Garden Residence

Oferta archiwalna

Kraków, Podgórze, ul. Przemysłowa 4

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 1085 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Garden Residence

18 zdjęć

Garden Residence
Garden Residence
Garden Residence
Garden Residence

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • teren ogrodzony
  • ochrona całodobowa
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2010 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 453 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne .

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Opis inwestycji

Apartamenty Garden Residence są jednym z najbardziej interesujących i niepowtarzalnych projektów architektonicznych realizowanych na krakowskim Zabłociu – pofabrycznej dzielnicy objętej programem rewitalizacji Miasta Krakowa, która – jak twierdzą eksperci- za klika lat będzie najnowocześniejszym i najmodniejszym zakątkiem zabytkowego Krakowa.Obszar ten od dłuższego czasu budził zainteresowanie inwestorów i projektantów, którzy w tak dogodnej lokalizacji – nad brzegiem Wisły, naprzeciw malowniczego Kazimierza – dostrzegali olbrzymi potencjał. Zapomniany teren reaktywowała jednak dopiero Rada Miasta Krakowa, uchwalając w 2006 r. Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie. Odtąd, Zabłocie zaczęło przeistaczać się w nowoczesną, pełną energii dzielnicę, a na postindustrialnym terenie pojawili się pierwsi architekci i urbaniści. W 2010 r., zostało ukończone  wznoszenie Garden Residence, na Zabłociu powstało również Muzeum Pamięci poświęcone historii krakowskich Żydów, a zaledwie rok później przy znanej fabryce Schindlera rozpoczęło działalność Muzeum Sztuki Współczesnej i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora “Cricoteka”. Zabłocie już od ponad 9 lat jest siedzibą największej krakowskiej uczelni prywatnej – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.Rewitalizacja obejmuje również teren nadrzecznych terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie Garden Residence. Powstają tu  deptaki i ścieżki rowerowe połączone z krakowską siecią ścieżek dla rowerów.

Inwestycja Garden Residence w otrzymała tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera roku 2012 za oraz Nagrodę Złotego Sokoła w V edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań za:

podjęcie ryzyka rozpoczęcia inwestycji w zaniedbanej, postindustrialnej dzielnicy, co przyczyniło się w istotny sposób do realizacji długofalowego programu rewitalizacji obszaru Zabłocia,

zrealizowanie dużego zespołu mieszkalnego, wyposażonego w bogaty ogólnodostępny i funkcjonalnie zróżnicowany program usługowy (fitness, sklepy, punkty usługowe), sprzyjający integracji społecznej z mieszkańcami dzielnicy,

zaaranżowanie wnętrza urbanistycznego we właściwych proporcjach i o ciekawej, zróżnicowanej w skali architekturze, z interesująco zaprojektowaną, na unikatową skalę, zielenią.

Inwestycja Garden Residence znajduje się na Podgórzu, ul. Przemysłowa 4 (2 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Alpha Development Sp. z o. o. S.K.A.

Inwestycja Garden Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2010 roku.

Cały projekt składa się z 453 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Garden Residence nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Alpha Development Sp. z o. o. S.K.A przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne null

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Dzielnica Podgórze znajduje się w centrum Krakowa i jest zamieszkiwana przez 34 045 osób. Dzielnicę można podzielić na 3 podregiony, z których każdy cechuje się odmiennym typem zabudowy. Stare Podgórze pełne jest zabytków i budynków wzniesionych w XIX i na początku XXw., w Płaszowie dominują czterokondygnacyjne budynki z lat 90-tych XXw. oraz domy jednorodzinne, natomiast na Rybitwach domy jednorodzinne mieszają się z nieruchomościami przemysłowymi. Dzielnica rozwija się w szybkim tempie i może pochwalić się dobrze rozbudowaną infrastrukturą, czego przykładem jest niemal 20 szkół, 2 galerie, 2 muzea, Kino Teatr „Wrzos”, domy kultury. Odpocząć można tu na Plantach im. F. Nowackiego lub w Parku im. W. Bednarskiego. Dodatkowo Podgórze ma dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami Krakowa, a dojazdy ułatwiają przechodzące przez dzielnicę drogi: krajowa nr 7 i wojewódzka nr 776.

Komunikacja

Podgórze przecina droga wojewódzka nr 776 oraz droga krajowa nr 7. Dzielnica leżąca w centralnej części miasta ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z jego pozostałymi rejonami. Kursuje tu ok. 20 linii autobusów miejskich i tramwajów.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Garden Residence?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Garden Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 210 metrów od inwestycji Garden Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Zabłocie.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Garden Residence znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Garden Residence znajdują się 4 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Przedszkole Niepubliczne Bright Child w odległości 110 m, Niepubliczna policealna szkoła artystyczna "AMA" w odległości 410 m, Egurrola Dance Studio Kraków Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza w odległości 470 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Garden Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 570 m znajduje się Galeria Kazimierz, w odległości 590 m znajduje się Galeria Kazimierz.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Garden Residence w odległości 160 m znajduje się Saturn, w odległości 450 m znajduje się Siłownia plenerowa, w odległości 450 m znajduje się Gym Park.

Data aktualizacji: 24.11.2017

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Podgórzu

Oferty na Podgórzu

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: