kolei stało się przyczyną wysypu rozmaitych ofert skierowanych do inwestorów doświadczonych, jak i laików. Jedną z nich jest condohotel. Obecnie wszędzie można znaleźć oferty zakupu pokoi w hotelach w celach inwestycyjnych. Z ogromną ich ilością boryka się stolica Polski. Condohotel w Warszawie to modna fraza na ustach firm, agencji i prywatnych osób zajmujących się sprzedażą nieruchomości pod inwestycje. Ale za tą frazą kryje się wiele informacji, z którymi zapoznanie się okazuje się bezwzględnie konieczne, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych w branży. Kiedy warto zainwestować w condohotele w Warszawie? Co wziąć pod uwagę, wybierając stolicę? Condohotel czy mieszkanie pod wynajem - co się bardziej opłaca? Na te pytanie odpowiedzi znajdują się poniżej. Jedno jest pewne - aby w ogóle zacząć inwestować w rynek nieruchomości, trzeba dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Pozwoli to uniknąć nietrafionych inwestycji, m.in. w condohotele w Warszawie.

Condohotele w Warszawie to nawet 10% zysku rocznie

Stolica Polski pod wieloma względami wyprzedza inne miasta - również pod kątem wynajmu. Znajduje się tu najwięcej ofert dla osób poszukujących tymczasowego lokum. Z prostego względu - wysoki popyt nakręca rynek do tego stopnia, że niekiedy zyski są znacznie wyższe od oczekiwanych. Stąd również pomysł na biznes, który szybko stał się bardzo popularny - zakup i wynajem nieruchomości. Specjalnie dla osób, które nie chcą samodzielnie zajmować się tym procederem, powstała oferta condohoteli w Warszawie. Hotele lub deweloperzy proponują inwestorom zakup albo dzierżawę pokoju w kompleksie hotelowym. I na tym w zasadzie kończy się rola inwestora, jeśli chodzi o działania, jakie musi on podjąć. W zależności od tego, jak umówi się z osobami zarządzającymi hotelem, będzie otrzymywał albo stałą “wypłatę”, albo uzależnioną od zysków z wynajmu nieruchomości. Niektórzy operatorzy oferują również możliwość odkupienia pokoju po wygaśnięciu umowy za cenę, jaką pokój miał w chwili zakupu. Mowa zwłaszcza o condohotelach w Warszawie, gdzie ten sposób jest bardzo popularny. W ten sposób nabywca nie musi martwić się, że będzie miał problem ze zbytem, gdy po jakimś czasie uzna, że chce zrezygnować z takiej formy zarabiania pieniędzy.

Nabywca może zatem zarobić od 4% do nawet 10% wartości nieruchomości w ciągu roku. W większości gwarantuje to duży popyt, ale warto zwrócić uwagę również na to, że nie każde obietnice mają pokrycie. Wiele condohoteli w Warszawie charakteryzuje się licznymi obostrzeniami, co nieraz przekłada się na mniejszy zysk inwestora. Warto zatem rozeznać się w prawach, jakimi rządzą się hotele, a zwłaszcza condohotele. Warszawski rynek również w tym temacie nieco wyróżnia się na tle pozostałych miast w Polsce - dlatego warto przed zainwestowaniem pieniędzy znaleźć czas na zbadanie rynku. Dopiero po zapoznaniu się z realiami można mówić o inwestowaniu w condohotele w Warszawie. W przeciwnym wypadku nabywca może stracić wiele pieniędzy.

Co wziąć pod uwagę, szukając condohotelu w Warszawie?

Przede wszystkim stolica ma tę zaletę, że ludzie przyjeżdżają tu cały rok. Czy to turyści, czy biznesmeni - wiele osób poszukuje pokoju w hotelu na jedną czy kilka nocy. Oznacza to, że osoba inwestująca w condohotel w Warszawie nie musi obawiać się sezonowości - w przeciwieństwie do lokalizacji typowo turystycznych nad morzem czy w górach. Jednocześnie w stolicy inwestor ma wiele condohoteli do wyboru, przy czym sprzedaż i zakup są tu bardzo dynamiczne. Z jednej strony zatem nie warto się zbyt długo zastanawiać nad zainwestowaniem w dany pokój, z drugiej trzeba poznać ryzyko. Warto poprosić zatem o oferty od kilku condohoteli. Najczęściej dobrym zyskiem cieszą się obiekty położone w centrum miasta - charakteryzuje je niemal całoroczne obłożenie, a ceny wynajmu nie są niskie, co przekłada się na zysk. Podobnie jest z hotelami położonymi blisko centrów biznesowych. Najbardziej ryzykowne wydają się obiekty położone w dalszych dzielnicach, daleko od centrum oraz parków biznesowych.

Jednak po bliższym zapoznaniu się z rynkiem okazuje się, że również tam można znaleźć zyskowne condohotele. W Warszawie wynajmowane są bowiem często pokoje tańsze, a więc położone dalej od centrum. Szukają ich zwłaszcza młodzi i mniej zamożni ludzie. Stąd nieraz okazuje się, że taki condohotel może zarabiać na siebie i jeszcze wypracować bardzo dobry zysk. Bo więcej osób wynajmie pokój za 100 zł niż za 700 zł, o czym warto pamiętać przy wyborze. Można również polegać na hotelach, w których wynajmują głównie obcokrajowcy, których w Polsce pojawia się coraz więcej w charakterze turystów czy biznesmenów. Lokalizacja ma ogromne znaczenie przy wyborze condohotelu w Warszawie. Z jednej strony ilość ofert z rozmaitych zakątków miasta powoduje, że każdego stać na taką inwestycję. Z drugiej nie każdy hotel jest w stanie na siebie zarobić.

Istotne przy wyborze są szczegóły

Wybór zbyt drogiego hotelu, który jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i w którym wynajem pokoju jest drogi, nie zawsze okazuje się zyskowny. Podobnie jest z nieruchomością, która jest wykończona po kosztach. Ta pierwsza może nie przyciągnąć zbyt wielu osób, tę drugą trzeba będzie często remontować. Wybór condohotelu w Warszawie wcale nie jest taki prosty. Dlatego można sprawdzić, jak radzą sobie podobne inwestycje w tym rejonie. Na jakim poziomie stoją ich zarobki? Ile osób wynajmuje tam pokoje? Jak widać, badania rynku okazują się niezbędne.

Warto sprawdzić również, co jeszcze hotel ma do zaoferowania gościom. Czy istnieją możliwości zorganizowania tam konferencji biznesowej lub imprezy firmowej? Czy hotel dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjnym, jak basen, spa, kręgle itd.? I oczywiście jaki jest w tym udział właściciela pokoju? Kto ponosi koszty remontów? Jak załatwiane są kwestie finansowe? Warto zwrócić uwagę na to, jak finansowana jest sama inwestycja - czy z pieniędzy od inwestorów, czy na kredyt itd. Ta pierwsza opcja okazuje się najbardziej ryzykowna.

Warszawa: condohotel czy mieszkanie pod wynajem?

Tu wiele zależy od preferencji nabywcy. Jeśli szuka on inwestycji, w którą włoży pieniądze, ale nie czas, nie chce zajmować się najemcami, ani remontami - najlepszą opcję wydaje się condohotel. Tu w wielu przypadkach właściciel ma zapewniony zysk, a także wsparcie i pomoc fachowców. W przypadku mieszkania na wynajem trzeba liczyć się z wydatkami na to mieszkanie, poświęceniem dużej ilości czasu, jak również samodzielnym rozliczaniem się z podatków. Zaletą mieszkania pod wynajem jest m.in. to, że można tam zamieszkać - wadą, że sprzedaż może okazać się trudna. W przypadku wielu condohoteli w Warszawie wystarczy dogadać się z operatorem - ten często oferuje możliwość odkupienia pokoju. Z pewnością mieszkanie na wynajem jest opcją bezpieczniejszą dla zupełnego laika. Jednak to wynajem pokoju w condohotelu może okazać się tą bardziej satysfakcjonującą pod względem zysków. Dlatego warto rozważyć inwestycję w condohotel w Warszawie.

Filtruj

2

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: