Wieża Ciśnień

6 zdjęć

Wieża Ciśnień
Wieża Ciśnień
Wieża Ciśnień
Wieża Ciśnień

Dostępne lokale użytkowe

Aktualnie w inwestycji Wieża Ciśnień dostępna jest 1 oferta

Spełniające kryteria

Dla inwestora

Wszystkie (1)

Pokoje

Powierzchnia

Cena

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Stan surowy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Liczba lokali:

cała inwestycja składa się z 14 lokali użytkowych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 250 do 335 cm wysokości.

Standard wykończenia

stan surowy

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu.

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Aktualna oferta

Dostępne lokale:

aktualnie dostępny jest 1 lokal użytkowy.

Powierzchnie lokali użytkowych:

1140 m².

Ceny lokali użytkowych:

  • kształtują się na poziomie 4 500 000 zł.
  • koszt metra kwadratowego wynosi 3 947 zł/m².

Opis płatności:

informacja u dewelopera.

Warunki rezerwacji:

informacja u dewelopera.

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera.

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera.

Opis inwestycji

Wieża Ciśnień we Wrocławiu z pozwoleniem na przebudowę na 14 lokali usługowych - aktualnie jest dostępny cały obiekt na sprzedaż

Na sprzedaż wyjątkowa nieruchomość w prestiżowej willowej dzielnicy Wrocławia – na Karłowicach. Jest to zabytkowa wieża ciśnień o wysokości 46 m zwieńczona kopułą i z tarasem widokowym na szczycie. Wieża zajmuje centralne miejsce placu Daniłowskiego, przy którym zbiegają się ulice Berenta i Przybyszewskiego.

Po remoncie, przebudowie i renowacji powstanie wyjątkowy i prestiżowy obiekt, wrocławski modernizm w najlepszym wydaniu z dominującą funkcją usługowo-biurową.

W projekcie budowlanym założono powstanie lokali użytkowych o różnorodnym przeznaczeniu, a łączna powierzchnia użytkowa wieży to 1140m 2 , m2: (w powierzchnię wliczono ogród zimowy, którego budowa nie jest objęta pozwoleniem na budowę, ale jest zgoda konserwatora zabytków na takie powiększenie powierzchni Sali konsumpcyjnej – ok 80 m kw)

• parter i piwnice wraz z tarasem i ogródkiem – przewidziana funkcja gastronomiczna;

• na kondygnacjach od 1 do 7 powstanie 13 lokali użytkowych od 30 m2 do 101 m2 z przeznaczeniem na dowolne funkcje takie jak apartamenty hotelowe, biura, pracownie architektoniczne i artystyczne, kancelarie prawnicze lub inne.

Każdy lokal będzie miał swoje odrębne wejście z dobudowanej, zewnętrznej klatki schodowej, która będzie wyposażona również w windę. Doświetlenie nowych lokali zapewnione zostanie dzięki realizacji nowych otworów okiennych. Na ostatniej kondygnacji znajduje się taras, będący najwyższym punktem widokowym tej części Wrocławia

Projekt przewiduje remont konstrukcji wraz przebudową i wykonaniem nowych stropów pośrednich. Wykonane w specjalistycznym laboratorium badania wytrzymałości betonu i stali były bardzo zadowalające, co pozwoliło zaprojektować konstrukcję bez dodatkowych wzmocnień, a to z kolei mocno wpływa na obniżenie kosztów przebudowy. Projekt budowlany jak i wykonawczy w cenie.

Zmiana funkcji przeznaczenia wieży na lokale użytkowe została zatwierdzona prawomocnym i ostatecznym pozwoleniem na budowę wydanym przez Prezydenta Wrocławia w dniu 16.07.2021. Na mocy tego pozwolenia zatwierdzony został projekt budowlany obejmujący remont, przebudowę i rozbudowę wieży ciśnień wraz ze zmianą sposobu jej użytkowania na funkcję usługowo-biurową wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedmiotowa inwestycja objęta jest również prawomocnym pozwoleniem konserwatorskim.

Powierzchnia działki – 543 m kw. Działka w użytkowaniu wieczystym, roczna opłata 15.400 zł netto.

Inwestycja Wieża Ciśnień znajduje się na Karłowicach, ul. W. Berenta 75 (3.7 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez Wrocławskie Centrum Inwestycyjne.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 14 nowych lokali użytkowych.

Aktualnie w inwestycji Wieża Ciśnień w sprzedaży jest 1 nowy lokal użytkowy o powierzchni 1140 metrów kwadratowych, w cenie od 3 947 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych właścicieli Wrocławskie Centrum Inwestycyjne nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja inwestycji: - bezpośrednie sąsiedztwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Genetyki i Mikrobiologii; - 10 min od Wrocławskiego Rynku, Panoramy Racławickiej, Ostrowa Tumskiego, Ogrodu Botanicznego; - w promieniu do 2 km: Park Jana Kasprowicza, Centrum Handlowe Korona, posterunek policji, GOjump Park, sklepy, wiele przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im .J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej, Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki przy ul. Piotra Czajkowskiego; - doskonała komunikacja : wiele linii autobusowych oraz w pobliżu stacja kolejowa Wrocław-Sołtysowice

Psie Pole to wrocławska dzielnica rozciągająca się w północnej części miasta. Zamieszkuje ją ponad 93 tysiące mieszkańców, a jej obszar liczy prawie 100 km2. Zabudowę tworzą liczne osiedla domów jednorodzinnych i willi oraz trzy duże osiedla: Zakrzów, Psie Pole i Różanka. W południowej części dzielnicy znajduje się duży zespół przemysłowy. Na obrzeżach zaś dzielnicę otaczają tereny zielone w tym lasy: rędziński, osobowicki czy sołtysowicki. W centralnej części znajduje się siedziba Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Zachodnią część Psiego Pola ze wschodnią łączy największa arteria tej dzielnicy: ulica Jana Kasprowicza. Przebiega tędy również odcinek obwodnicy śródmiejskiej oraz droga E-67. Dzielnica jest dobrze skomunikowana dzięki dogodnym połączeniom autobusowym i tramwajowym (w szczególności centrum z innymi ważnymi punktami Wrocławia).

Komunikacja

Po wrocławskim Psim Polu porusza się 6 większych linii autobusowych oraz 2 tramwajowe. Mieszkańcy mogą także bez problemu poruszać się jednośladami – funkcjonuje tu rozbudowana trasa rowerowa. Dla podróżujących koleją Psie Pole posiada również swoją stację kolejową, umiejscowioną we wschodniej części dzielnicy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Wieża Ciśnień?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Wieża Ciśnień mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 50 metrów od inwestycji Wieża Ciśnień znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - pl. Daniłowskiego.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Wieża Ciśnień znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Wieża Ciśnień znajduje się 5 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w odległości 270 m, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Szymanowskiego w odległości 270 m, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w odległości 270 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Wieża Ciśnień składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 240 m znajduje się Pola, w odległości 460 m znajduje się Lidl, w odległości 490 m znajduje się Kaufland.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Wieża Ciśnień w odległości 130 m znajduje się Boisko, w odległości 140 m znajduje się Boisko, w odległości 160 m znajduje się Siłownia plenerowa.

Data publikacji: 18.02.2022
Data aktualizacji: 08.09.2022
Wrocławskie Centrum Inwestycyjne logo

Wrocławskie Centrum Inwestycyjne

Adres biura sprzedaży:

Wrocław, Wybrzeże Ludwika Pasteura 18

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

  • Poniedziałek: 08:00 - 17:00
  • Wtorek: 08:00 - 17:00
  • Środa: 08:00 - 17:00
  • Czwartek: 08:00 - 17:00
  • Piątek: 08:00 - 17:00

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Karłowicach

Oferty na Karłowicach

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: