Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Fabryczna, Złotniki - 31 ofert w 3 inwestycjach

 • Osada Złotnicka
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Złotnicka (11.3 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 534/m2
  Osada Złotnicka
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 13
  Powierzchnia: 35 - 73 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Dla inwestora 7 ofert
  Jakon Sp. z o.o.
 • Osada Zielona
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Podhalańska 1-9 (10.7 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 385 brutto/m2
  Osada Zielona
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 13
  Powierzchnia: 27 - 55 m2
  Liczba pokoi: 1 - 2
  Dla inwestora 13 ofert
  Omega Buildings Sp. z o.o. B Sp.k
 • Mirror House

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Leśnica, ul. Skoczylasa 34 (12.2 km od centrum Wrocławia)
  Mirror House
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 5
  Powierzchnia: 53 - 103 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  G2 Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Willa Złotnicka

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Opoczyńska (11.1 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Willa Złotnicka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Probitas Invest
 • Kielecka 14

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Kielecka 14 (11.1 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Kielecka 14

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.
 • Lontano

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Kościańska/Złotnicka (11.3 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Lontano

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  DewelopART Fidelis Sp. z o.o. Sp.k.
 • Złotniki Plus

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Opoczyńska (10.8 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Złotniki Plus

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SDG Invest Sp. z o.o.
 • Opoczyńska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Opoczyńska (10.7 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Opoczyńska

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Hossanova Sp. z o.o. Sp.K.
 • Złote Osiedle na Złotnikach

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, Ul. Złotnicka (11.3 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Złote Osiedle na Złotnikach

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  DomKoncept Deweloper
 • Zaułek Złotnicki III

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Złotniki, ul. Złotnicka (10.8 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Zaułek Złotnicki III

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SDG Development Sp. z o.o.

Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Niemal w każdej jego części znajdują się inwestycje deweloperskie, zarówno mieszkaniowe, jak i użytkowe czy komercyjne. Duża popularność miasta przekłada się na zwiększony popyt związany z infrastrukturą i to nie tylko mieszkaniową, ale również drogową, handlową, edukacyjną, zdrowotną czy rozrywkową. Wiele osób wybiera bowiem osiedla położone w znacznej odległości od centrum, np. mieszkania na Złotnikach. Wrocław to niestety aglomeracja, która nie jest w stanie równomiernie się rozwijać w zakresie infrastruktury w centrum i na obrzeżach. Stąd na osiedlach dalej położonych występuje mniejsza ilość dróg, szkół czy nawet sklepów. Z drugiej strony ograniczony jest również hałas, ruch samochodowy i zanieczyszczenia. Wybór mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu ma swoje wady i zalety. Niemniej ilość powstających tam inwestycji jest właśnie oznaką tego, że stolica Dolnego Śląska bardzo szybko się rozwija. Zwiększa się zatem popyt na lokale położone również daleko od centrum.

Jakość mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu

Wiele osiedli, które leżą bliżej granic miasta niż śródmieścia, przypomina typowe przedmieścia. Krajobraz jest zdominowany przez zieleń oraz niską zabudowę. Przeważają tu domki jednorodzinne, gdzieniegdzie można spotkać niskie bloki z PRL-u. Obecnie jednak monotonny widok przełamują nowe inwestycje, znacząco różniące się wyglądem od zastanej zabudowy. Wpływa to na zmianę jakości mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu. Jakie konsekwencje dla mieszkańców ma pojawianie się coraz to nowych inwestycji?

Kiedyś ciche i spokojne, dziś tętniące życiem osiedle. Co prawda, daleko mu jeszcze do centrum, ale trudno już powiedzieć, że mieszkanie na Złotnikach wiąże się z nudą czy właśnie ciszą. Można jej zaznać jedynie w nocy, bo w ciągu dnia, zwłaszcza w pobliżu głównych ulic i w godzinach szczytu, występuje duży ruch samochodowy. Mieszkania na Złotnikach nie kojarzą się już tylko z emerytami, ale coraz częściej - młodymi rodzinami. Potrzeba coraz więcej przedszkoli i żłobków, a także sklepów wielkopowierzchniowych. Zwiększająca się w szybkim tempie ilość mieszkańców przyczynia się też do pojawienia się różnych inicjatyw społecznych.

W odpowiedzi na gwałtownie zwiększające się potrzeby mieszkańców remontowane są drogi, pojawiają się też nowe arterie. Konieczna jest większa opieka nad bezpieczeństwem, zwłaszcza na niewielkich uliczkach, na których nieraz tiry czy samochody nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, narażając mieszkańców na niebezpieczeństwo. Z drugiej strony dzięki temu, że deweloperzy stawiają mieszkania na Złotnikach, temat potrzeb osiedla pojawia się często na różnych obradach. Skutkuje to właśnie rozbudową infrastruktury miejskiej w tym rejonie, m.in. zwiększoną ilością autobusów kursujących do centrum. A zatem rozbudowa Złotnik ma swoje zalety i wady.

Nowe mieszkania na Złotnikach we Wrocławiu

Inwestycje, które budowane są na tym osiedlu, w większości przypadków znacząco wyróżniają się na tle dotychczasowej zabudowy. Różnorodne projekty łączą takie wspólne cechy, jak: niska zabudowa, nowoczesny wygląd elewacji, duża przestrzeń, zapewnienie prywatności mieszkańcom, duże balkony/tarasy/ogródki, parkingi podziemne, części wspólne - place zabaw, rowerownie, a także monitoring i usytuowanie na terenie zamkniętym.

Te wszystkie cechy, a także atrakcyjna cena, znacząco zwiększają popyt na mieszkania, na Złotnikach. We Wrocławiu, jak w każdym większym mieście, mieszkańcy często muszą wybrać między wyższą ceną i mniejszym metrażem w centrum, a niskim kosztem oraz dużą powierzchnią na obrzeżach. Tu dochodzi jeszcze kwestia komfortu mieszkania. Na Złotnikach wiele inwestycji ulokowanych jest wśród zieleni, a dzięki temu, że lokalizacja nie jest tak gęsto zabudowana, zwiększa się również poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Inwestycje składają się także zazwyczaj z osiedli, w których znajduje się kilka, kilkanaście budynków. W centrum to zazwyczaj pojedyncze bloki wciśnięte w wolny kawałek przestrzeni.

Cena mieszkania na Złotnikach

Koszty nieruchomości na obrzeżach miast są zdecydowanie niższe niż w centrum czy na terenach położonych bliżej śródmieścia. Tak jest i na opisywanym tu osiedlu. Co prawda, średnia cena mieszkania na Złotnikach wynosi ok. 6 000 zł/mkw. dla rynku wtórnego i pierwotnego, ale można znaleźć oferty znacznie tańsze. W niektórych nowych inwestycjach ceny nieruchomości zaczynają się już od ok. 4 500 zł/mkw. To znacznie mniej niż podaje średnia, ponieważ do tejże wliczane są wszystkie obiekty, w tym wille i domy wielkopowierzchniowe.

Mieszkania na Złotnikach są znacznie tańsze niż wiele podobnych w dzielnicy Fabryczna, ale położonych bliżej centrum. Różnica może wynieść nawet 2 000 zł/mkw. Oczywiście wiele zależy tu od standardu i lokalizacji, niemniej warto zastanowić się nad wyborem lokalizacji mieszkania. Na Złotnikach nieraz można znaleźć M nie tylko tańsze, ale też większe i w przyjemniejszej okolicy. Ponadto w cenie czasem uda się wynegocjować również komórkę lokatorską - takie promocje oferują nieraz deweloperzy.

Dlaczego Złotniki?

To dość spore osiedle charakteryzuje się dużą dynamiką zmian, które z kolei wiążą się z jego rozbudową. Jak wspomniano wcześniej, pojawienie się nowych mieszkań na Złotnikach we Wrocławiu przyczynia się do tego, że administracja zwiększa nakłady pieniężne na inwestycje w rozbudowę infrastruktury. Mimo tego, że buduje się coraz więcej dróg, a także ośrodków zdrowia czy przedszkoli, Złotniki nie do końca zatraciły swój przedmiejski charakter. Nadal stanowią sypialnię Wrocławia, ponieważ większość mieszkańców dojeżdża do pracy, do innych części miasta. Wiąże się to również z większym spokojem, przestrzenią, dużą ilością zieleni i przewagą osiedli mieszkaniowych nad przemysłem oraz biurowcami.

Dlatego osiedle to wybierają najczęściej młodzi ludzie, którzy już się ustatkowali i poszukują własnego mieszkania. Złotniki oferują im niższe ceny, świeższe powietrze, nowoczesne inwestycje, przyjemniejszą okolicę, w której żyje stosunkowo mało mieszkańców w porównaniu do innych mocno zagęszczanych przez deweloperów osiedli. Na wybór tego rejonu wpływa również dobra jakość komunikacji.

Drogi, autobusy i tramwaje

Złotniki stanowią dobry punkt komunikacyjny. Północna granica osiedla pokrywa się z drogą krajową nr 94, którą można dojechać również do obwodnicy Wrocławia - autostrady A8. W pobliżu przebiegają drogi wojewódzkie nr 336, 337, 359 oraz 362. Na Złotnikach większymi ulicami są: Wielkopolska, Małopolska i Halicka, które stanowią jeden ciąg, a także Złotnicka, Kielecka, Żwirowa, Zakopiańska, Częstochowska. Oprócz nich istnieje wiele mniejszych dróg, które ułatwiają mieszkańcom dojazd z najbardziej oddalonych miejsc na Złotnikach do pracy czy szkoły.

Obecna jest także komunikacja miejska w postaci autobusów i tramwajów, w tym linie nocne. Większość przystanków ulokowana jest wzdłuż ul. Kosmonautów, która jest częścią wspomnianej wyżej drogi krajowej nr 94. Ze Złotnik stosunkowo szybko można dojechać również na wrocławski port lotniczy mieszczący się na Strachowicach. Dobrym pomysłem jest korzystanie z rowerów na krótkich dystansach, zwłaszcza w godzinach szczytu. W tej chwili na Złotnikach znajduje się jedna wypożyczalnia rowerów miejskich - na stacji Orlen przy ul. Rawickiej.

Co znajduje się na Złotnikach?

Osiedle spodoba się przede wszystkim osobom, które uciekają od typowej PRL-owskiej zabudowy, a zależy im na prywatności i dużej ilości przyrody. Przez Złotniki przepływa rzeka Bystrzyca, ponadto obecne tu są pomniejsze rzeczki, np. Ryńka, i zbiorniki wodne. Niektóre z nich znajdują się w bardzo dużym Parku Złotnickim. Na Złotnikach popularnym miejscem wypoczynku jest Leśnica - stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto niedaleko osiedla położone są kolejne kompleksy zieleni: Park Leśnicki i Las Ratyński. Między inwestycjami i domami powstają kolejne skwery, ogrody i inne obszary zielone.

Najbardziej znanym obiektem są tu Zakłady Chemiczne Złotniki. Ich obecność stanowi generuje czasem obawy o zanieczyszczenie powietrza. Jednak, jak wynika z wypowiedzi mieszkańców, problem ten niemal nie występuje. Oprócz niego, siedziby mają tu pomniejsze firmy. Obecne są lokale usługowe i handlowe, dyskonty, ośrodki edukacyjne i szkoleniowe. Dobrze rozwinięta jest infrastruktura związana ze zdrowiem. Bez wątpienia Złotniki to osiedle dla osób, które potrzebują wypocząć po pracy wśród zieleni i spokoju.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij