Osiedle Solaris etap II

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezSOLART sp. z o.o.

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 682 oferty w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Panorama Kliny(0.2 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Dębniki, ul. Spacerowa (8 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 500/m2
  Panorama Kliny
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 64
  Powierzchnia: 33 - 85 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Dla inwestora 23 oferty
  INTER-BUD Developer Sp. z o.o. sp.k.
 • Małysiaka - etap II(0.4 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Dębniki, ul. Małysiaka (8.1 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 500/m2
  Małysiaka - etap II
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 20
  Powierzchnia: 56 - 70 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Dla inwestora 11 ofert
  Grupa Proins
 • Małysiaka Etap III(0.4 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Dębniki, ul. Komuny Paryskiej (8.1 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 500/m2
  Małysiaka Etap III
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 44
  Powierzchnia: 52 - 67 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 4 oferty
  Grupa Proins

Opis Inwestycji

Osiedle SOLARIS budynek nr 30 to drugi i zarazem ostatni etap cieszącej się dużą popularnością inwestycji przy ul. prof. Bronisława Geremka. Nazwę dla osiedla zaczerpnęliśmy z literatury, a ściślej rzecz ujmując z klasyki literatury science fiction. Solaris to tytuł jednej z najsłynniejszych powieści Stanisława Lema, opowiadającej o próbie kontaktu z inteligencją pozaziemską. Książka doczekała się tłumaczeń na kilkadziesiąt języków oraz aż trzech adaptacji filmowych. Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć znanego na całym świecie pisarza, myśliciela i futurologa i o czym mało kto wie, najwybitniejszego mieszkańca Klinów Borkowskich. Drugim powodem, który wpłynął na naszą decyzję i skłonił nas do wyboru nazwy SOLARIS, jest bezpośrednie sąsiedztwo ul. Galaktycznej, dzięki czemu nasze osiedle bardzo harmonijnie zaistnieje na mapie Klinów.W ramach realizacji tego etapu powstanie kameralny, trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 24 mieszkania o powierzchni od 36 do 74 m kw. Rozpoczęcie prac budowlanych - wrzesień 2018 roku, a planowane zakończenie prac do końca 2019 roku.Osiedle SOLARIS znajduje się w południowej części Krakowa, w dynamicznie rozwijających się w ostatnich kilkunastu latach Klinach Zacisze. Jak sama nazwa wskazuje, jest to spokojny i malowniczy rejon na południu Krakowa. Niemal w całej okolicy dominują kameralne, niewysokie budynki, a w okolicy pozostaje dużo niezabudowanej przestrzeni. Od południowej strony rozciąga się piękny widok na wzgórze Opatkowic, a przy dobrych warunkach atmosferycznych możemy wypatrzyć zarys Tatr. Cicha i spokojna atmosfera nie oznacza jednak problemów z załatwianiem codziennych spraw. Trzy minuty spaceru dzielą Państwa od osiedlowych sklepów, supermarketu, przychodni zdrowia i apteki, poczty, bankomatu i innych niezbędnych punktów usługowych a także placu zabaw dla dzieci.Osiedle SOLARIS łączy ze sobą urok osiedla oddalonego nieco od centrum z zaletami życia w wielkim mieście. Dwieście metrów od budynku znajduje się pętla autobusu, który dowiezie Państwa bezpośrednio do centrum miasta w kilkanaście minut, a zmotoryzowani mają do wyboru kilka alternatywnych sposobów dotarcia do centrum (np. ul. Kobierzyńska, ul. Zakopiańska) oraz 3 kilometry do obwodnicy miasta Krakowa. W odległości kilku minut jazdy samochodem znajduje się również m.in. Centrum Squash i Fitness, Centrum Sportowe i basen, Centrum Handlowe Zakopianka, Galeria Solvay, Cinema City, Castorama, Tesco, Pasaż Ruczaj i wiele innych obiektów, które pozwolą na aktywny wypoczynek lub sprawne zakupy.

Inwestycja Osiedle Solaris etap II znajduje się na Dębnikach, ul. prof. Bronisława Geremka (7.8 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera SOLART sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Solaris etap II została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2020 roku.

Cały projekt składa się z 24 nowych mieszkań. Budynek posiada 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Solaris etap II pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 49 do 74 metrów kwadratowych w cenie od 5 300 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper SOLART sp. z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2020 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 24 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: teren ogrodzony.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Solaris etap II

Leżące w południowo-zachodniej części Krakowa Dębniki to dzielnica VIII, zajmująca obszar 4618,87 ha i zamieszkana przez 59 395 osób. Jest to teren bardzo zróżnicowany pod względem zagospodarowania. Zachodnia połowa dzielnicy to pełne malowniczych krajobrazów Lasy Tynieckie, przez które przepływa Wisła, natomiast wschodnia część Dębnik jest zdecydowanie bardziej zurbanizowana. Obok starych budowli, w tym kamienic i budynków typu dworkowego, znajdziemy tu nowe nieruchomości, takie jak osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne oraz wille. Na Dębnikach kwitnie życie sportowe i kulturalne. Znajduje się tu m.in. Ośrodek Olimpijski „Kolna” i 3 centra sportowe oraz 2 muzea i centrum kultury. Na terenie dzielnicy VIII mieszczą się również 3 wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niedaleka odległość od centrum sprawia, że na Dębnikach skutecznie działa komunikacja miejska. Odbywają się tu kursy linii autobusowych i tramwajowych. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 7, a na niewielkim fragmencie także droga krajowa nr 44, natomiast wzdłuż północnej granicy biegnie droga wojewódzka nr 780.

Komunikacja

Dębniki mają dobre połączenia komunikacyjne z centrum miasta, dzięki regularnie kursującym tramwajom oraz autobusom linii miejskiej i aglomeracyjnej. Przebiega tędy droga krajowa nr 7, będąca fragmentem obwodnicy IV Krakowa. Od południa do dzielnicy prowadzi droga krajowa nr 44. Obok północnej granicy Dębników biegnie droga wojewódzka nr 780.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Solaris etap II mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 440 metrów od inwestycji Osiedle Solaris etap II znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kobierzyn.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Solaris etap II znajduje się się 9 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Publiczne Przedszkole Misie Pysie w odległości 330 m, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity w Krakowie w odległości 420 m, Publiczne Przedszkole "Majowa Łąka" w Krakowie w odległości 470 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Solaris etap II jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Szpital Neuropsychiatryczny imienia Doktora Józefa Babińskiego w odległości 670 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Solaris etap II składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 430 m znajduje się Sklep spożywczo-przemsyłowy, w odległości 470 m znajduje się Stokrotka, w odległości 500 m znajduje się Avita.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Solaris etap II w odległości 380 m znajduje się Boisko piłki nożnej, w odległości 400 m znajduje się Klub Sportowy Victoria Kobierzyn, w odległości 500 m znajduje się ATklub fitness & beauty.

Data publikacji: 22.08.2018

Data aktualizacji: 12.03.2020

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie