Deweloper czy rynek wtórny: dlaczego nowe mieszkania mają przewagę?

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 22.02.2024, Data aktualizacji: 22.02.2024

3 minuty czytania
Deweloper czy rynek wtórny: dlaczego nowe mieszkania mają przewagę?
Jakie przewagi ma mieszkanie od dewelopera względem rynku wtórnego? Sprawdź na rynekpierwotny.pl!

Nowe mieszkania, ze względu na swoje liczne zalety, często stanowią atrakcyjną opcję dla osób poszukujących stabilnej inwestycji lub komfortowego miejsca do zamieszkania. Porównując ofertę deweloperów z rynkiem wtórnym, możesz zauważyć wiele korzyści, które sprawiają, że nowe mieszkania mają przewagę. Jakie są ich zalety i spodziewane korzyści?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie przewagi ma oferta deweloperska nad kupnem mieszkania z rynku wtórnego;
 • jakie rozwiązania proponuje deweloper w swojej ofercie;
 • jak oferta deweloperska przekłada się na przyszły wzrost wartości nieruchomości.

Nowoczesne rozwiązania i technologie

Nowe mieszkania często oferują nowoczesne rozwiązania i technologie, które podnoszą komfort życia mieszkańców. Są to m.in. inteligentne systemy zarządzania energią, monitoring czy dostęp do szybkiego internetu. Takie udogodnienia sprawiają, że nowe mieszkania są bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących nowoczesnego stylu życia i wygody.

Nowoczesne rozwiązania dotyczące między innymi ogrzewania czy wentylacji, pozwalają na efektywne zarządzanie zużyciem energii, a to przekłada się na oszczędności dla mieszkańców. Dzięki temu nowe mieszkania oferują nie tylko komfort, ale także nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, które mogą przyczynić się do obniżenia kosztów utrzymania nieruchomości.

Rękojmia 

Rękojmia jest ustawową odpowiedzialnością dewelopera za wady fizyczne i prawne nieruchomości, obowiązującą przez okres 5 lat od daty odbioru nieruchomości. Obejmuje ona zarówno wady pojedynczych mieszkań, jak i wady fizyczne całego budynku lub jego części, a także wady prawne nieruchomości, takie jak ograniczenia w rozporządzaniu czy własność osoby trzeciej.

Deweloper ma o tyle przewagę, że istnieje element rękojmi.

Z uwagi na tę korzyść wiele osób decyduje się na zakup mieszkań od dewelopera. Jest ona ważną zaletą, która chroni interesy kupujących i zapewnia bezpieczeństwo inwestycji w razie ewentualnych problemów z nieruchomością.

Potencjał wzrostu wartości nieruchomości

Dzięki pożądanym czynnikom, takim jak strategiczne położenie, wysoka jakość wykończenia oraz rozwijająca się infrastruktura, nieruchomości mają duży potencjał wzrostu wartości nawet w stosunkowo krótkiej perspektywie. Szczególnie odczuwalne jest to w dużych ośrodkach miejskich.

Tu tendencja wzrostowa wartości mieszkań najpewniej się utrzyma, co sprawia, że stanowią one efektywną ochronę kapitału przed inflacją. Atrakcyjne nieruchomości w dogodnych lokalizacjach mają świetne perspektywy. Nie dość, że szybko przyciągną zainteresowanie potencjalnych nabywców, sprzedaż może być zyskowna.

ATAL jest jednym z deweloperów, którzy oferują nowoczesne mieszkania ze szczególną dbałością o jakość i komfort mieszkańców. Ich inwestycje są przykładem współczesnego podejścia do budownictwa, które za priorytety stawia inteligentne rozwiązania, wysoką jakość wykonania oraz wybór atrakcyjnych lokalizacji.

Elastyczność wyboru

Nowe mieszkania dają  elastyczność wyboru, jeśli chodzi o dostosowanie wnętrz do własnych potrzeb i preferencji. Deweloperzy często oferują szeroki wybór opcji wykończenia, materiałów oraz dodatkowych udogodnień, które pozwalają na personalizację mieszkania.

Deweloper to również elastyczność wyboru.

Dla osób poszukujących indywidualnego podejścia do aranżacji wnętrz nowe mieszkania stanowią idealną bazę do stworzenia wymarzonego miejsca do życia. Możliwość wyboru kolorów, materiałów i dodatkowych elementów wyposażenia pozwala na stworzenie unikatowej przestrzeni, która dostosowana jest do osobistych preferencji i stylu życia.

Niskie koszty utrzymania

Nowe mieszkania charakteryzują się również niskimi kosztami utrzymania, zarówno pod względem zużycia energii, jak i konserwacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak energooszczędne systemy grzewcze, oświetlenie LED oraz izolacja termiczna, mieszkańcy mogą cieszyć się obniżonymi rachunkami za media. To przekłada się na oszczędności finansowe i ekologiczne korzyści. 

Dodatkowo nowe mieszkania zazwyczaj nie wymagają kosztownych remontów czy modernizacji przez długi czas. Sprawia to, że ich utrzymanie jest ekonomiczne i przewidywalne. To stanowi istotny atut dla osób poszukujących stabilności finansowej i oszczędności. Dzięki temu, inwestorzy i mieszkańcy mogą cieszyć się komfortem zamieszkania, nie martwiąc się o wysokie koszty utrzymania. 

Dostępność nowych udogodnień

Nowe mieszkania często są zlokalizowane w  osiedlach, które oferują dodatkowe udogodnienia, takie jak place zabaw, tereny rekreacyjne, sklepy czy punkty usługowe. Deweloperzy starają się tworzyć kompleksowe środowisko, które spełnia różnorodne potrzeby mieszkańców, tworząc miejsce sprzyjające aktywnemu trybowi życia oraz codziennej wygodzie.

Deweloper to także więcej udogodnień.

W wyniku tego osoby wybierające nowe mieszkania uzyskują dostęp do nowoczesnej infrastruktury, takiej jak tereny rekreacyjne czy pasaże usługowe, co wpływa pozytywnie na jakość życia i komfort zamieszkania.

Deweloper czy rynek wtórny: podsumowanie

Widać więc, dlaczego nowowybudowane mieszkania przyciągają zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby aktywne zawodowo. Czy ty także sądzisz, że nowe nieruchomości są bardziej atrakcyjną opcją od budownictwa z minionego wieku lub wczesnych lat dwutysięcznych?

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: