Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Wrocław, Fabryczna

Znaleziono 36 ofert w 4 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 9 232 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Kupiecka 8
  od: 11 720 zł/m2

  Kupiecka 8

  Triada Dom Sp.j.

  Dom Oporów, Fabryczna, Wrocław
  ul. Kupiecka 8
  6 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 98-110 m2
  • Domów: 5
  • Pokoje: 4-5
 • Osiedle Smolec Przy Lesie - Szeregówki
  od: 6 931 zł/m2

  Osiedle Smolec Przy Lesie - Szeregówki

  Osiedla Sogo

  Dom Smolec, wrocławski
  ul. Kasztanowa 25
  1.2 km od Wrocławia
  • Oddanie: 3 kw. 2023
  • Metraż: 101 m2
  • Domów: 18
  • Pokoje: 5
 • Dożynkowa 43
  od: 12 287 zł/m2

  Dożynkowa 43

  Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.

  Dom Klecina, Krzyki, Wrocław
  ul. Dożynkowa 43
  5.6 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 122 m2
  • Domów: 11
  • Pokoje: 5
 • Osiedle Kębłowicka MINI

  Osiedle Kębłowicka MINI

  DŚ Development

  Dom Jarnołtów, Fabryczna, Wrocław
  ul. Jarnołtowska 31A
  13.4 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 90 m2
  • Domów: 2
  • Pokoje: 4
 • Polecane nieruchomości
  Zobacz 3 dostępne mieszkania i domy
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Fabrycznej:

Fabryczna to, obecnie już nieistniejąca, największa dzielnica Wrocławia. Sama nazwa pozostała jako jednostka używana w niektórych urzędach, np. do celów statystycznych. Niemniej w świadomości mieszkańców jest wciąż żywa. Dlatego właśnie często szukają oni mieszkania czy domów we Wrocławiu na Fabrycznej, a nie na konkretnych osiedlach. Sama dzielnica składa się oczywiście z licznych obszarów przemysłowych oraz terenów mieszkaniowych będących kiedyś podwrocławskimi miejcowościami. Obecnie obszary te są bardzo popularne wśród wrocławian i przyjezdnych. Zamieszkanie tu oznacza bowiem bardzo rozbudowaną infrastrukturę miejską oraz, w niektórych rejonach, ciszę i spokój. Coraz częściej budowane tu są domy. Wrocław Fabryczna to bardziej atrakcyjne miejsce niż np. podwrocławskie wsie i miasteczka, które nie są tak dobrze zaopatrzone w centra usługowo-handlowe, kulturowe, sportowe, rozrywkowe, drogowe, zdrowotne itd. Ponadto istotnym czynnikiem jest tu również bliskość do centrum miasta, w którym odbywa się wiele imprez kulturalnych i festiwali.

Jeśli domy, to Wrocław Fabryczna

Dzielnica ta jest bardzo często brana pod uwagę przez kupujących, jeśli chodzi o zakup nieruchomości jednorodzinnej. Przyciągają ich zwłaszcza miejskie walory Fabrycznej, ale również typowo podmiejski charakter niektórych terenów. Zapewnienie sobie większej prywatności, komfortu, swobody i czystszego powietrza staje się dla niektórych priorytetem. Dlatego domy na wrocławskiej Fabrycznej są dla nich świetną alternatywą zarówno niewielkich miejscowości pod stolicą Dolnego Śląska, jak i dusznego centrum czy jego okolic.

W 2017 r. oddano do użytku prawie 900 nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska. Większość to oczywiście mieszkania w blokach, jednak zauważalna jest również całkiem spora ilość domów. Z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Często wynika to z trzech powodów:

drożeją mieszkania - domy i M o podobnym metrażu można kupić już niemal w tej samej cenie; pojawiły się niewielkie domy na wrocławskiej Fabrycznej, o powierzchni np. 80 mkw.; za niewielkie M w centrum lub modnej dzielnicy nieraz zapłaci się tyle samo, co za znacznie większy dom na obrzeżach.

Kolejnymi powodami, jakie można by tu wymienić, są bogacące się społeczeństwo - pojawienie się tzw. klasy średniej wyższej, a także zmiana priorytetów młodych pokoleń. Zwłaszcza młode rodziny wolą mieszkać w przyjemnej lokalizacji i wyższym standardzie niż na ciasnych blokowiskach. Jeśli więc mają do wyboru mieszkanie i dom w podobnej cenie, wolą wybrać to drugie ze względu na mnogość zalet.

Ile kosztują domy we Wrocławiu na Fabrycznej?

Oczywiście stolica Dolnego Śląska do najtańszych nie należy. Dlatego nie należy się spodziewać niskich kosztów, choć i tak niektórych mogą one zaskoczyć. Średnia cena domów na wrocławskiej Fabrycznej wynosi ok. 4 700 zł/mkw. Mowa tu o nieruchomościach z rynku wtórnego i pierwotnego. Ten drugi jest jednak droższy, dlatego przedział cen, z jakim możemy się tu spotkać, to często 3 800 - 6 000 zł/mkw. Wiele zależy od standardu, lokalizacji i metrażu. Dlatego za całość można zapłacić nawet ponad 700 000 zł. Jednak większość cen kształtuje się między 400 000 a 500 000 zł. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup domu, a nie mieszkania. Tym bardziej, że nowe domy na wrocławskiej Fabrycznej są często budowane w wysokim standardzie.

W porównaniu z innymi stolicami wojewódzkimi, Wrocław wypada dość korzystnie. Najdroższe nieruchomości jednorodzinne można znaleźć w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Jednak już w samym Wrocławiu Fabryczna nie wypada tak dobrze. Domy tutaj wybudowane są jednymi z droższych. Wszystko przez świetnie rozbudowaną infrastrukturę oraz stosunkowo niewielką ilość czasu, jaki jest potrzebny na dojazd do centrum.

Zalety i wady domów na wrocławskiej Fabrycznej

Do zalet niewątpliwie należy dość wysoki standard i liczne udogodnienia. Wielu deweloperów oferuje garaże, ogródki, a niekiedy nawet osiedlowe place zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedli. Ogrzewanie jest najczęściej kotłowe. Kilkupoziomowe domy we Wrocławiu na Fabrycznej posiadają najczęściej 3-4 sypialnie, duży salon z aneksem kuchennym, a także co najmniej dwie łazienki. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zaadaptowania także strychu. Do ekstra zalet należą m.in. ogrzewanie podłogowe, dostępne media, trzyszybowe okna, tarasy. Okolica to najczęściej parki i lasy, czyli rejony bardzo zielone, ciche i spokojne. Wiele inwestycji ma własne drogi dojazdowe do najbliższej drogi publicznej. Dodatkowo deweloperzy oferują również możliwość wykończenia pod klucz. Praktycznie wszystkie domy we Wrocławiu na Fabrycznej powstają na gruntach własnościowych.

Z wad natomiast należy wymienić oczywiście duży koszt początkowy - bo dom trzeba jeszcze przecież wyposażyć. W niektórych przypadkach również mniej atrakcyjną lokalizację, np. znacznie dalej od infrastruktury miejskiej. Niemniej trudno wymienić tu więcej minusów. Dla każdego będą one bardzo indywidualne.

Komunikacja

Wrocław Fabryczna jest jedną z lepiej skomunikowanych dzielnic. Przede wszystkim przebiegają przez nią drogi krajowe nr 5 i nr 94, a także autostrada A8. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać z dróg wojewódzkich nr 336, 337, 347 i 362. Oprócz nich istotne są ulice: Grabiszyńska, Strzegomska, Legnicka, Popowicka, Pilczycka, Królewiecka, Dolnobrzeska. Wokół znajduje się również bardzo duża ilość innych dróg. Dzięki temu mieszkańcy Fabrycznej bez problemu mogą wszędzie dojechać samochodami: do centrum, do innych dzielnic czy miast.

Fabryczna pod kątem komunikacji miejskiej jest bardzo różnorodna. Tu bardzo duże znaczenia ma konkretna lokalizacja. Domy na wrocławskiej Fabrycznej najczęściej są ulokowane na obrzeżach. Większość deweloperów zapewnia drogi dojazdowe, ale warto sprawdzić również obecność przystanków autobusowych i kolejowych. W niektórych rejonach może okazać się, że znajdują się one dość daleko. Przez Fabryczną przebiega dość rozbudowana sieć Kolei Dolnośląskich - znajduje się tu aż 10 stacji. Znacznie więcej jest oczywiście linii autobusowych, a w części bliższej centrum również tramwajowych. Warto również dodać, że to na Fabrycznej znajduje się Port Lotniczy Wrocław SA.

Fabryczna nie taka przemysłowa

Obecnie znajduje się tu tylko jeden mocno uprzemysłowiony obszar, który w dodatku w ogóle nie przypomina wcześniejszego. Większość fabryk albo upadła, albo przeniosła się poza miasto. Dlatego właśnie nazwa Fabryczna nie odnajduje już odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości. Znacznie więcej znajduje się tu biurowców oraz oczywiście osiedli mieszkaniowych. To również jeden z najbardziej zielonych obszarów. Znajdują się tu m.in. Las Leśnicki, Park Leśnicki, Park Złotnicki, Las Mokrzański, Park Stabłowicki, Park Tysiąclecia, Park Zachodni, Park Pilczycki, Park Grabiszyński. Krajobraz ten urozmaica kilka rzek i akwenów wodnych.

W zależności od dokładnej lokalizacji domu dostępne są również atrakcje i instytucje kulturowe, sportowe oraz inne. Mnogość ścieżek rowerowych i pieszych zachęca do spacerów. Na rozbudowaną infrastrukturę miejską, czyli sklepy, restauracje, kawiarnie, ośrodki zdrowia itd. mogą liczyć zwłaszcza osoby, które zdecydują się na domy na wrocławskiej Fabrycznej bliżej centrum. Pozostali będą musieli zapewne dojechać samochodem.

Informacje o Fabrycznej

W Fabrycznej dostępne są 503 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 21 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Fabrycznej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 132 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (4 mieszkania).
 • 2-pokojowe (218 mieszkań).
 • 3-pokojowe (173 mieszkania).
 • 4-pokojowe (46 mieszkań).
 • 5-pokojowe (9 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Fabrycznej dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 90 do 122 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Fabrycznej kosztuje 245 900 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 630 000 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: