Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Złotniki

-99 ofertw 4 inwestycjach
 • Willa Złotnicka

  Inwestycja Willa Złotnicka znajduje się na Złotnikach, ul. Opoczyńska (11,1 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera Probitas Invest. Inwestycja Willa Złotnicka została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 30 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 46 do 68 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Opoczyńska (11,1 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 5 886 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Willa Złotnicka
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 5
  • Powierzchnia: 46 - 68 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Probitas Invest
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Mirror House

  Inwestycja Mirror House znajduje się na Leśnicy, ul. Skoczylasa 34 (12,2 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera G2 Sp. z o.o.. Inwestycja Mirror House jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 10 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 53 do 103 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Leśnica, ul. Skoczylasa 34 (12,2 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Mirror House
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 6
  • Powierzchnia: 53 - 103 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  G2 Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osada Zielona

  Inwestycja Osada Zielona znajduje się na Złotnikach, ul. Podhalańska 1-9 (10,7 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Omega Buildings Sp. z o.o. B Sp.k. Inwestycja Osada Zielona jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 122 lokale mieszkalne o powierzchniach od 27 do 56 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Podhalańska 1-9 (10,7 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 318 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osada Zielona
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 46
  • Powierzchnia: 27 - 56 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 2
  Omega Buildings Sp. z o.o. B Sp.k
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osada Złotnicka, bud. C

  Inwestycja Osada Złotnicka, bud. C znajduje się na Złotnikach, ul. Złotnicka (11,3 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Jakon Sp. z o.o.. Inwestycja Osada Złotnicka, bud. C jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 9 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 42 lokale mieszkalne o powierzchniach od 34 do 73 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Złotnicka (11,3 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 384 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osada Złotnicka, bud. C
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 42
  • Powierzchnia: 34 - 73 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Jakon Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Niemal w każdej jego części znajdują się inwestycje deweloperskie, zarówno mieszkaniowe, jak i użytkowe czy komercyjne. Duża popularność miasta przekłada się na zwiększony popyt związany z infrastrukturą i to nie tylko mieszkaniową, ale również drogową, handlową, edukacyjną, zdrowotną czy rozrywkową. Wiele osób wybiera bowiem osiedla położone w znacznej odległości od centrum, np. mieszkania na Złotnikach. Wrocław to niestety aglomeracja, która nie jest w stanie równomiernie się rozwijać w zakresie infrastruktury w centrum i na obrzeżach. Stąd na osiedlach dalej położonych występuje mniejsza ilość dróg, szkół czy nawet sklepów. Z drugiej strony ograniczony jest również hałas, ruch samochodowy i zanieczyszczenia. Wybór mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu ma swoje wady i zalety. Niemniej ilość powstających tam inwestycji jest właśnie oznaką tego, że stolica Dolnego Śląska bardzo szybko się rozwija. Zwiększa się zatem popyt na lokale położone również daleko od centrum.

Jakość mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu

Wiele osiedli, które leżą bliżej granic miasta niż śródmieścia, przypomina typowe przedmieścia. Krajobraz jest zdominowany przez zieleń oraz niską zabudowę. Przeważają tu domki jednorodzinne, gdzieniegdzie można spotkać niskie bloki z PRL-u. Obecnie jednak monotonny widok przełamują nowe inwestycje, znacząco różniące się wyglądem od zastanej zabudowy. Wpływa to na zmianę jakości mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu. Jakie konsekwencje dla mieszkańców ma pojawianie się coraz to nowych inwestycji?

Kiedyś ciche i spokojne, dziś tętniące życiem osiedle. Co prawda, daleko mu jeszcze do centrum, ale trudno już powiedzieć, że mieszkanie na Złotnikach wiąże się z nudą czy właśnie ciszą. Można jej zaznać jedynie w nocy, bo w ciągu dnia, zwłaszcza w pobliżu głównych ulic i w godzinach szczytu, występuje duży ruch samochodowy. Mieszkania na Złotnikach nie kojarzą się już tylko z emerytami, ale coraz częściej - młodymi rodzinami. Potrzeba coraz więcej przedszkoli i żłobków, a także sklepów wielkopowierzchniowych. Zwiększająca się w szybkim tempie ilość mieszkańców przyczynia się też do pojawienia się różnych inicjatyw społecznych.

W odpowiedzi na gwałtownie zwiększające się potrzeby mieszkańców remontowane są drogi, pojawiają się też nowe arterie. Konieczna jest większa opieka nad bezpieczeństwem, zwłaszcza na niewielkich uliczkach, na których nieraz tiry czy samochody nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, narażając mieszkańców na niebezpieczeństwo. Z drugiej strony dzięki temu, że deweloperzy stawiają mieszkania na Złotnikach, temat potrzeb osiedla pojawia się często na różnych obradach. Skutkuje to właśnie rozbudową infrastruktury miejskiej w tym rejonie, m.in. zwiększoną ilością autobusów kursujących do centrum. A zatem rozbudowa Złotnik ma swoje zalety i wady.

Nowe mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu

Inwestycje, które budowane są na tym osiedlu, w większości przypadków znacząco wyróżniają się na tle dotychczasowej zabudowy. Różnorodne projekty łączą takie wspólne cechy, jak: niska zabudowa, nowoczesny wygląd elewacji, duża przestrzeń, zapewnienie prywatności mieszkańcom, duże balkony/tarasy/ogródki, parkingi podziemne, części wspólne - place zabaw, rowerownie, a także monitoring i usytuowanie na terenie zamkniętym.

Te wszystkie cechy, a także atrakcyjna cena, znacząco zwiększają popyt na mieszkania, na Złotnikach. We Wrocławiu, jak w każdym większym mieście, mieszkańcy często muszą wybrać między wyższą ceną i mniejszym metrażem w centrum, a niskim kosztem oraz dużą powierzchnią na obrzeżach. Tu dochodzi jeszcze kwestia komfortu mieszkania. Na Złotnikach wiele inwestycji ulokowanych jest wśród zieleni, a dzięki temu, że lokalizacja nie jest tak gęsto zabudowana, zwiększa się również poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Inwestycje składają się także zazwyczaj z osiedli, w których znajduje się kilka, kilkanaście budynków. W centrum to zazwyczaj pojedyncze bloki wciśnięte w wolny kawałek przestrzeni.

Cena mieszkania na Złotnikach

Koszty nieruchomości na obrzeżach miast są zdecydowanie niższe niż w centrum czy na terenach położonych bliżej śródmieścia. Tak jest i na opisywanym tu osiedlu. Co prawda, średnia cena mieszkania na Złotnikach wynosi ok. 6 000 zł/mkw. dla rynku wtórnego i pierwotnego, ale można znaleźć oferty znacznie tańsze. W niektórych nowych inwestycjach ceny nieruchomości zaczynają się już od ok. 4 500 zł/mkw. To znacznie mniej niż podaje średnia, ponieważ do tejże wliczane są wszystkie obiekty, w tym wille i domy wielkopowierzchniowe.

Mieszkania na Złotnikach są znacznie tańsze niż wiele podobnych w dzielnicy Fabryczna, ale położonych bliżej centrum. Różnica może wynieść nawet 2 000 zł/mkw. Oczywiście wiele zależy tu od standardu i lokalizacji, niemniej warto zastanowić się nad wyborem lokalizacji mieszkania. Na Złotnikach nieraz można znaleźć M nie tylko tańsze, ale też większe i w przyjemniejszej okolicy. Ponadto w cenie czasem uda się wynegocjować również komórkę lokatorską - takie promocje oferują nieraz deweloperzy.

Dlaczego Złotniki?

To dość spore osiedle charakteryzuje się dużą dynamiką zmian, które z kolei wiążą się z jego rozbudową. Jak wspomniano wcześniej, pojawienie się nowych mieszkań na Złotnikach we Wrocławiu przyczynia się do tego, że administracja zwiększa nakłady pieniężne na inwestycje w rozbudowę infrastruktury. Mimo tego, że buduje się coraz więcej dróg, a także ośrodków zdrowia czy przedszkoli, Złotniki nie do końca zatraciły swój przedmiejski charakter. Nadal stanowią sypialnię Wrocławia, ponieważ większość mieszkańców dojeżdża do pracy, do innych części miasta. Wiąże się to również z większym spokojem, przestrzenią, dużą ilością zieleni i przewagą osiedli mieszkaniowych nad przemysłem oraz biurowcami.

Dlatego osiedle to wybierają najczęściej młodzi ludzie, którzy już się ustatkowali i poszukują własnego mieszkania. Złotniki oferują im niższe ceny, świeższe powietrze, nowoczesne inwestycje, przyjemniejszą okolicę, w której żyje stosunkowo mało mieszkańców w porównaniu do innych mocno zagęszczanych przez deweloperów osiedli. Na wybór tego rejonu wpływa również dobra jakość komunikacji.

Drogi, autobusy i tramwaje

Złotniki stanowią dobry punkt komunikacyjny. Północna granica osiedla pokrywa się z drogą krajową nr 94, którą można dojechać również do obwodnicy Wrocławia - autostrady A8. W pobliżu przebiegają drogi wojewódzkie nr 336, 337, 359 oraz 362. Na Złotnikach większymi ulicami są: Wielkopolska, Małopolska i Halicka, które stanowią jeden ciąg, a także Złotnicka, Kielecka, Żwirowa, Zakopiańska, Częstochowska. Oprócz nich istnieje wiele mniejszych dróg, które ułatwiają mieszkańcom dojazd z najbardziej oddalonych miejsc na Złotnikach do pracy czy szkoły.

Obecna jest także komunikacja miejska w postaci autobusów i tramwajów, w tym linie nocne. Większość przystanków ulokowana jest wzdłuż ul. Kosmonautów, która jest częścią wspomnianej wyżej drogi krajowej nr 94. Ze Złotnik stosunkowo szybko można dojechać również na wrocławski port lotniczy mieszczący się na Strachowicach. Dobrym pomysłem jest korzystanie z rowerów na krótkich dystansach, zwłaszcza w godzinach szczytu. W tej chwili na Złotnikach znajduje się jedna wypożyczalnia rowerów miejskich - na stacji Orlen przy ul. Rawickiej.

Co znajduje się na Złotnikach?

Osiedle spodoba się przede wszystkim osobom, które uciekają od typowej PRL-owskiej zabudowy, a zależy im na prywatności i dużej ilości przyrody. Przez Złotniki przepływa rzeka Bystrzyca, ponadto obecne tu są pomniejsze rzeczki, np. Ryńka, i zbiorniki wodne. Niektóre z nich znajdują się w bardzo dużym Parku Złotnickim. Na Złotnikach popularnym miejscem wypoczynku jest Leśnica - stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto niedaleko osiedla położone są kolejne kompleksy zieleni: Park Leśnicki i Las Ratyński. Między inwestycjami i domami powstają kolejne skwery, ogrody i inne obszary zielone.

Najbardziej znanym obiektem są tu Zakłady Chemiczne Złotniki. Ich obecność stanowi generuje czasem obawy o zanieczyszczenie powietrza. Jednak, jak wynika z wypowiedzi mieszkańców, problem ten niemal nie występuje. Oprócz niego, siedziby mają tu pomniejsze firmy. Obecne są lokale usługowe i handlowe, dyskonty, ośrodki edukacyjne i szkoleniowe. Dobrze rozwinięta jest infrastruktura związana ze zdrowiem. Bez wątpienia Złotniki to osiedle dla osób, które potrzebują wypocząć po pracy wśród zieleni i spokoju.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij