Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz tanie mieszkania Olsztyn
Znaleziono 589 ofert w 14 inwestycjach

Mapa
 • Ukiel Apartamenty

  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

 • Osiedle Libero

  Budlex Sp. z o.o.

 • Osiedle Aurora

  Ippon Group Sp. z o.o.

 • Osiedle Morena II

  Novdom Sp. z o.o.

 • Nowe Zatorze
  od: 6 000 zł/m2

  Shark Investment Sp. z o.o.

 • Horyzont Jaroty
  od: 6 000 zł/m2

  Przedsiębiorstwo Budowlane "MAS-BUD"

 • Osiedle Ostoja
  od: 5 690 zł/m2

  Osiedle Ostoja

 • Osiedle Premium etap II
  od: 6 390 zł/m2

  Premium Deweloper Sp. z o.o.

 • Kołobrzeska 36B
  od: 6 390 zł/m2

  Premium Deweloper Sp. z o.o.

 • Olimpijskie Ogrody L3
  od: 5 900 zł/m2

  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

 • Gruszowe Sady
  od: 6 090 zł/m2

  Powązka Marek Firma Budowlano-Deweloperska

 • Dąbrowszczaków
  od: 7 700 zł/m2

  Freedom Nieruchomości

 • Rezydencja Vintage Budynek G5
  od: 7 000 zł/m2

  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

 • GRAND HOUSE Niepodległości
  od: 6 000 zł/m2

  Przedsiębiorstwo Budowlane "MAS-BUD"

Wiadomości na temat Olsztyna:

Czy da się znaleźć tanie mieszkanie w Olsztynie?

W 2017 roku w Olsztynie oddano do użytku 847 mieszkań i liczba ta cały czas rośnie.   Mimo, że nie należy on do największych miast w Polsce, ceny lokali tutaj zajmują miejsca na podium dla najdroższych we wschodniej części Polski. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój miasta i korzystne sąsiedztwo Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, nie należy się dziwić, że tanich mieszkań w Olsztynie jest jak na lekarstwo. Duże firmy wybierają to miasto na swoją siedzibę i ośrodek inwestycyjny, a ludzie z całej Polski przyjeżdżają, aby tu zamieszkać, skuszeni komfortem życia i pracy, której jest coraz więcej i jest ona coraz lepiej płatna.

 

Czy da się znaleźć tanie mieszkanie w Olsztynie?

Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie dla siebie, czy na wynajem, będzie ono niewątpliwie stabilną i przynoszącą korzyści inwestycją. Niestety, z racji dużego popytu, ceny lokali nadal rosną, dlatego jeżeli już zdecydujemy się na kupno, musimy mieć pewność, że jest to decyzja gruntownie przemyślana. Czy zatem znajdziemy tutaj tanie mieszkanie? Olsztyn pod tym względem nie różni się od innych miast - im dalej od węzłów komunikacyjnych i ważnych punktów infrastuktury, tym mniejszy koszt. Działki położone w oddaleniu od centrum są tańsze, co pozwala deweloperom obniżyć koszty realizowanej inwestycji. To z kolei przekłada się na niższe ceny mieszkań, a przy okazji nie musi oznaczać długich, frustrujących dojazdów. Dobra wiadomość jest taka, że miasto ma świetnie skonfigurowaną sieć ścieżek rowerowych, ze słynną Łynostradą włącznie. Tak więc, inwestycja w tanie mieszkanie w Olsztynie nie musi się wiązać z poważnymi kompromisami.

 

Gdzie szukać tanich mieszkań w Olsztynie?

Stolica Warmii i Mazur bryluje w rankingach miejsc, w których żyje się najlepiej. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, ale w poszukiwaniu taniego mieszkania w Olsztynie warto zainteresować się obszarem południowym miasta, zajmowanym przez osiedla Generałów i Jaroty. Określane mianem “sypialni” Olsztyna, położone są w pobliżu jeziora Bartąg, co docenią amatorzy sportów wodnych i relaksu nad wodą. Inwestycje zostały pomyślane jako przyjazne mieszkańcom - monitoring zapewnia bezpieczeństwo, a place zabaw sprawiają, że najmłodsi nie będą się nudzić. Nabywcy mają do wyboru zarówno niskie, jak i pięciopiętrowe budynki. Lokale wyposażono w duże okna i kameralne balkony, dające dużo światła i gwarantujące piękne widoki. Jednocześnie popyt na tanie mieszkania w Olsztynie jest tak duży, że deweloperzy coraz chętniej lokalizują tutaj swoje przedsięwzięcia. Realizowane są kolejne etapy istniejących już inwestycji, więc nie ma powodu się obawiać, że zabraknie mieszkań dla wszystkich chętnych.

 

Ceny - czego się spodziewać?

Średnia cena za metr kwadratowy w Olsztynie to 5,5 tys. zł, co oznacza, że za mieszkanie o metrażu 56 mkw. będzie trzeba zapłacić około 308 tys. zł. Jest to kwota porównywalna do tej, jaką trzeba zapłacić za mkw. w Bydgoszczy, czy Toruniu, ale o wiele niższa niż w Gdańsku. Oczywiście faktyczny koszt lokalu jest uzależniony od wielu czynników, ale trzeba się liczyć z tym, że w Śródmieściu wyniesie on nawet ponad 6 tys. zł za mkw. Bliskość Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i dobry dostęp do miejskiej infrastruktury, wpływa na duży popyt i kształtuje ceny na wysokim poziomie. Natomiast nabywcy poszukujący tanich mieszkań w Olsztynie będą zadowoleni z faktu, że lokum poza centrum miasta można kupić już za 4,9 tys. zł za mkw. Jest to wart rozważenia kompromis pomiędzy ceną a lokalizacją.

 

Olsztyn a okolice

Jeżeli rozejrzymy się po mapie północnej Polski, okaże się, że stolica Warmii i Mazur wypada bardzo korzystnie na tle innych dużych miast tego regionu. Wprawdzie kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za mkw. taniego mieszkania w Olsztynie, jest porównywalna do cen bydgoskich lub toruńskich, ale już nieporównywalnie niższa niż w Gdańsku czy też Gdyni. Średnia cena lokali w nadmorskich kurortach kształtuje się na poziomie 8-9 tys. zł, a może znacząco wzrosnąć w zależności od dzielnicy. Jeśli zatem interesuje nas zakup nieruchomości na północy i bliskość Bałtyku, rozważmy Olsztyn w miejsce Gdańska - oba miasta dzieli jedynie 136 km.  

 

Inwestycja w Olsztyn

W związku z dynamicznym rozwojem miasta i jego turystycznym potencjałem warto rozważyć nabycie taniego mieszkania w Olsztynie w celach inwestycyjnych. W 2016 roku aż 95,4% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Możliwości jest naprawdę dużo - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski skupia rokrocznie ponad 20 tysięcy studentów, zatem dobrym pomysłem jest zakup kilkupokojowego lokum z możliwością wynajęcia. Niekoniecznie musi się ono znajdować w Śródmieściu - komunikacja w mieście jest na tyle dobrze rozwinięta, że inwestycja na Nagórkach bądź Jarotach również się opłaci. W sezonie letnim możemy liczyć na wpływy z najmu krótkoterminowego - wprawdzie Olsztyn zazwyczaj nie jest punktem docelowym wielbicieli mazurskich jezior, ale wielu z nich decyduje się jednak miasto odwiedzić, choćby na weekend. Wtedy atutem naszej inwestycji będzie z pewnością dostęp do obszarów rekreacyjnych, w tym bliskość lasu i wytyczonych ścieżek rowerowych.

 

Mieszkanie jako lokal firmowy

Dobrym pomysłem na zainwestowanie jest wynajęcie mieszkania małej firmie lub osobie prowadzącej własne biuro. Naturalnym targetem są freelancerzy - copywriterzy, doradcy prawni, księgowi lub programiści. Przestronne, ustawne mieszkanie w zielonych rejonach, jakich w Olsztynie nie brakuje, świetnie się sprawdzi w roli komfortowej przestrzeni do pracy. Coraz więcej Polaków pracujących z domu wybiera takie rozwiązanie - jakość życia w mieście 16 jezior jest  znacznie lepsza, a ceny nieruchomości korzystniejsze.

 

A może rabat?

Wprawdzie boom mieszkaniowy nadal trwa i eksperci nie wieszczą rychłego końca tego zjawiska, nie zaszkodzi spróbować negocjacji z deweloperem. Jest to dobry pomysł na nabycie taniego mieszkania w Olsztynie, zwłaszcza że deweloperom zdarza się zawyżać cenę właśnie po to, aby stworzyć pole do negocjacji. Jednak aby to się udało, musimy mieć konkretne argumenty. W tym celu przyjrzyjmy się dokładnie zarówno całej inwestycji, jak i naszemu wymarzonemu lokalowi. Ceny mogą ulegać zmianie w zależności od kondygnacji, bliskości problematycznych obiektów, jak na przykład śmietnik, czy też stopnia doświetlenia pomieszczeń. Nie bójmy się zaakcentować słabych punktów wybranego lokum, ponieważ mogą one wpłynąć na ostateczny kształt oferty. W lepszej sytuacji są inwestorzy - najczęściej jest tak, że zakup kilku mieszkań skłania deweloperów do obniżenia ceny za pojedynczy lokal.

 

Olsztyn nastawia się na rozwój

Nie sposób zaprzeczyć, że stolica Warmii i Mazur ma przed sobą piękną przyszłość. Standard życia jest tu wysoki, a potencjał rozwoju jeszcze większy. Olsztyn ma do zaoferowania wyjątkowe środowisko przyrodnicze - ponad 30% miasta to obszary leśne i wodne, co wpływa w znaczący sposób na ocenę jakości życia i stwarza możliwości inwestycyjne. Zwiększa się znaczenie tego obszaru jako ośrodka tranzytowego, w czym ma swój wymierny udział oddanie do użytku kolejnego odcinka budowanej obwodnicy, czyli węzła Olsztyn - Południe. Do poprawy komunikacji przyczynia się również infrastruktura ścieżek rowerowych, a szczególnie Łynostrada, łącząca Olsztyn, Dobre Miasto i Lidzbark Warmiński.   

Informacje o Olsztynie

W Olsztynie dostępnych jest 589 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 14 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Olsztynie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 121 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (17 mieszkań).
 • 2-pokojowe (146 mieszkań).
 • 3-pokojowe (364 mieszkania).
 • 4-pokojowe (60 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Olsztynie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Olsztynie kosztuje 189 118 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: