Zmień lokalizację

Olsztyn

Olsztyn, warmińsko-mazurskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 11 deweloperów w Olsztynie

Aktualnie nasi deweloperzy w Olsztynie realizują 18 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Inwestycje deweloperskie w Olsztynie

Wybierając dewelopera w Olsztynie, warto zwrócić uwagę na to, że w tym mieście nie tylko dużo się buduje. Według badań RynkuPierwotnego.pl to właśnie tutaj występuje największa różnica między ceną ofertową a transakcyjną. Niemal każdy deweloper w Olsztynie dopuszcza negocjowanie cen, dzięki czemu można kupić mieszkanie nawet 10% taniej. Przy obecnych cenach to całkiem spore oszczędności. Co jeszcze warto wiedzieć o tym mieście przez zakupem własnych czterech kątów? Przede wszystkim nie jest to duża aglomeracja, co sprawia, że koszty nieruchomości również są znacznie tańsze niż w miastach, takich jak Kraków czy Warszawa. Z drugiej jednak strony stale wzrastają ze względu na ogólnie panującą obecnie sytuację w branży związaną choćby z podnoszeniem cen materiałów budowlanych, co odczuwają również deweloperzy. W Olsztynie rozrasta się prężnie branża turystyczna oraz wynajem studentom. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem mieszkania pod inwestycję, a nie tylko dla siebie.

 

Deweloperzy w Olsztynie lubią negocjować

Jak już wspomniano wyżej, w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, wystąpiła największa różnica pomiędzy cenami ofertowymi a transakcyjnymi. Mowa o tym, że np. dane mieszkanie z rynku pierwotnego kosztowało pierwotnie np. 300 tys. zł, a zostało kupione za 270 tys. zł. Taka różnica sprawiła, że miasto zyskało pierwsze miejsce na podium udanych negocjacji z deweloperami. W Olsztynie można było kupić nieruchomość 10% taniej niż w ofercie. Nie są to małe kwoty. W porównaniu z tym miastem, blado wypadają np. Gdynia czy Warszawa, w których jeśli coś potaniało, to o ledwie 1%. Dlatego szukając mieszkania w Olsztynie, warto pamiętać o możliwościach negocjacji z deweloperami. Tym bardziej, że inwestycji deweloperskich w Olsztynie powstaje coraz więcej - zwłaszcza w okolicach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz w pobliżu atrakcyjnych turystycznie jezior. Ich ceny również są wyższe. Obecnie nie można porównywać Olsztyna do Krakowa czy Warszawy, w których to miastach średnie ceny za mkw. osiągają liczby 8 000 zł, a nie rzadko można spotkać również inwestycje za 20 000 zł/mkw. Mieszkanie od olsztyńskiego dewelopera kosztuje od ok. 5 000 zł/mkw. do ok. 7 000 zł/mkw. Tym samym dogania takie aglomeracje, jak Rzeszów czy Katowice.

 

Gdzie budują deweloperzy w Olsztynie?

Niezwykle popularnym miejscem, w którym znajduje się obecnie największa liczba inwestycji, jest centrum. Nowe mieszkania od dewelopera w Olsztynie znajdzie się także na osiedlu Jaroty oraz na Pieczewie. Pojedyncze inwestycje mieszczą się na Brzezinach i Zatorze. Z kolei za południową granicą miasta buduje się osiedla w Owczarni.

Przeglądając ogłoszenia, nietrudno zauważyć, że inwestycji nie powstaje dużo. Jednak większość z nich to dość duże osiedla, rzadko kiedy mowa jest o pojedynczych budynkach. Powstają one ze względu na kilka czynników, takich jak popyt wśród mieszkańców, ale również duża ilość wolnych terenów, które nadają się pod zabudowę mieszkaniową. Te ostatnie można znaleźć nawet w niedalekiej odległości od centrum, co przekłada się również na wzrost atrakcyjności inwestycji stawianych na tychże terenach. Poza studentami, którzy okupują Kortowo i Podgrodzie, pozostałe osoby decydują się raczej na tanie os. Jaroty lub też mieszkania blisko centrum. Dlatego na tych obszarach powstają duże inwestycje budowane często przez średniej wielkości i dużych deweloperów. W Olsztynie opłaca się budować również na obszarach typowo turystycznych wokół jezior, jednak na ten moment nie powstaje tam zbyt wiele inwestycji.

 

Nowoczesne osiedla od deweloperów w Olsztynie

Mimo że miasto nie jest duże, jakość wielu osiedli, jakie są tu budowane, można porównać z Warszawą czy Krakowem. Przede wszystkim deweloperzy w Olsztynie odeszli od budownictwa wzorowanego na tym komunistycznym. Obecnie powstają tu budynki wyróżniające się nowoczesną formą. Nie są to już typowe mrówkowce z niewielkimi balkonikami, lecz estetycznie wyglądające budynki z dużymi tarasami i loggiami. Dodatkowo wiele z nich jest ogrodzona i monitorowana. Ten sposób ochrony znacznie zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo w wielu inwestycjach deweloperskich w Olsztynie można znaleźć wiele atrakcji, jak place zabaw wyłącznie dla mieszkańców osiedla, tereny rekreacyjne dla dorosłych, obszary zielone. Olsztyńscy deweloperzy nie zapomnieli także o parkingach podziemnych i naziemnych, co stanowi ogromne ułatwienie szczególnie dla mieszkańców osiedli położonych blisko centrum.

 

Jakiego dewelopera w Olsztynie wybrać?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze mieszkania, warto zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację i cenę, ale również jakość budownictwa. Czasem lepiej dopłacić i kupić lepszej jakości M od olsztyńskiego dewelopera, który buduje starannie niż kierować się tylko ceną. Jak zatem znaleźć dobrego dewelopera w Olsztynie? Najpewniejsze zawsze są polecenia - warto popytać wśród znajomych czy rodziny, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z zakupem mieszkania od danej firmy. Można zajrzeć do internetu - poszukać opinii na forach, artykułów itd.

Dobrą decyzją wydaje się prześledzenie poprzednich inwestycji dewelopera. W Olsztynie może być z tym problem, ale niektórzy jednak budowali tu od wielu lat. Sprawdzenie, jak wygląda dana inwestycja po kilku latach da wyobrażenie o tym, jak za kilka lat może wyglądać osiedle, na którym nabywca szuka mieszkania. Szybko zauważa się takie wady, jak odpadanie tynku, krzywe osiadanie całej konstrukcji itd. Można również podpytać mieszkańców, jak im się mieszka.

 

Spółdzielnia w Olsztynie? Deweloperzy polecają wspólnoty

Obecnie spółdzielnie mieszkaniowe powoli stają się instytucjami archaicznymi. Wiele osób negatywnie się o nich wypowiada choćby ze względu na dużą ilość problemów. Dlatego coraz większą popularność zyskują wspólnoty mieszkaniowe. Założone przez mieszkańców, dają im większy wpływ na kształt osiedla, jego remonty i zmiany w nim dokonywane. Najczęściej deweloperzy w Olsztynie zaraz po wybudowaniu osiedla narzucają firmę administracyjną, ale z końcem umowy z nią zawartej wspólnota mieszkaniowa może zdecydować się na wybór innego przedsiębiorstwa. Tego typu firmy dbają o czystość klatek schodowych, zieleń w częściach wspólnych, ochronę. Często ich zatrudnienie i utrzymanie wspólnoty mieszkańców kosztuje znacznie mniej niż spółdzielnia mieszkaniowa. Dlatego też wielu olsztyńskich deweloperów zachęca do wyboru tego typu rozwiązań zamiast korzystać z przestarzałych systemów.

Innymi korzyściami z założenia wspólnoty mieszkańców w inwestycjach deweloperskich, w Olsztynie, jest równy udział każdego mieszkańca w podejmowaniu decyzji. To mieszkańcy zatem decydują, kiedy i za ile przeprowadzają remonty, odmalowanie elewacji budynków itp. Z drugiej strony ciąży na nich również większa odpowiedzialność, np. muszą zgłaszać wady i reklamacje związane z inwestycją deweloperską. W Olsztynie powstaje jednak coraz więcej wspólnot, co oznacza, że mieszkańcy wolą mieć władzę nad swoim miejscem zamieszkania, zamiast oddawać ją w ręce spółdzielni mieszkaniowych.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: