Nowe Chwaliszewo

Oferta archiwalna

Lokale użytkowe na sprzedaż ul. Chwaliszewo, oferowane bezpośrednio przez Inwestycje Wielkopolski Sp. z o.o. Sp. K.

Poznań, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, ul. Chwaliszewo

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 47 ofert w najbliższej okolicy!

Nowe Chwaliszewo

10 zdjęć

Nowe Chwaliszewo
Nowe Chwaliszewo
Nowe Chwaliszewo
Nowe Chwaliszewo

Najbliższe inwestycje

 • Rezydencja Chwaliszewo

  Rezydencja Chwaliszewo

  ATAL S.A.

  Lokal użytkowy Osiedle Stare Miasto, Stare Miasto, Poznań
  ul. Chwaliszewo
  1.3 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 106-273 m2
  • Lokali użytkowych: 4
 • TUMSKY Residence
  od: 10 455 zł/m2

  TUMSKY Residence

  Dom-Eko Sp. z o.o.

  Lokal użytkowy Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Nowe Miasto, Poznań
  ul. Zagórze 9
  1.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 265 m2
  • Lokali użytkowych: 1
 • Apartamenty Milczańska II
  od: 7 380 zł/m2

  Apartamenty Milczańska II

  ATAL S.A.

  Lokal użytkowy Rataje, Nowe Miasto, Poznań
  ul. Milczańska
  2.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 62 m2
  • Lokali użytkowych: 1

Opis Inwestycji

NATURAlnie w Centrum!

Ostatnie mieszkania i lokale użytkowe! Gotowe do odbioru!

Szczegóły dostępne w biurze sprzedaży.Inwestycja NOWE CHWALISZEWO realizowana jest w jednej z najatrakcyjniejszych części Poznania. Jej umiejscowienie na starej wyspie Chwaliszewo sprawia, iż stanowi ona wyjątkowo cichą enklawę w samym sercu miasta.Chwaliszewo to wyjątkowo malownicze miejsce położone zaledwie kilka kroków od Starego Rynku. Swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga rzesze turystów i nowych mieszkańców. Ta wyjątkowa dzielnica zwróciła uwagę władz miejskich i społeczników, którzy coraz skuteczniej przywracają należny jej blask i pozycję. Z roku na rok Chwaliszewo staje się coraz bardziej znanym miejscem stałych i sezonowych wydarzeń kulturalnych. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie, Chwaliszewo przyciąga także uwagę inwestorów. W ostatnich latach powstało tutaj kilka nowych budynków, a piękne, historyczne kamienice są remontowane.

Otoczenie i infrastruktura sprzyjają zarówno mieszkańcom jak i osobom pracującym w tej okolicy. W niewielkiej odległości od realizowanej inwestycji znajdziemy przychodnię lekarską, sklepy, parkingi, ale też centra biznesowe i kulturalne. Na atrakcyjność Chwaliszewa wpływa również bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych z licznymi trasami spacerowymi, a sąsiedztwo Starego Rynku sprawia, że dosłownie na wyciągniecie ręki dostępne są jego liczne atrakcje, takie jak muzea, galerie, puby, restauracje i sklepy.Projektowany budynek wielorodzinny powstaje w miejscu dawnej zabudowy nabrzeżnej zlokalizowanej wzdłuż starego koryta Warty. Wpasowując się w zabytkową strukturę Chwaliszewa, forma budynku odzwierciedla historyczny podział parceli, nie tracąc przy tym spójnego charakteru nowoczesnej bryły.

Artykulacja podziałów na elewacjach nawiązuje do dawnych układów kompozycyjnych, rozgrywających się wzdłuż historycznych pierzei.Duże przeszklenia otwierają się na zabytkową gazownię i inne wartościowe obiekty tej części miasta. Widok z pełnych słońca tarasów, skierowanych w stronę starego koryta Warty nie zakłóca żadna pobliska zabudowa.

Pozwala to na pełny odbiór przestrzeni z zielenią na pierwszym planie i z panoramą miasta w tle.Nowe Chwaliszewo to nowoczesny budynek wielorodzinny położony na średnim tarasie doliny rzeki Warty, stanowiącym jeden z elementów zespołu urbanistyczno-architektonicznego śródmieścia miasta Poznania. Jego forma i gabaryty wpisują się w sylwetkę miasta i historyczny charakter zabudowy dzielnicy Chwaliszewo.

Zaprojektowany budynek ma 5 kondygnacji naziemnych oraz garaż podziemny na 25 miejsc, przystosowanych również dla osób niepełnosprawnych.

Parking obsługiwany jest przez windę samochodową. Na parterze zlokalizowano powierzchnie użytkowe wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym. Na piętrach od pierwszego do czwartego zaprojektowano 46 lokali mieszkalnych, w tym 20 mieszkań jednopokojowych, 22 mieszkania dwupokojowe i 4 trzypokojowe. W 14 mieszkaniach przewidziane są balkony.

Do części mieszkań położonych na 4 piętrze przynależą tarasy o powierzchni od około 10 m2 do nawet 37 m2. W budynku zaprojektowano jedną klatkę schodową z windą osobową. Budynek dostosowany jest do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.Wejście przewidziane jest od strony ulicy Chwaliszewo, przez sień przejazdową mieszcząca się w kamienicy nr 72 oraz wewnętrzny dziedziniec.

Szczegóły dotyczące sprzedaży i aktualnych promocji dostępne są w biurze sprzedaży:+48 61 66 44 888 lub +48 608 635 020.

Inwestycja Nowe Chwaliszewo znajduje się na Starym Mieście, ul. Chwaliszewo (1.1 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez Inwestycje Wielkopolski Sp. z o.o. Sp. K.

Inwestycja Nowe Chwaliszewo została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2014 roku.

Aktualnie w inwestycji Nowe Chwaliszewo nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli Inwestycje Wielkopolski Sp. z o.o. Sp. K. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2013 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2014 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Wysokość pomieszczeń:
informacja u dewelopera.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (25 miejsc): Cena: 40000 zł.
Udogodnienia:
informacja u dewelopera.
Przyroda:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Stare Miasto to część Poznania zajmująca powierzchnię 3,8 km kw. W jej obrębie znajdują się takie jednostki administracyjne jak: Chwaliszewo, Dzielnica Cesarska, Garbary, Grobla, Piaski, Piekary, Przepadek, Rybaki, Stare Miasto, Święty Marcin, Święty Wojciech. Łącznie mieszka tu ok. 30 tys. osób. Z zachodu na wschód obszar ten przecina droga nr 92. Od wschodu ograniczony jest rzeką Wartą, od zachodu ul. Obornicką, od południa ul. królowej Jadwigi a od północy Lasem Moralskim. Przy ul. Dworcowej znajduje się dworzec Poznań Główny, jeden z największych w Polsce. Stanowiący serce Poznania rynek Starego Miasta nadal pełni ważne funkcje handlowe i kulturalne. Zabytkowa zabudowa z niepowtarzalnym renesansowym ratuszem na czele, nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Zainteresowani mogą tu odwiedzić Muzeum Rogalowe, Archeologiczne i Muzeum Historii Miasta Poznania. Znajduje się tu 8 uniwersytetów, w tym Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Logistyki oraz Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania. Największe centra handlowe to Avenida, Stary Browar i Kupiec Poznański. Na Starym Mieście znajdują się też liczne szpitale i przychodnie, m.in. Wielkopolskie Centrum Onkologii, Szpital Miejski im. Z. Strusia, Szpital Prywatny Med Polonia i Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Komunikacja

W dzielnicy doskonale działa transport miejski złożony z autobusów i tramwajów. Do tego znajduje się tu dworzec Poznań Główny a z zachodu na wschód dzielnicę przedziela droga krajowa nr 92. Port lotniczy Poznań-Ławica mieści się w odległości ok. 3 km na zachód od granic dzielnicy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowe Chwaliszewo?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowe Chwaliszewo mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 240 metrów od inwestycji Nowe Chwaliszewo znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Wielka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Nowe Chwaliszewo znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Nowe Chwaliszewo znajduje się się 14 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Niepublincza artystyczna szkoła policealna w Poznaniu w odległości 190 m, Przedszkole nr 2 w odległości 230 m, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4 w odległości 250 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Nowe Chwaliszewo jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Poznańska Klinika Serca w odległości 40 m, Endomedical w odległości 130 m, Reactive centrum medyczne w odległości 160 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowe Chwaliszewo składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 20 m znajduje się Delikatesy Jacuś, w odległości 50 m znajduje się Żabka, w odległości 220 m znajduje się Sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowe Chwaliszewo w odległości 140 m znajduje się Boisko, w odległości 140 m znajduje się Sofit studio, w odległości 190 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 01.10.2015
Data aktualizacji: 24.11.2017

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: