Osiedle Franciszkańska

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezMostostal Zabrze Gliwickie P.B.P. Sp. a.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 27 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Mieszkania przy Sienkiewicza(2.4 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Zabrze, ul. Sienkiewicza/Jagiełły (3.2 km od centrum Zabrza)
  Ceny od: 4 437/m2
  Mieszkania przy Sienkiewicza
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 10
  Powierzchnia: 50 - 90 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Osiedle Franciszkańska zlokalizowane jest w spokojnej i zielonej części Zabrza. Atrakcyjna lokalizacja gwarantuje pełny dostęp do infrastruktury miejskiej i jednocześnie pozwala cieszyć się zaletami mieszkania poza centrum miasta. W niedużej odległości od osiedla funkcjonuje kompleks handlowy, jeden z największych na Śląsku multipleksów, teatr oraz hala widowiskowo-sportowa. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się szkoła, przedszkole oraz kościół. Zaprojektowany układ osiedla ma na celu stworzenie enklawy w której żyje się miło i wygodnie, gdzie można odpocząć wśród zieleni ogródków przydomowych oraz spędzić czas z małymi pociechami na placu zabaw.Całość osiedla cechuje dbałość o detale i odpowiedni dobór najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Każdy z budynków wyposażony jest w nowoczesne, ciche windy zapewniające sprawną i wygodną komunikację. Wszystkie mieszkania posiadają własne tarasy z systemem mobilnych przeszkleń, umożliwiające tworzenie latem dodatkowych wysłon a zimą ogrodów zimowych. Całe osiedle przystosowane jest do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi.Odpowiedni pod względem jakości i parametrów technicznych dobór materiałów gwarantuje powstanie budynków o wysokiej izolacyjności termicznej i akustycznej co pozwoli do minimum obniżyć koszty eksploatacji.

Inwestycja Osiedle Franciszkańska znajduje się w Zabrzu, ul. Franciszkańska (1.9 km od centrum Zabrza), została zrealizowana przez dewelopera Mostostal Zabrze Gliwickie P.B.P. Sp. a..

Inwestycja Osiedle Franciszkańska została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2011 roku.

Cały projekt składa się z 40 nowych mieszkań. Budynki posiadają od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańska pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 47 do 71 metrów kwadratowych.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Mostostal Zabrze Gliwickie P.B.P. Sp. a. przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie Komórki lokatorskie w piwnicy.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2010 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2011 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 40 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 275 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada: Komórki lokatorskie w piwnicy.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne: Do każdego lokalu jest przyporządkowane miejsce postojowe na parkingu zewnętrznym..
Udogodnienia: plac zabaw, teren ogrodzony, winda.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Franciszkańska

Zabrze to należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego miasto powiatowe położone nad rzekami Kłodnicą i Bytomką. Jego powierzchnia wynosi 80,4 km2 i zajmuje tereny Wyżyny Śląskiej oraz Kotliny Raciborskiej. Liczba jego mieszkańców to ok. 177 200 osób. Miasto składa się z 18 dzielnic. Jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych ośrodków Polski, Zabrze cechuje się industrialną zabudową z licznymi zakładami oraz osiedlami bloków mieszkalnych tworzonych z myślą o pracownikach. Mimo to ok. 30% obszaru zajmują lasy i pola. Na obrzeżach powstają domy jednorodzinne. W Zabrzu znajdują się 4 szpitale, w tym jeden kliniczny. Podstawową opiekę medyczną oferuje tu 31 przychodni. Rozwinięte jest zaplecze oświatowe, które tworzy m.in. 31 przedszkoli, 21 podstawówek, 7 gimnazjów i 30 zespołów szkół. Czas wolny można spędzić w jednym z 8 parków miejskich. Znajduje się tu także 12 ogólnodostępnych boisk. W mieście są dwa kina, teatr, filharmonia.

Komunikacja

Przez Zabrze biegnie autostrada A4, która jest częścią międzykontynentalnej trasy E40 i która tuż za południowo-zachodnią granicą miasta krzyżuje się z autostradą A1. Biegną tędy także drogi krajowe nr 78, 88 i 94 oraz drogi wojewódzkie 921 i 902. Ta druga jest częścią Drogowej Trasy Średnicowej łączącej miasta należące do GOP. W mieście funkcjonuje 6 linii Tramwajów Śląskich i 26 linii strefowych autobusów GOP-u. Znajduje się tu dworzec autobusowy oraz 5 stacji kolejowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Franciszkańska mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 30 metrów od inwestycji Osiedle Franciszkańska znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Zabrze Franciszkańska Kościół.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańska znajduje się się 12 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w odległości 70 m, II Prywatna Szkoła Policealna dla Dorosłych w odległości 70 m, Prywatna Szkoła Policealna dla Dorosłych w odległości 70 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańska składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 110 m znajduje się Sklep Pik, w odległości 140 m znajduje się Żabka, w odległości 240 m znajduje się Biedronka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańska w odległości 140 m znajduje się Boisko, w odległości 150 m znajduje się Orlik, w odległości 170 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.02.2012

Data aktualizacji: 24.11.2017

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie