Jak wirtualny spacer ułatwi zakup mieszkania przez internet?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 25.03.2020, Data aktualizacji: 03.06.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 31 głosów

Jak wirtualny spacer ułatwi zakup mieszkania przez internet?
Czym jest wirtualny spacer i jak może ułatwić zakup mieszkanie przez internet? Czytaj na RynekPierwotny.pl!

Epidemia koronawirusa w Polsce wymusiła daleko idące zmiany w obsłudze procesu obrotu nieruchomościami. Dotyczy to zwłaszcza kontaktu z klientem. W zaistniałej sytuacji na znaczeniu zyskują interaktywne narzędzia marketingowe, jak na przykład wirtualny spacer. Za pomocą tego rozwiązania potencjalny zainteresowany, może obejrzeć lokal nie wychodząc z domu, co zdecydowanie ułatwia zakup mieszkania przez internet

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • na czym polega wirtualny spacer
  • jakie są zalety takiego rozwiązania
  • jakie narzędzia są potrzebne do przygotowania wirtualnego spaceru 

Czym jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer ma postać multimedialnej prezentacji opartej na bazie panoram sferycznych. Każdą panoramę tworzy się wykonując serię zdjęć i nakładając je następnie na sferę. Kilka panoram połączonych w jedną, tworzy wirtualny spacer. Taka konstrukcja umożliwia zaprezentowanie zainteresowanej osobie wszystkich pomieszczeń w lokalu, a także interaktywną wędrówkę po nim.

Za pomocą myszki lub strzałek na klawiaturze, klient może rozglądać się po całym wnętrzu, przybliżać i oddalać poszczególne obiekty oraz dowolnie zmieniać widok. Wirtualny spacer pozwala obserwować pomieszczenie w zakresie 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie, co sprawia wrażenie, że faktycznie przebywa się w środku. 

mieszkanie

Zalety wirtualnego spaceru

Prezentacja nieruchomości w formie wirtualnego spaceru pozwala klientowi na dokładne zapoznanie się z ofertą w komfortowy, bezpieczny sposób, bez wychodzenia z domu. Może on zwiedzić wszystkie pomieszczenia, zajrzeć w każdy kąt, ocenić każdy detal - wszystko to nie ruszając się sprzed komputera. Wirtualny spacer realistycznie i bez przekłamań pokazuje nieruchomość będącą obiektem zainteresowania.

Pozwala również obejrzeć nieruchomość w przekroju, bądź rzucie z góry, a także poczuć jej klimat. Jest to ważny aspekt marketingowy, którego nie dałoby się osiągnąć za pomocą pojedynczych zdjęć i opisów. Ostatecznie przecież to, jak nabywca czuje się w danym mieszkaniu, będzie ważnym kryterium przy ostatecznym wyborze. Bardzo często wirtualny spacer występuje w towarzystwie usługi Google Street View, co umożliwia klientowi dodatkowo podróż po okolicy, w której znajduje się nieruchomość.

Wirtualny spacer - o czym trzeba pamiętać?

Podstawową cechą za którą ceni się wirtualny spacer jest jego realizm. Dlatego też należy zadbać o dokładne przygotowanie nieruchomości - szczególnie porządek. nie ma co liczyć na to, że potencjalny klient przeoczy piętrzące się na podłodze sterty ubrań. Stworzenie samego spaceru wymaga jedynie posiadania aparatu robiącego zdjęcia 360 stopni lub odpowiedniej aplikacji na smartfona.

Po wykonaniu serii zdjęć, można je połączyć w prezentację za pomocą dedykowanego do tego celu oprogramowania. Robiąc zdjęcia do spaceru warto zwrócić uwagę na to, aby były one dobrze doświetlone i wykadrowane - od ich jakości zależy, czy prezentacja należycie spełni swoją rolę. Po dokonaniu montażu dobrze będzie obejrzeć gotowy projekt, tak jak będzie widział go klient. Może się okazać, się prezentacja będzie wymagała poprawek - warto o tym wiedzieć wcześniej, żeby nie umieszczać w ofercie niedopracowanego produktu z błędami.Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

1 Komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  • Katarzyna S Evryplace.com

    Wirtualne spacery to nie tylko odpowiednie zdjęcia i home staging. Korzystając z Evryplace, czyli programu do tworzenia wirtualnych spacerów, możecie zrobić interaktywną prezentację mieszkania, która zwiększy zaangażowanie Waszych klientów. Wirtualny spacer mieszkania może zostać wzbogacony o linki do przekierowanej przez Was strony, zdjęcia oraz opisy bezpośrednio na prezentacji, możecie dodać film przy elementach na zdjęciu, co więcej później możecie przeprowadzić z klientem zdalną prezentację przez internet, dzięki opcji co-viewingu. Takie wirtualne spacery przy użyciu Evryplace są realną wartością dla klientów. :)

    17 sierpnia 2020, 09:23

Artykuły powiązane

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: