Urządzamy letni kącik w ogrodzie

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka
13.08.2018
Średnia ocen 4/5 na podstawie 17 głosów
Urządzamy letni kącik w ogrodzie
Przedstawiamy kilka pomysłów na urządzenie letniego kącika wypoczynkowego w ogrodzie. Zapraszamy!

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie

Nawet jeśli nie macie doświadczenia w projektowaniu ogrodów, nie powinniście się martwić. Nawet w małym przydomowym ogródku czy na tarasie znajdzie się wystarczająca ilość miejsca, która pozwoli stworzyć wygodny kącik wypoczynkowy. Właściciele dużych posesji mają ułatwione zadanie, ponieważ nie są ograniczeni małym metrażem. Jak jednak mówi przysłowie: "Dla chcącego, nic trudnego". Kierując się tą zasadą, możecie małym nakładem finansowym stworzyć miejsce, w którym czuli będziecie się jak na wakacjach.

Strefa jadalna w ogrodzie

W ogrodzie tak jak i wewnątrz domu warto wydzielić strefy, które sprawią, że poruszanie się nie będzie sprawiało problemu. Głównymi strefami, na jakich skupić się należy to strefa jadalna i wypoczynkowa. Celowo nie będziemy poruszać tematu innych stref (choćby rozrywki dla dzieci), ponieważ chcemy skupić Waszą uwagę tylko i wyłącznie na kąciku przeznaczonym do wypoczynku. Strefa jadalna obejmowała będzie stół z krzesłami ogrodowymi, miejsce do przygotowywania posiłków, parasol ogrodowy, potrzebny zwłaszcza w upalne lato oraz wszelkie sprzęty potrzebne Wam do spożywania posiłków. Warto pamiętać, aby strefa jadalna nie była zbytnio oddalona od wyjścia z domu, by przenoszenie nie sprawiało Wam kłopotu. Strefa ta powinna być usytuowana w możliwie zacienionym miejscu oraz pozwalać na swobodne poruszanie się po ogrodzie, bez konieczności obchodzenia stołu dookoła czy przesuwania krzeseł. Dobrze rozplanowany kącik jadalny będzie przyjemną alternatywą dla dusznej i nagrzanej kuchni wewnątrz domu.

Strefa wypoczynkowa w ogrodzie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że możliwość poleżenia we własnym ogrodzie, w przyjemne letnie popołudnie, czy podczas urlopu, to niezastąpiony plus posiadania domu wolnostojącego i kawałka otaczającej go działki. Planując kącik wypoczynkowy, zastanówcie się, na czym najbardziej Wam zależy i ile czasu będziecie tutaj spędzać. Jeśli macie zamiar leżakować częściej, niż tylko w weekendy, koniecznie zapatrzcie się w wygodny zestaw mebli wypoczynkowych z rozkładaną sofą. Na rynku jest tak duży wybór, że jedyny problem, jaki Was dopadnie, to podjęcie decyzji, który zestaw sprawdzi się najlepiej w Waszym ogrodzie. Jeśli nie chcecie wydawać zbyt dużo, pomyślcie o wykonaniu mebli wypoczynkowych z euro palet. O tym, jak się do tego zabrać i co można uzyskać, pisaliśmy tutaj. Jest to rozwiązanie warte rozważenia – proste, tanie, komfortowe i ciekawie się prezentujące. Posiadaczom drzew na działce proponujemy też hamak. Nie ma nic przyjemniejszego niż popołudnie z książką w ciszy i spokoju, wygodnie leżąc na hamaku. Jeśli Wasz ogród nie posiada letniej strefy relaksu, koniecznie nadrabiajcie zaległości, bo nie wiadomo jak długo utrzyma się piękna pogoda, a przed nami kilka długich jesienno – zimowych miesięcy.

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: