Świtezianki

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezMatexi Polska Sp. Z o.o.

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 276 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Art City(0.7 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, Al. Pokoju (1.9 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 11 200/m2
  Art City
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 3
  Powierzchnia: 53 - 68 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Dla inwestora 2 oferty
  EKOPARK
 • Dąbska Street- III etap(0.7 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Dąbska (3 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 9 600/m2
  Dąbska Street- III etap
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 5
  Powierzchnia: 53 - 102 m2
  Liczba pokoi: 3 - 5
  Dasta Invest Sp. z o.o.
 • Przy Mogilskiej - etap II(0.8 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Mogilska (2.3 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 9 399 brutto/m2
  Przy Mogilskiej - etap II
  Termin oddania: 4 kw. 2023
  Liczba mieszkań: 88
  Powierzchnia: 30 - 71 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Dla inwestora 5 ofert
  DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)

Opis Inwestycji

Odważny architektonicznie projekt - Świtezianki, to 5-piętrowy budynek przy ulicy Świtezianki, tuż przy Alei Pokoju, wpisany w trójkątną działkę kończącą się Prądnikiem - niewielkim potokiem, który chwilę później wpada do Wisły. W budynku zaplanowaliśmy 70 mieszkań, głównie 2- i 3- pokojowych o metrażach od 31 do 81 m2.Mieszkańcy Świtezianki do dyspozycji będą mieli garaż podziemny, miejsca postojowe przed inwestycją, a także stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych i miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. Amatorzy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji zadaszone stanowiska dla rowerów.Urządź sobie życie tak, byś miał dużo czasu dla siebie.Zapraszamy wszystkich, którzy chcą „podłączyć się do miasta”.

Inwestycja Świtezianki znajduje się na Grzegórzkach, ul. Świtezianki 2 (2.6 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Matexi Polska Sp. Z o.o..

Inwestycja Świtezianki jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 70 nowych mieszkań. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Świtezianki pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 31 do 82 metrów kwadratowych.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Matexi Polska Sp. Z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2020 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2022 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 70 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:na wszystkich kondygnacjach po 265 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: przystosowane dla niepełnosprawnych, winda, rowerownia.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Lokalizacja inwestycji Świtezianki

Lokalizacja inwestycji doskonale odpowiada na potrzeby tych, którym zależy na różnorodnej komunikacji pozwalającej dotrzeć w każdą część Krakowa. Bliskość Alei Pokoju to dostęp do szybkiej linii tramwajowej, dwupasmowej jezdni, przystanku autobusowego, a także wygodnej ścieżki rowerowej. Przekraczając Prądnik szybko znaleźć się można na zakupach w centrum Plaza, czy Decathlonie. Jednocześnie ze Świtezianki w 10 min. dojść można do Parku Lotników czy Bulwarów Na Dąbiu. Rowerzyści mieszkający przy Świtezianki będą mogli spod domu ruszyć zarówno w stronę Ronda Grzegórzeckiego, wzdłuż bulwarów wiślanych w stronę Wawelu, jak i na spokojną wycieczkę aż do Lasu Mogilskiego.

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Komunikacja

Przez Grzegórzki przebiega droga wojewódzka nr 776. Kursują tu również linie autobusowe i tramwajowe, dzięki którym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum oraz pozostałymi częściami Krakowa.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Świtezianki mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 120 metrów od inwestycji Świtezianki znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Przystanek tramwajowy.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Świtezianki znajduje się się 6 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa nr 18 w odległości 250 m, Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w odległości 250 m, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie w odległości 260 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Świtezianki składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 330 m znajduje się Galeria Plaza, w odległości 410 m znajduje się Carrefour, w odległości 420 m znajduje się Sklep z warzywami.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Świtezianki w odległości 220 m znajduje się Boisko, w odległości 250 m znajduje się Boisko, w odległości 270 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 02.11.2020

Data aktualizacji: 12.01.2021

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie