Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry

Oferta archiwalna

Domy na sprzedaż ul. Sielanka, oferowane bezpośrednio przez

II-Inwestycje CL S.A.

Tarnowskie Góry, ul. Sielanka

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Prezentacja oferty archiwalnej

Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry

7 zdjęć

Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry
Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry
Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry
Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku

Liczba domów:

cała inwestycja składa się z 40 domów

Liczba kondygnacji:

domy posiadają od 1 do 2 kondygnacji wraz z parterem oraz nie posiadają poddasza

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Garaże:

domy posiadają garaże oraz przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Zbudowane tu domy oferują o wiele więcej niż powszechne standardy, zawierają rozwiązania godne XXI wieku. Wielkość naszego projektu pozwala zaoferować Państwu niespotykane gdzie indziej rozwiązania. Zadbaliśmy o wszystkie detale zaprojektowanego osiedla, w trosce o jego przyszłych mieszkańców. Byli dla nas ważni zarówno piesi, jak i kierowcy, dorośli i dzieci. Wszystko po to, by stworzyć z "OSIEDLA SIELANKA" komfortowe miejsce do życia.

Bezpieczeństwo mieszkańców od początku było istotnym elementem naszego projektu. W ramach inwestycji powstają nie tylko budynki mieszkalne. Zrealizowana jest infrastruktura - drogi dojazdowe, podjazdy, chodniki, ścieżki rowerowe, które tworzą rozwiązania umożliwiające bezproblemowe korzystanie z przestrzeni osiedla. Organizacja ruchu została przygotowana tak, aby przed domami spokojnie przejeżdżało jak najmniej samochodów, a ich ruch był bezkolizyjny. Stąd wiele dróg jednokierunkowych z dużą ilością miejsc postojowych. Chodniki na głównej drodze, oddzielone pasem zieleni od jezdni, i ścieżki rowerowe są przejawem dbałości o pieszych i rowerzystów, zapewniając im codzienne bezpieczeństwo.

Cała przestrzeń "OSIEDLA SIELANKA" powstawała z założeniem, że jest to otwarte osiedle. "Secure by design" – "Bezpieczeństwo przez projekt" to program, którego naczelnym celem jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni jeszcze w fazie projektu tak, aby była przestrzenią bezpieczną. Koncepcja bezpiecznych osiedli, powstała w latach '90, w których nie bramy, szlabany i strażnicy, a odpowiednie ukształtowanie przestrzeni osiedla i małej architektury daje faktyczne bezpieczeństwo mieszkańcom. Brak miejsc "bezpańskich", nie widocznych dla mieszkańców domów, żadnych anonimowych parkingów dla gości, niskie ogrodzenia nie zasłaniające widoku itp. rozwiązania to podstawy projektów, których efektem jest spokój mieszkańców.

Przyjazna mieszkańcom infrastruktura to również efekt zastosowania nowoczesnych, solidnych rozwiązań technicznych, wykorzystanych przy budowie sieci wodociągowej, gazowej, elektrycznej, instalacji sanitarnej, deszczowej i tele-informatycznej.

"OSIEDLE SIELANKA" to również przemyślany sposób lokalizacji ustawienia domów i ich ogrodów, które tworzą zwarte, zielone kompleksy, niskie, dyskretne ogrodzenia, nie zamykające spacerującym przestrzeni, nie wywołujące uczucia klaustrofobii, "więziennego wybiegu".

Właśnie taka całość daje przestrzeń i wolność. Ten sposób myślenia, o przestrzeni "OSIEDLA SIELANKA" czyni z niego miejsce do którego wraca się z prawdziwą przyjemnością.

Inwestycja Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry znajduje się w Tarnowskich Górach, ul. Sielanka (7.6 km od Zabrza), została zrealizowana przez II-Inwestycje CL S.A.

Inwestycja Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 40 nowych domów.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry nie ma nowych domów w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców II-Inwestycje CL S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja osiedla "SIELANKA" to perfekcyjne połączenie podmiejskiego klimatu i atmosfery z bliskim dostępem do pełnej infrastruktury Tarnowskich Gór, a dzięki układowi komunikacyjnemu do całego Górnego Śląska. Bezpośrednio przy osiedlu mamy wyłącznie drogi lokalne, co wyklucza uciążliwości wynikające z mieszkania przy ruchliwej drodze, stacji benzynowej itp. rozwiązaniach, których obecność "pod oknami" jest dokuczliwa.

Teren na którym realizujemy projekt nie był obszarem działalności przemysłowej, jest wolny od szkód górniczych, zanieczyszczeń, i innych tego typu problemów, tak często występujących w naszym regionie. Mieszkańcy Śląska dobrze znają dziwne lokalizacje różnych osiedli, które powstały lub powstają, na terenach które jeszcze niedawno były poddane działalności przemysłowej, miały zakazy zabudowy lub są byłymi hałdami kopalnianymi. U nas nie znajdziecie Państwo tego typu historii.

Wszystkie nasze domy ogrzewane są przy pomocy nowoczesnych gazowych kotłów kondensacyjnych. Ogrzewanie gazowe mają również prywatne domy w bezpośredniej okolicy osiedla. Dzięki temu i faktowi, że dominującym kierunkiem wiatrów jest południowo-zachodni, zapewniający dopływ czystego powietrza z terenów wyłącznie leśnych, mieszkańcy naszego osiedla mogą oddychać czystym powietrzem, pozbawionym szkodliwych pyłów przemysłowych i tych najgorszych, pyłów zawieszonych, pochodzących m.in. ze spalania wszystkiego co jest palne w tradycyjnych, domowych kotłowniach "oszczędnych" sąsiadów.

Tarnowskie Góry to miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim, siedziba powiatu tarnogórskiego, na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), historycznie na Górnym Śląsku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego.

Według danych z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 60 889 mieszkańców.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 523 metrów od inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Stare Tarnowice Sielanka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry znajdują się 3 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Przedszkole Nr 26 w Tarnowskich Górach w odległości 844 m, przedszkole w odległości 884 m, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich w Tarnowskich Górach w odległości 909 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 851 m znajduje się Biedronka, w odległości 973 m znajduje się Delikatesy Kubik.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Sielanka - Tarnowskie Góry w odległości 971 m znajduje się boisko / kort, w odległości 1000 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 24.04.2015
Data aktualizacji: 30.11.2022

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: