ATAL Towers

Oferta archiwalna

Lokale użytkowe na sprzedaż ul. Sikorskiego, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Wrocław, Stare Miasto, Szczepin, ul. Sikorskiego

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

ATAL Towers

7 zdjęć

ATAL Towers
ATAL Towers
ATAL Towers
ATAL Towers

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2015 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2017 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne

Liczba lokali:

cała inwestycja składa się z 20 lokali użytkowych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 350 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne (181 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

W samym sercu Wrocławia, przy ulicy Sikorskiego, powstaje prestiżowa inwestycja ATAL Towers. Imponujące budynki wzniosą się ponad miasto i nadadzą okolicy nowego blasku. Kompleks mieszkaniowy zostanie wybudowany tuż nad Odrą, w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku. Będzie to idealne miejsce dla osób ceniących wygodę, a także komfort wynikający z zamieszkania w centralnej lokalizacji.

ATAL Towers

W skład kompleksu ATAL Towers wejdą dwa nowoczesne budynki, które na stałe wpiszą się w krajobraz centrum Wrocławia. Niższy z nich na planie litery L jest położony dłuższym bokiem równolegle do Odry. Drugi z obiektów będzie składał się z dwóch monumentalnych wież, połączonych wspólną częścią parterową, oraz dodatkową siedmiopiętrową częścią mieszkalną od strony ulicy Sikorskiego. Budynki ATAL Towers, dzięki zastosowanym elementom wykończeń, będą komponować się z okoliczną staromiejską architekturą. Do kamienic z przełomu XIX i XX wieku nawiążą rozmieszczone w sposób powtarzalny okna i drzwi. Grafitową elewację uzupełnią szklane balustrady, jasne tynki oraz aluminiowe żaluzje, co nada obiektom nowoczesnego wyglądu. W ATAL Towers znajdą się łącznie 451 mieszkań, a w parterach zlokalizowane będą lokale handlowo – usługowe. Obiekty będą wyposażone w windy i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ATAL Towers I

Budynek pierwszego etapu ATAL Towers posiada sześć pięter od strony Odry i siedem pięter od strony ulicy Sikorskiego. Obiekt oferuje 159 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28,13 do 112,57 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Wszystkie mieszkania są wyposażone w przestronne balkony, a wybrane - w prywatne ogródki. W części parterowej obiektu znajduje się 20 lokali usługowych. W budynku przewidziano garaż na 181 samochodów oraz 86 funkcjonalnych komórek lokatorskich.

Inwestycja ATAL Towers znajduje się na Szczepinie, ul. Sikorskiego (1.4 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja ATAL Towers została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2017 roku.

Cały projekt składa się z 20 nowych lokali użytkowych.

Aktualnie w inwestycji ATAL Towers nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli ATAL S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

ATAL Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – w bliskiej odległości od wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Liczne puby, kluby i restauracje są czynne do późnych godzin wieczornych, a niektóre nawet przez całą noc. Bezpośrednie sąsiedztwo Odry to świetne miejsce do spacerów, a także do porannych joggingów. Rozbudowana infrastruktura komunikacji miejskiej zapewni szybki dojazd do różnych części miasta licznymi tramwajami i autobusami. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala na łatwy dostęp na drugą stronę Odry. W pobliżu znajduje się stacja kolejowa Wrocław Mikołajów, skąd odjeżdżają pociągi między innymi do Gdyni, Krakowa czy Warszawy.

Wrocławskie Stare Miasto to najstarsza część lewobrzeżnej części miasta. Zajmuje prawie 7 km2 i zamieszkuje ją nieco ponad 52 tysiące osób. Do dzielnicy należą osiedla takie jak: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie oraz Szczepin. Przeważa tu architektura zabytkowa, jednak najmłodsze z osiedli, Szczepin to głównie wysokie, nowoczesne bloki mieszkalne. Na Starym Mieście znajduje się gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz blisko 20 innych szkół wyższych. Swoją siedzibę mają tu wszystkie ważniejsze teatry oraz Opera Dolnośląska. Stare Miasto to główny punkt wycieczek turystycznych we Wrocławiu, dlatego posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową oraz kulturalną. To tu występuje największe skupisko zabytków we Wrocławiu – z Panoramą Racławicką i Ratuszem na czele. Na Stare Miasto można dostać się zarówno tramwajem wodnym jak i tramwajami czy autobusami. W dzielnicy znajduję się także znany park Juliusza Słowackiego.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji ATAL Towers?

Na Stare Miasto można dostać się z każdej dzielnicy Wrocławia za pomocą 20 połączeń tramwajowych i autobusowych. Po Starym Mieście najlepiej poruszać się pieszo, rikszą lub tramwajem wodnym.

Przyszli mieszkańcy inwestycji ATAL Towers mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1093 metrów od inwestycji ATAL Towers znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Wrocław Szczepin.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji ATAL Towers znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji ATAL Towers znajduje się 97 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Społeczna Szkoła Podstawowa Optimum w odległości 218 m, szkoła w odległości 244 m, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego w odległości 318 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji ATAL Towers jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Endo-Med w odległości 215 m, Platinum w odległości 319 m, Old Town Clinic w odległości 322 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji ATAL Towers składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 44 m znajduje się Żabka, w odległości 265 m znajduje się O!Shop, w odległości 285 m znajduje się Hert.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji ATAL Towers w odległości 380 m znajduje się Hala Sportowa Kosynierka, w odległości 419 m znajduje się boisko / kort, w odległości 436 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 01.10.2015
Data aktualizacji: 17.07.2018

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: