Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Białystok jednopokojowe - 3 oferty w 2 inwestycjach

 • Apartamenty Centrum

  Nowe mieszkania na sprzedaż Białystok, ul. Św. Rocha 29 (1.9 km od centrum Białegostoku)
  Apartamenty Centrum
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 64
  Powierzchnia: 34 - 86 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Apartamenty Jagiellońskie Sp. z o.o.
 • Prestiżowe Dziesięciny

  Nowe mieszkania na sprzedaż Białystok, ul. Hallera (3.7 km od centrum Białegostoku)
  Prestiżowe Dziesięciny
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 37
  Powierzchnia: 30 - 99 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Sokołowscy Nieruchomości

W całej Polsce coraz więcej jest osób, które decydują się na zakup mieszkania dla singli. Białystok to jedno z tych miast, w których deweloperzy zauważyli już tę tendencję i rozpoczęli budowę osiedli z niewielkimi lokalami. Kameralne osiedla położone z dala od ruchliwych ulic charakteryzuje duża ilość zieleni: skwerów, dziedzińców, a nawet uliczek, przy których znajdują się kwiaty i drzewa. Chcąc zapewnić przyszłym lokatorom ciszę i spokój, firmy deweloperskie projektują niewielkie osiedla, składające się z zaledwie kilku budynków. Często kawalerki w Białymstoku położone są właśnie w takich kompleksach mieszkaniowych, ponieważ cieszą się one dużą popularnością. Mimo wielu ofert z rynku wtórnego, zauważa się tendencję odchodzenia nabywców mieszkań od kupowania lokali w starym i PRL-owskim budownictwie. Korzystają na tym nowoczesne osiedla, których powstaje coraz więcej.

Mieszkania dla singli: Białystok

Białystok to jedno z tych miast, w których na osiedlach przeważa architektura typowo PRL-owska. Z tego względu na rynku wtórnym można znaleźć wiele ofert nieruchomości mieszczących się na typowym blokowisku. Mimo, że nadal znajdują one swoich nabywców, to jednak ich popularność stale spada na rzecz mieszkania dla singli w Białymstoku, na nowoczesnych osiedlach z niską zabudową, całodobową ochroną oraz dużą ilością zieleni. Ludzie chętnie przenoszą się do takiego lokalu z wielu powodów. Przede wszystkim są one bogate w wiele udogodnień, jak szerokie windy, parkingi nad- i podziemne, całodobowy monitoring, komórki lokatorskie. Ponadto również okolica jest o wiele przyjemniejsza, dominuje w niej zieleń, rzeźby, stawy. Przeniesienie się do nowej kawalerki w Białymstoku to z pewnością trudna, ale i korzystna decyzja. Zadbana przestrzeń i podniesienie komfortu mieszkania może pozytywnie wpłynąć na jakość życia. Oprócz tego osiedla takie położone są z dala od ruchliwych ulic, zapewniają ciszę i spokój po całym dniu pracy. Dzięki obecności dozorcy, monitoringowi czy nawet ogrodzeniu można poczuć się o wiele bezpieczniej.

Ceny kawalerek w Białymstoku

Kawalerki w Białymstoku są jednymi z najtańszych w Polsce, biorąc pod uwagę chociażby same miasta stołeczne. Cena za mkw waha się między 4 200 a 4 800 zł, gdzie np. w Krakowie wynosi ona średnio 6 600 zł. Niski koszt wynika chociażby z tego, że miasto jest dopiero w trakcie rozwoju gospodarczo-społecznego. Wcześniej pełniło głównie funcję miasta przemysłowego, co odbiło się na jego całym charakterze. Mimo to, komfort życia coraz bardziej się podnosi i rozwija się tu wiele firm z sektora handlowo-finansowego oraz turystycznego. Ma tu znaczenie zwłaszcza bliskość do wschodniej granicy oraz piękna okolica pełna puszcz, parków krajobrazowych i dzikiej przyrody. Te powody sprawiają, że do Białegostoku przyjeżdża coraz więcej turystów z kraju i zagranicy, ale także osób, które chcą tu otworzyć własne firmy. Z tego względu buduje się coraz więcej nowoczesnych osiedli zawierających mieszkania dla singli w Białymstoku, zwłaszcza na terenach pofabrycznych. Odpowiednia aranżacja przestrzeni sprawia, że takie tereny stają się coraz przyjemniejsze dla oka. Ponadto tereny nie mają żadnych ograniczeń związanych z okolicą zabytkowych kamienic czy pomników przyrody.

Dlaczego warto kupić kawalerki w Białymstoku?

Niewielkie mieszkania są chętnie kupowane i wynajmowane, ponieważ popyt na nie nie spada. Taka inwestycja szybko się zwróci z tego względu, że cena zakupu jest niska, a jej wartość stale wzrasta. W mieście już ponad 70% nieruchomości oddawanych co roku do użytku, od razu przeznacza się na sprzedaż lub na wynajem. Rynek mieszkaniowy nie jest tu tak rozwinięty, jak w Warszawie czy Krakowie, ale stale się rozwija. Mieszkania dla singli w Białymstoku są kupowane zarówno przez mieszkańców miasta, jak i okolicznych miejscowości. Coraz więcej przyjeżdża tu też osób z innych części kraju, którzy widzą potencjał biznesowy w branży turystycznej, włókienniczej i przemysłowej.

 1. Ceny kawalerek w Białymstoku wahają się od 4 200 do 4 800 zł/mkw.
 2. Miasto oddaje wiele terenów pofabrycznych pod inwestycje, także deweloperskie.
 3. Dzięki lokalizacji coraz bardziej rozwija się tu turystyka.
 4. Nowe mieszkania kupują mieszkańcy Białegostoku, okolicznych miejscowości oraz osoby z całego kraju.
Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij