Przestrzenie Banacha

Mieszkania na sprzedaż ul. Banacha, oferowane bezpośrednio przez Grupa BUMA

Kraków, Prądnik Biały, ul. Banacha
Ceny od: 7 600 zł brutto/m2
Przestrzenie Banacha

4 zdjęcia

Przestrzenie Banacha
Przestrzenie Banacha
Przestrzenie Banacha
Przestrzenie Banacha

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Przestrzenie Banacha dostępne są 2 oferty

  • Lista
  • Rzuty
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Filtruj listę

Opis Inwestycji

Przestrzenie Banacha – poznaj genialne miejsce do życia

Najlepsze miejsce pod słońcem.

Dlaczego postanowiliśmy wybudować osiedle przy ul. Banacha? Bo znaleźliśmy genialne miejsce na wzniesienie dobrze zorganizowanego osiedla, które w założeniu ma funkcjonować jak samowystarczalna dzielnica.

Ulokowane na wzgórzu, z dobrym widokiem na miasto i co najważniejsze wentylowane lepiej niż centrum miasta.

Osiedle otoczone jest zielenią. Genialne tereny do jazdy na rowerze czy dłuższych biegów znajdują się dosłownie o kilka minut stąd. Nasza inwestycja znajduje się w pobliżu Parku Leśnego Witkowice o powierzchni blisko 16 ha znanego z licznych szlaków pieszych, turystycznych oraz rozbudowanej sieci tras rowerowych

To również miejsce, które już niebawem zostanie doskonale skomunikowane z resztą miasta

- tramwaj – zaprojektowana linia szybkiego tramwaju na Górkę Narodową z przystankiem tuż obok osiedla

- kolej – zaplanowana rozbudowa szybkiej kolei aglomeracyjnej z przystankiem Prądnik Czerwony

- drogi – planowana jest budowa północnej obwodnicy Krakowa oraz trasa ekspresowa S7 Kraków-Warszawa, a także rozbudowa al. 29 listopada.

Teren i sąsiedztwo inwestycji objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co jest gwarancją przewidywanego i przemyślanego rozwoju tej części miasta

Przestrzenie Banacha czyli wzór na wygodne osiedle

Dobra komunikacja – osiedle rozplanowane będzie na kształcie litery X, którą tworzą wygodne drogi wewnętrzne (przestrzeń X to inna matematyczna nazwa Przestrzeni Banacha), a tuż obok osiedla powstanie przystanek tramwajowy

Punkty usługowe – na terenie osiedla przewidzieliśmy wiele punktów usługowo-handlowych. Chcielibyśmy, żeby pojawiły się tu nie tylko sklepy, w których można zrobić codzienne zakupy, ale i usługi ułatwiające codzienne życie mieszkańcom (przedszkole lub sala zabaw, serwis rowerowy, paczkomat, fryzjer czy kawiarnia)

Zielona przestrzeń

W pierwszym etapie osiedla powstanie Park im. Stefana Banacha, stanowiący niejako bramę naszego osiedla. Zieleni, miejsc sprzyjających chwili relaksu i towarzyskim spotkaniom nie zabraknie również w każdej z planowanych części osiedla.

Przestrzenie Banacha to przede wszystkim duża, dobrze zorganizowana przestrzeń wspólna. Każdy etap inwestycji wniesie coś nowego dla wszystkich mieszkańców osiedla. Plac zabaw dla małych dzieci, plac zabaw dla starszych dzieci, miejsce aktywności dla młodzieży, przestrzeń relaksu – te miejsca będą pojawiały się wraz z rozwojem tego wyjątkowego miejsca.

Stawiamy przede wszystkim na przestronne mieszkania zarówno dla rodzin jaki i singli.

Choć zaprojektowane przez nas mieszkania są naprawdę przestronne i funkcjonalne w ofercie znajdą się również komórki lokatorskie.

W każdym budynku znajdą się wielostanowiskowe garaże podziemne. Przewidzieliśmy również miejsca postojowe zewnętrzne oraz miejsca dla gości a także punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Na terenie osiedla znajdą się także stojaki na rowery, wiaty rowerowe oraz stacja naprawy rowerów.

W pierwszym etapie osiedla powstaną 133 mieszkania o metrażach od 36m2 do 94m2, lokale usługowe, podziemne garaże, komórki lokatorskie, wiata rowerowa, zielony dziedziniec – miejsce wypoczynku oraz ścieżka biegowa zintegrowana w przyszłości z systemem ścieżek na osiedlu.

Dlaczego Stefan Banach

Dzięki genialnym umysłom żyje się lepiej. Pomyśleliśmy o nich planując nowe osiedle przy ulicy Banacha – genialnego polskiego matematyka, którego prace wpłynęły znacząco na rozwój fizyki kwantowej. Ten wielki polski matematyk urodził się w Krakowie, i choć jego nazwisko związane jest przede wszystkim ze słynną na całym świecie lwowską szkołą matematyczną, tutaj właśnie rozpoczął swoją karierę naukową.

O znaczeniu Banach dla światowej nauki niech świadczy fakt, że jest po Euklidesie najczęściej cytowanym matematykiem, a jego nazwisko widnieje w chicagowskim Museum of Science na tablicy poświęconej matematykom wszechczasów. Jego największe odkrycie – Przestrzeń Banacha opisywane jest we wszystkich encyklopediach. Banach kochał swój kraj i kiedy dostał ofertę, pracy w USA wraz z czekiem, w którym może dopisać tyle zer ile zechce powiedział: To za mała kwota, aby opuścić Polskę.

Wierzymy, że tak samo pokochasz swoje nowe miejsce na ziemi – Przestrzenie Banacha.

Inwestycja Przestrzenie Banacha znajduje się na Prądniku Białym, ul. Banacha (4.1 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez Grupa BUMA.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 133 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Przestrzenie Banacha w sprzedaży 2 nowe mieszkania o powierzchni 67 metrów kwadratowych, w cenie od 7 600 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

  • 3-pokojowe o powierzchni 67 m2 w cenie od 507 528 zł (2 mieszkania)

Dla przyszłych mieszkańców Grupa BUMA przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne
  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2021 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 133 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 263 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne.
  • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:
plac zabaw, przystosowane dla niepełnosprawnych, TV kablowa, usługi w budynku, winda, rowerownia, videodomofon, wózkarnia, patio / dziedziniec
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, las

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępne są 2 mieszkania.
Powierzchnie mieszkań:
67 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 3-pokojowe.
Ceny mieszkań:
  • kształtują się w zakresie od 507 528 do 534 240 zł.
  • koszt metra kwadratowego wynosi od 7 600 do 8 000 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Prądnik Biały to dzielnica IV Krakowa. Jest częścią miasta najbardziej wysuniętą na północ i zajmującą obszar 2341,87 ha. Powstała z połączenia 5 historycznych miejscowości. Zamieszkuje ją 69 135 osób. Jest jedną z tych części Krakowa, których zabudowa jest najbardziej zróżnicowana. Większość nieruchomości stanowią tu osiedla bloków mieszkalnych wzniesione w latach 60-tych, jednak uzupełnione są one blokami z wielkiej płyty powstałymi w latach 70-tych. Do tego dochodzą nowsze osiedla domów jednorodzinnych, a także domy szeregowe. Choć rozmaitość krajobrazu architektonicznego wskazuje na stały rozwój dzielnicy, to wciąż jeszcze można tu znaleźć elementy zabudowy typowo wiejskiej. W okolicy wiele jest miejsc rekreacyjnych idealnych do zabaw dla dzieci. Znajduje się tu 20 ogródków jordanowskich. W dzielnicy działa też 5 klubów sportowych. Dobrze rozbudowana jest infrastruktura oświatowa, o czym świadczy 10 funkcjonujących tu szkół i 4 zespoły szkolne. Zaletą dzielnicy jest też sieć połączeń komunikacyjnych z innymi częściami Krakowa. Działa tu łącznie 30 linii autobusowych i 5 linii tramwajowych. Przez Prądnik Biały przechodzi też droga krajowa nr 7 i droga wojewódzka nr 794.

Komunikacja

Dzielnica IV jest bardzo dobrze skomunikowana zarówno z resztą miasta, jak i z okolicznymi miejscowościami. Przez Prądnik Biały przechodzi droga krajowa nr 7 oraz droga wojewódzka nr 794. W dzień i w nocy kursuje stąd łącznie 30 linii autobusowych i 5 linii tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Przestrzenie Banacha mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 250 metrów od inwestycji Przestrzenie Banacha znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Słomczyńskiego.

Tuż obok osiedla będzie zlokalizowany przystanek nowo budowanej linii tramwajowej na Górkę Narodową.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Przestrzenie Banacha znajdują się się 3 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Niepubliczne Przedszkole Artystyczne "MARZENIE" w odległości 360 m, PRYWATNE PRZEDSZKOLE MARCHEWKOWE POLE w odległości 390 m, Przedszkole Prywatne "Dorotka" z Oddziałami Integracyjnymi w odległości 430 m.

Na sąsiednim osiedlu Gotyk zlokalizowany jest nowo wybudowany zespół szkolno-przedszkolny.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Przestrzenie Banacha składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 190 m znajduje się Sklep spożywczy, w odległości 350 m znajduje się Lewiatan.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Przestrzenie Banacha w odległości 280 m znajduje się Boisko, w odległości 380 m znajduje się Soul Fitness.

Data publikacji: 06.11.2019
Data aktualizacji: 15.07.2021
Grupa BUMA logo

Grupa BUMA

l Ruszkiewicz

OPIEKUN INWESTYCJI

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

30-347 Kraków, ul. Wadowicka 3

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: