Wiadomości mieszkaniowe

Aneta Filipczak

Aneta Filipczak

Porady - Wyposażenie wnętrz - Nieruchomości

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Świąteczne domy z gwiazdkowych filmów

Mnóstwo inspiracji na przystrojenie naszych domów na zbliżające się święta znajdziemy w amerykańskich filmach. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych z nich.

Świąteczne domy z gwiazdkowych filmów

Świąteczne ozdabianie domów to piękna tradycja, która zyskuje na popularności również w Polsce. Co roku widzimy coraz więcej nieruchomości, które inwestują w piękne i kolorowe światełka czy figurki ogrodowe w kształcie bożonarodzeniowych symboli. Jest to zwyczaj, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie nasze zestawienie!

Święta last minute

To doskonała komedia o „świątecznej gorączce” podczas, której sąsiedzi prześcigają się w zdobieniu swoich domów. Para głównych bohaterów to małżeństwo, które postanawia w tym roku zrezygnować z tej tradycji i wyjechać na wakacje na Karaiby. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ pozostali mieszkańcy miasteczka nie mogą sobie wyobrazić jak to jest w ogóle możliwe. Nagle okazuje się, że i tak muszą zorganizować święta i ozdobić dom, ponieważ ich córka wraca, specjalnie na tę okazję. Zaczyna się prawdziwe szaleństwo, a przygotowania idą pełną parą. Na drzwiach każdego domu znajduje się tradycyjny wieniec świąteczny, a w ogrodzie mnóstwo figurek w postaci reniferów, mikołajów itp. Cały budynek oświetlony jest pięknymi światełkami od góry do dołu, podobnie jak rosnące przed posiadłością drzewa. Tradycją w mieście jest również umieszczanie figury wielkiego bałwana na dachu domu. Efekt końcowy jest zachwycający.

http://cdn1.stopklatka.pl/dat/movie/0000000006/0000006203/g-7.jpg

Kevin sam w domu

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez filmu „Kevin sam w domu”. To historia o chłopcu, który w święta przez pomyłkę rodziców  zostaje sam w  rodzinnym domu i w świąteczną noc broni się przed złodziejami, którzy próbują okraść posiadłość. Podczas filmu możemy podziwiać rezydencję z czerwonej cegły, która jest pięknie przystrojona mnóstwem drobnych lampek znajdujących się wokół ram okien i drzwi. Przed domem znajdują się ozdobione drzewka, a na drzwiach tradycyjny świąteczny wieniec.

http://learningfromhollywood.pl/wp-content/uploads/2017/12/home-alone.jpg

W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

To kultowa komedia o bezbłędnej rodzinie Griswoldów. Opowiada o perypetiach, które przeżywa główny bohater chcący zorganizować idealne święta. Zwieńczeniem filmu jest pokazanie pięknie, ale przesadnie oświetlonego domu. Jest on cały udekorowany lampkami  i widać go wyraźnie z lotu ptaka. Przed samą posiadłością znajduje się natomiast replika sani Mikołaja i reniferów. Jak przystało na tradycję, na drzwiach również pojawia się świąteczny wianek.

https://d-tm.ppstatic.pl/kadry/6c/6a/76f5416ed775340adfb5936b312f.1000.jpg

Cud na 34. ulicy

To piękna świąteczna historia, w której Święty Mikołaj z centrum handlowego sprawia, że mała bohaterka znów zaczyna wierzyć w magię świąt. Dom ozdobiony jest klasycznie. W jego wnętrzu znajduje się mnóstwo ozdób takich jak gwiazdy betlejemskie, gałązki świerku oraz jodły i jabłka. Na girlandach zawieszone zostały pierniczki w kształcie ludzików. To idealna propozycja dla osób, które uwielbiają tradycyjne dekoracje.

https://media.teleman.pl/photos/Swiety-Mikolaj-z-34-Ulicy-1994.jpeg

Cztery gwiazdki

Ostatni w zestawieniu to film o młodej parze, która co roku w święta wyjeżdża na wakacje, aby uniknąć rodzinnych spotkań. Tym razem jednak im się to nie udaje, ponieważ zostają przyłapani na lotnisku przez telewizję. Widzą to ich bliscy, którzy od razu dzwonią z zaproszeniami. Podczas sensu możemy zobaczyć kilka domów, które odwiedzają bohaterowie. Wszystkie z nich są świątecznie ozdobione. Niektóre mniej, inne bardziej. Łączy je tradycyjna girlanda na drzwiach, ubrane choinki oraz światełka na oknach czy kolumnach przed drzwiami wyjściowymi, często są one zawinięte razem z pasami utworzonymi z zielonych sznurków z iglastych roślin. Możemy tutaj zobaczyć styl bardziej minimalistyczny, ale także bardziej pokazowy. Naprawdę można się zainspirować.

http://www4.pictures.lonny.com/mp/-hiaHRWcQXvl.jpg

 

zdjęcie główne: https://www.telegram.hr/wp-content/uploads/2015/12/4403995376_8ca9771517_o.png

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy