Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Rodnicka

Joanna Rodnicka

Porady - Wyposażenie wnętrz - Trendy

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 56 głosów

Pomysły na przytulne wnętrze

Co zrobić, aby chłodne mieszkanie, bez wyrazu stało się przytulnym miejscem, do którego chce się wracać? Zobacz na RynekPierwotny.pl!

Pomysły na przytulne wnętrze

Kolory mają moc

Nie będziemy oryginalni, najważniejszą sprawą, od której zacząć należy to odpowiednia gra kolorów, choć w przypadku braku środków na remont, można wiele nadrobić dodatkami. Jeśli jesteście na początku drogi do posiadania ciepłego, przytulnego wnętrza, zwróćcie uwagę na barwy, jakimi wypełnicie mieszkanie. Do uzyskania efektu, o jakim mówimy, powinniście zrezygnować z wszelkich chłodnych odcieni, a w zamian za to postawić na ich ciepłe odpowiedniki. Taki zabieg już na starcie sprawi, że łatwiej będzie wprowadzić kolejne pomysły, mające na celu stworzenie przytulnego wnętrza.

aranżacja przytulnego wnętrza
przytulne mieszkanie

Personalizacja i indywidualizm

jak urządzić przytulną sypialnię

Przytulne wnętrze dla każdego z Was znaczyło będzie coś zupełnie innego. Bardzo ważne jest, aby postawić przede wszystkim na takie rozwiązania, w których to Wy czuć się będziecie komfortowo i przyjemnie. Żadne katalogowe projekty, nawet określone jako najbardziej przytulne, nie sprawdzą się, jeśli nie będą współgrały z Waszym gustem i poczuciem estetyki. Najważniejsza sprawa to dopasowanie aranżacji do Was, a nie odwrotnie. Jeśli marzycie o odtworzeniu pomysłów wykorzystanych w rodzinnym domu, przypomnijcie sobie jakie barwy, rodzaj mebli i dodatki były tam stosowane. Postarajcie się polegać na własnych odczuciach i zróbcie wszystko z sercem. Nie zawsze to, co modne dopasuje się do Waszego charakteru i kierując się trendami zamiast intuicją, możecie znaleźć się we wnętrzu, zupełnie do Was niepasującym.

Czarodziejskie tkaniny

Nadanie wnętrzu przytulnego charakteru to zabieg z wykorzystaniem różnych elementów, począwszy od wspomnianych barw, poprzez dużą ilość światła, dobrze dobranego oświetlenia, wygodne meble dopasowane do Waszych indywidualnych potrzeb aż do dodatków. Jeśli zależy Wam na tym, aby pomieszczenia sprawiały wrażenie przytulnych, wybierajcie tkaniny miękkie w dotyku. Zasada ta dotyczy jednakowo zasłon, poduch, narzutek, kocyków czy dywanów. Im przytulniejsze w dotyku tkaniny, tym wnętrze odda więcej optycznego ciepła. Nie będzie tu miejsca na chłodne barwy i modernistyczne wzory o mało przyjemnej fakturze. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się materiały miękkie, puszyste i takie, do których chciałoby się przytulić. Ciepły dom to taki w którym istnieje życie. To taki, do którego chce się wracać. To też taki, gdzie na każdym kroku spotkać możemy rodzinne pamiątki, książki i własne, ulubione zapachy.

 aranżacja wnętrz
jak urządzić przytulne mieszkanie

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

1 Komentarz

  • zz22|13 marca 2020, 18:59