Browar Lubicz

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Lubicz, oferowane bezpośrednio przez

Balmoral Properties

Kraków, Stare Miasto, ul. Lubicz

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 127 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Browar LubiczBrowar Lubicz

18 zdjęć

Browar Lubicz
Browar Lubicz
Browar Lubicz
Browar Lubicz

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2011 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 6 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 300 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne : Cena: 50000 zł

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Browar Lubicz logo

W miejscu, gdzie obecnie stoją niszczejące budynki dawnego browaru Goetzów, firma Balmoral Properties tworzy kompleks mieszkaniowo–usługowy nawiązujący stylem i charakterem do czasów świetności tego unikatowego obszaru.  Ujęty w spójny program rewitalizacji, projekt integrujący odrestaurowane budynki zabytkowe z nową zabudową przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci powstawał w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Pośród zabytkowej, poprzemysłowej zabudowy zaadaptowanej na cele biurowe, punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne,  pojawią się nowe budynki z funkcjami mieszkaniowymi i nowoczesnymi przestrzeniami komercyjnymi. Przestrzeń zostanie dostosowana do nowych funkcji wynikających z potrzeb rozwijającego się Krakowa i wykorzystujących potencjał rejonu dworcowego i zmieniającej się w biznesową arterię ul. Rakowickiej do Ronda Mogilskiego.  Plan zabudowy zakłada, że powstające obiekty nie będą miały więcej niż cztery piętra. W sześciu nowych budynkach powstanie 300 mieszkań o metrażu od 23 do 107 m2; z odpowiednią liczbą miejsc parkingowych dla lokatorów. Charakterystyczne elewacje obiektów nawiązują do budynków przemysłowych budowanych w XIX wieku i odpowiadają kolorystyką zabytkowej części budynku Obciągu Piwa. Rozwiązania przestrzeni sprawiają, że nowe budynki komponować się będą w spójną całość z obiektami historycznymi.

Inwestycja Browar Lubicz znajduje się na Starym Mieście, ul. Lubicz (0.3 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Balmoral Properties.

Inwestycja Browar Lubicz została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku.

Cały projekt składa się z 300 nowych mieszkań znajdujących się w 6 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Browar Lubicz nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Balmoral Properties przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Stare Miasto to z pewnością najważniejsza część Krakowa. Jest dzielnicą I i zajmuje powierzchnię 556,76 ha. Ze względu na długą, sięgającą VIII w. historię, jest to okolica obfitująca w zabytki znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Stare Miasto w Krakowie wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na krakowskim Starym Mieście poza budowlami utrzymanymi w stylistyce barokowej, gotyckiej i renesansowej, znajdują się także obiekty eklektyczne. Mimo wypełnienia powierzchni użytkowej, na krakowskim Starym Mieście wciąż powstają luksusowe lokale mieszkalne tworzone w kamienicach poddawanych renowacji. Choć jest to serce Krakowa, to można znaleźć tu tereny zielone, jak np. Bulwary Nadwiślańskie, Planty czy place zabaw. Specyficzny klimat zabytków Starego Miasta w Krakowie wspaniale łączy się z nowoczesnością, a Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu znajdują się w niedalekiej odległości od liczącej sobie 270 sklepów Galerii Krakowskiej. Na Starym Mieście mieszczą się 4 kina i 6 teatrów, funkcjonuje 15 szkół i 6 zespołów oświatowych, o różnych profilach kształcenia. Najważniejszy jest krakowski Uniwersytet Jagielloński, który ma tu swoją główną siedzibę. Dzielnica I Stare Miasto tętni życiem. Wiele osób kojarzy obszar tylko i wyłącznie z turystyką. Jednak nic bardziej mylnego, w dzielnicy znajdziemy wszystkie potrzebne urzędy takie jak: Urząd Skarbowy Kraków - Stare Miasto czy pocztę.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Browar Lubicz?

Stare Miasto z pewnością jest najlepiej skomunikowaną częścią Krakowa. Znajduje się tu Dworzec Centralny, a ok. 15 km od dzielnicy zlokalizowane jest lotnisko. Ponadto kursują liczne linie autobusowe miejskie i aglomeracyjne oraz tramwajowe. Od zachodniej strony do dzielnicy wchodzi droga wojewódzka nr 780, przy południowo-wschodniej granicy biegnie droga wojewódzka nr 776. Tuż nad północną granicą przebiegają natomiast drogi krajowe nr 7 i 79.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Browar Lubicz mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 456 metrów od inwestycji Browar Lubicz znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Browar Lubicz znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Browar Lubicz znajdują się 64 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Akademia Ignatianum w odległości 184 m, Uniwerystet Jagielloński w odległości 303 m, Instytut Muzykologii UJ w odległości 319 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Browar Lubicz jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 102 m, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w odległości 144 m, Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy w odległości 166 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Browar Lubicz składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 112 m znajduje się Awiteks, w odległości 151 m znajduje się Baśka, w odległości 153 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Browar Lubicz w odległości 570 m znajduje się Klub Sportowy AZS AWF, w odległości 575 m znajduje się boisko / kort, w odległości 580 m znajduje się boisko / kort.

Data aktualizacji: 29.10.2020

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: