Osiedle Poziomkowe

Oferta archiwalna

Szczecin, Północ, Niebuszewo, ul. Rapackiego

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Osiedle Poziomkowe

4 zdjęcia

Osiedle Poziomkowe
Osiedle Poziomkowe
Osiedle Poziomkowe
Osiedle Poziomkowe

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków.

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.

Przyroda:

informacja u dewelopera.

Opis inwestycji

Osiedle Poziomkowe to nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana w Szczecinie przez firmę SGI Sp. z o.o. S.K.A. Wyróżnia je nowoczesna i prosta stylistyka oraz wygodna lokalizacja w zielonej i świetnie skomunikowanej, północnej dzielnicy miasta.

Dwa wielorodzinne budynki, umiejscowione u zbiegu ulic Rapackiego i Ks. Warcisława, zaprojektowano ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcjonalność i komfort użytkowania. Dzięki charakterystycznemu układowi powstanie między nimi wewnętrzny zielony dziedziniec, służący za miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców osiedla. Ponadto każde z 98 mieszkań, w zależności od lokalizacji w budynku, zostanie wyposażone w balkon, loggię, taras lub przedogródek.Projekt architektoniczny inwestycji opracowało szczecińskie biuro architektoniczne FBA S.C.

LokalizacjaOsiedle Poziomkowe usytuowano niedaleko ścisłego centrum miasta, u zbiegu ulic Rapackiego i Ks. Warcisława. W bliskiej odległości znajduje się ważny węzeł komunikacyjny, Kołłątaja, skąd liczne linie autobusowe i tramwaje docierają w najodleglejsze miejsca Szczecina. W okolicy nie brakuje ciekawych miejsc rozrywki i kultury, jak na przykład Galeria Stara Cegielnia czy Muzeum Techniki i Komunikacji. Mieszkańcy osiedla znajdą nieopodal liczne lokale usługowo-handlowe i gastronomiczne, korty tenisowe przy ul. Chopina a także szkołę podstawową, gimnazjum, przychodnię, pocztę i banki. Ta część Szczecina może się poszczycić wieloma urokliwymi zakątkami. Spacerując jej ulicami odkryjemy pięknie zdobione kamienice i zielone skwery. Niewątpliwym atutem tej lokalizacji są pobliskie parki, m.in. Ogród Dendrologiczny im. Stefana Kownasa, Jasne Błonia czy reprezentatywny Park Kasprowicza z Jeziorem Rusałka, Ogrodem Różanym i Teatrem Letnim, który jest miejscem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Standard budynkówWyższy, pięciopiętrowy budynek, kształtem litery L podkreśli skrzyżowanie ulic Rapackiego i Ks. Warcisława. Niższy, czteropiętrowy, w kształcie prostokąta, będzie położony w dalszej linii zabudowy. Pod obydwoma budynkami, na jednym poziomie, znajdzie się hala garażowa z piwnicami. Wjazd do jednej z hal garażowych oraz główne wejście na teren osiedla usytuowano w wyższym budynku, od ul. Rapackiego. Zaplanowano też dodatkowe miejsca postojowe położone wzdłuż niższego budynku.Elewacje zostaną utrzymane w stonowanych barwach z akcentami o wyrazistych kolorach. Funkcjonalne zadaszenia nad tarasami ulokowanymi na najwyższej kondygnacji dodają budynkom lekkości i estetycznie je zwieńczą. Klatki schodowe zostaną wyeksponowane jako proste bryły współgrające z całą elewacją. Każda z nich będzie wyposażona w dostosowaną dla osób niepełnosprawnych windę obsługującą wszystkie kondygnacje, także halę garażową.wysokość budynków: 4 piętra i 5 pięter,miejsca postojowe w halach garażowych,bramy wjazdowe do hal garażowych sterowane pilotem,elewacja: tynk mineralny, malowany farbą silikonową,balkony, loggie, tarasy: wyłożone płytkami gresowymi i płytami betonowymi, balustrady: metalowe z wypełnieniem,klatki schodowe: wyłożone płytkami gresowymi,oszczędne oświetlenie sterowane czujnikami ruchu,komórki lokatorskie,osiedle ogrodzone, z systemem kontroli dostępu.

Standard mieszkańOsiedle Poziomkowe to 98 wygodnych i funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i ilości pomieszczeń. Każde z nich – w zależności od lokalizacji w budynku – jest przyporządkowana dodatkowa przestrzeń użytkowa w postaci balkonu, loggii, tarasu lub przedogródka. Liczba miejsc postojowych odpowiada liczbie mieszkań, opcjonalnie dostępne są też komórki lokatorskie. Układ budynków zaplanowano tak, by mieszkania były jak najbardziej nasłonecznione. Dla bezpieczeństwa mieszkańców zostaną zamontowane przyciski antynapadowe oraz rolety zewnętrzne w oknach mieszkań na parterze. instalacje teletechniczne: telefon, Internet, TV,instalacje wodne i grzewcze: z sieci miejskiej, indywidualne opomiarowanie, grzejniki z termozaworami, panelowe w pokojach, rurkowe w łazienkach,stolarka okienna: okna i drzwi balkonowe z tworzywa, szyby zespolone i parapety wewnętrzne granitowe.drzwi do mieszkań: płytowe.

Tereny zieloneW okolicy Osiedla Poziomkowego nie brakuje rozległych zielonych terenów, stworzonych do odpoczynku i rekreacji. W kierunku południowego zachodu od inwestycji rozciąga się największy park miejski w Szczecinie, Park Kasprowicza i Jasne Błonia. Dostarczają one nie tylko przestrzeni do relaksujących spacerów, biegania czy jazdy na rowerze, ale też rozmaitych rozrywek. Na terenie parku odbywa się wiele festynów, koncertów i innych imprez. Do Parku Kasprowicza przylega też Ogród Dendrologiczny, a za nim Ogród Botaniczny.

Również w obrębie samej inwestycji można odetchnąć wśród zieleni. Prostą, nowoczesną zabudowę uzupełnia dziedziniec powstały pomiędzy budynkami. Jest dostępny jedynie dla mieszkańców osiedla. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach pośród zieleni zostaną rozmieszczone: piaskownica, huśtawka i zjeżdżalnia, a dla ich opiekunów – wygodne ławki.Dodatkowym atutem są przedogródki przynależne do mieszkań na parterze dostępne bezpośrednio z pokoju dziennego. Zostaną odgrodzone od części wspólnej oraz oddzielone między sobą. Efektowną zieloną ścianę utworzą też pnącza nasadzone wzdłuż ekranu akustycznego oddzielającego osiedle od ul. Ks. Warcisława.Deweloper SGI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. zaprasza do zapoznania się z pełną ofertą mieszkaniową na swojej stronie internetowej www.sgi.pl

Wszelkie informacje zamieszczone na niniejszej stronie internetowej (w tym plany, rysunki, wizualizacje i ceny), nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego tj. art. 66 § 1 (Oferta) oraz art. 661 § 1 (Oferta złożona w postaci elektronicznej) Kodeksu cywilnego.

Inwestycja Osiedle Poziomkowe znajduje się w Niebuszewie, ul. Rapackiego null (2.4 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez SGI Sp. z o.o.

Inwestycja Osiedle Poziomkowe została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Poziomkowe nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli SGI Sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Jak wskazuje na to sama nazwa, Szczecin-Północ jest dzielnicą położoną w północnej części miasta. Składa się z 7 osiedli, a zamieszkuje ją ok. 53 700 osób. To dzielnica miasta dająca największy dostęp do przyrody, na co wpływ mają głównie rozległe tereny zielone nad Odrą i jeziorem Dąbie. Odległość od centrum jest tu gwarantem spokojnego życia, natomiast dobre połączenia komunikacyjne pozwalają na bezproblemowy dojazd do każdej części Szczecina. Niemniej jednak w okolicy nadodrzańskiej mieści się Skolwiński Park Przemysłowy i działają różnorakie firmy. Zabudowa jest typowa dla terenów podmiejskich z przewagą osiedli domów jedno- i wielorodzinnych, których skupiska znajdujemy w części leżącej na Wzgórzach Warszewskich. Dzielnica ma swoją galerię handlową i dostateczne zaplecze oświatowe oraz medyczne. Znajduje się tu m.in. centrum onkologiczne i 5 przychodni publicznych. W dzielnicy krzyżują się dwie drogi wojewódzkie. Jest tu 6 stacji kolejowych i zajezdnia tramwajowa, a regularne kursy linii autobusowych i tramwajowych zapewniają dobrą komunikację z centrum.

Komunikacja

Przez północną część Szczecina przebiegają drogi wojewódzkie nr 114 i 115. Niespełna 5 km od południowej granicy biegnie droga krajowa nr 10. Działających 6 stacji kolejowych zapewnia dobre połączenie z okolicznymi miejscowościami. Kursują tu również linie autobusów miejskich i tramwajów. Na wschodzie dzielnicy znajduje się zajezdnia tramwajowa.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Poziomkowe?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Poziomkowe mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 240 metrów od inwestycji Osiedle Poziomkowe znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Orzeszkowej.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Poziomkowe składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 210 m znajduje się Anka, w odległości 410 m znajduje się Lidl.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Poziomkowe w odległości 140 m znajduje się ZS Crossfit, w odległości 320 m znajduje się Fit Rose, w odległości 330 m znajduje się Boisko.

Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Inwestycje w pobliżu w Niebuszewie

Oferty w Niebuszewie

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: