Wiadomości mieszkaniowe

Aneta Filipczak

Aneta Filipczak

Porady - Wyposażenie wnętrz - Nieruchomości

25 października 2019

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 16 głosów

Inspiracje anime we wnętrzach

Jak można przenieść świat anime do wnętrza? Podglądamy inspiracje anime.

Inspiracje anime we wnętrzach

Anime to japońskie filmy animowane, które są popularne na całym świecie. Mają swoich fanów, którzy otaczają się przedmiotami nawiązującymi do ulubionych serii. Niektórzy nawet są tak nimi zainspirowani, że próbują wyglądać jak postacie z komiksów. Jak trend ten jest wykorzystywany we wnętrzach?

Czym jest Anime?

Na początek warto wyjaśnić czy jest Anime. Jest to skrót słowny z języka japońskiego, który pochodzi z angielskiego słowa „animation”, po japońsku jest wymawiane animēshon. Dosłownie oznacza film animowany. Co ciekawe w samej Japonii określa się tym mianem wszystkie animowane serie bez względu na ich kraj pochodzenia. Natomiast na świecie za anime uważa się produkcje pochodzące właśnie z kraju kwitnącej wiśni. W Polsce najbardziej znanymi seriami był na pewno Dragon Ball czy Czarodziejka z Księżyca.

Czym się wyróżnia?

Same filmy animowane, jak i wszystkie produkty i gadżety związane z anime wyróżnia niezwykła i oczywiście charakterystyczna dla Japonii estetyka. Najważniejszym elementem tego nurtu jest to, że mimo, że jest to animowana produkcja, trafia do osób w każdym wieku. Znajdziemy tutaj serie historyczne, fantasy, komedie i wszystko co tylko możemy sobie wyobrazić jako tradycyjne filmy. Poruszane są w nich wszystkie kwestie, jak m.in. tolerancja, przyjaźń, miłość, ekologia czy choćby bardziej drastyczne tematy przywołujące sceny prosto z horrorów. Dzieła anime wyróżnia także oryginalność oraz indywidualność.

Jak wprowadzić anime do wnętrz?

Wprowadzenie anime do wnętrz dla prawdziwego fana to bardzo prosta sprawa. Idealnie sprawdzą się plakaty, naklejki, zdjęcia czy też fototapety z ulubionymi postaciami. Niektórzy decydują się także na samodzielne malowanie rysunków lub szkiców na ścianach. To co je zdecydowanie wyróżnia to duże oczy bohaterów i mnóstwo żywych kolorów.

Na półkach natomiast można postawić kolekcje figurek, książek, komiksów czy płyt. Sofa czy łóżko to również doskonałe miejsce na poduszki anime czy narzuty i pościele.

 

.

 

Nawiązując do tego stylu ciężko już o kolorowe ściany, ponieważ może się okazać, że w pokoju będzie tego po prostu za dużo. A efekt będzie przytłaczający. Jednak powinniśmy pamiętać, że mogą dominować tutaj konstrukcje prosto z filmów animowanych jak np. kolorowe instalacje umieszczone w pokoju na suficie czy rury lub słupki drewniane łączące podłogę z sufitem.Ciekawą propozycją są także widoczne barwne podświetlenia ledowe np. czerwone, fioletowe czy pomarańczowe, wnętrz szafek, ram łóżek czy innych elementów pokoju.Projektując wnętrze inspirowane anime najważniejsze, abyśmy się poczuli, tak jakbyśmy trafili prosto do animowanego filmu z Japonii. Ma być trochę komiksowo i fantasy. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy