Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa
 • Park Moniuszki II

  Park Moniuszki II

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 33-103 m2
  • Mieszkań: 34
  • Pokoje: 1-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Park Moniuszki etap IV
  Oferta archiwalna

  Park Moniuszki etap IV

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Park Moniuszki etap II
  Oferta archiwalna

  Park Moniuszki etap II

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Park Moniuszki
  Oferta archiwalna

  Park Moniuszki

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Park Chopina- budynek C i D
  Oferta archiwalna

  Park Chopina- budynek C i D

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Park Chopina Etap III
  Oferta archiwalna

  Park Chopina Etap III

  Nexx Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Chopina
  4.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Bończyk - Ptaki Etap II
  Oferta archiwalna

  Osiedle Bończyk - Ptaki Etap II

  Domy Śląskie Sp. z o.o.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Katowicka
  5.2 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Bończyk-Ptaki
  Oferta archiwalna

  Osiedle Bończyk-Ptaki

  Domy Śląskie Sp. z o.o.

  Mieszkanie Mysłowice
  ul. Katowicka
  5.2 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Mysłowic:

Mysłowice to przepiękne miasto położone w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Zasłynęło nie tylko z ilości pięknie zachowanych zabytków, ale także jako miejsce urodzenia Artura Rojka, polskiego wokalisty solowego i byłego lidera zespołu Myslovitz. Miasto znajduje się w świetnym położeniu komunikacyjnym: blisko stąd do Katowic, Sosnowca, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej i Tych. Z tego względu tereny te cieszą się ogromną popularnością u deweloperów, którzy z roku na rok stawiają tu coraz więcej prywatnych zamkniętych osiedli. Mieszkania w Mysłowicach, szczególnie te na wynajem, bardzo szybko rozchodzą się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dlatego ich kupno to świetna inwestycja, która z czasem się zwróci. Jako jedno z najszybciej rozwijających się miast, Mysłowice przyciągają wiele rodzin i młodych osób, które zjeżdżają tu niemal z całej Polski.

Boom na mieszkania w Mysłowicach

W ostatnich kilku latach w Mysłowicach oddano do użytku 218 mieszkań, czyli znacznie więcej niż przeciętnie w całej Polsce, w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Połowa z nich została przeznaczona na wynajem lub na sprzedaż, co pokazuje, jak dużym popytem cieszą się tego typu lokale. Coraz większa ilość powstających osiedli ma oczywiście związek z trwającym obecnie w całej Polsce boomem mieszkaniowym. Niemniej GOP staje się bardzo popularnym celem migracji osób z całego kraju, stąd też większe zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Mysłowicach i okolicy. W okręgu tym powstają oddziały i siedziby wielu firm, zwłaszcza z sektora IT oraz bankowego, co skutkuje także większą ilością ofert pracy i zarobkami przyciągającymi szczególnie osoby mieszkające dotychczas na południu kraju. Ponadto przyjezdni chętniej wynajmują dach nad głową w nowym budownictwie niż w starych kamienicach. Przyczynia się do tego m.in. lepsza szczelność pomieszczeń i ich rozlokowanie, bezpieczna okolica, udogodnienia, dobra komunikacja z pozostałą częścią miasta i innymi miejscowościami.

Ceny mieszkań na sprzedaż w Mysłowicach

W związku z szybkim rozwojem okolicy, nie powinna dziwić tak wysoka ilość nowo powstałych osiedli. Tym bardziej, że ceny są tu o wiele bardziej atrakcyjne niż np. w Krakowie. Wartości te rokrocznie są coraz wyższe, w związku z czym niektórzy decydują się na zakup kilku nieruchomości w celu ich późniejszego odsprzedania z zyskiem. Mowa oczywiście o lokalu usytuowanym na nowoczesnym, strzeżonym osiedlu z licznymi udogodnieniami w postaci placów zabaw, garaży podziemnych, dużych balkonów, monitoringu i z dobrą komunikacją: wieloma drogami utwardzonymi i czynnymi przystankami tramwajowo-autobusowymi. Obecnie tego typu mieszkań do wynajęcia w Mysłowicach jest mniej niż być powinno ze względu na popyt. Warto zatem zastanowić się nad kupnem lokalu pod wynajem przede wszystkim rodzinom i osobom w wieku produkcyjnym, które przenoszą się do tego miasta ze względu na pracę.

Mysłowice: praca szuka człowieka, człowiek szuka mieszkania

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Mysłowicach zameldowało się ok. 600 osób spoza miasta, a jeszcze więcej przyjechało tu za pracą. Od kilku lat notuje się znaczny spadek bezrobocia, który obecnie plasuje się na poziomie ok. 6%, co jest wynikiem niższym niż stopa bezrobocia dla całej Polski. Można to uzasadniać pojawieniem się wielu nowych firm, które poszukują pracowników. Najbardziej pożądanym stanowiskiem pod względem wynagrodzenia jest to w branży IT oraz w zawodach specjalistycznych związanych z przemysłem górniczo-hutniczym, samochodowym i bankowym. Cały GOP w ostatnich latach przekształca się z zagłębia górniczego w informatyczne i związane z produkcją lub montażem wszelkiego typu dóbr (zwłaszcza części samochodowych). W związku z tym również deweloperzy mają ręce pełne roboty, ponieważ popyt na mieszkania w Mysłowicach znacznie się zwiększył. Powstaje coraz więcej nowych osiedli na obrzeżach miasta, ale z dobrą komunikacją, która jest tu kluczową sprawą braną pod uwagę przez potencjalnych najemców. Głównymi wynajmującymi są właśnie rodziny oraz osoby pracujące, a więc odwrotnie niż w Katowicach czy Krakowie.

Dobra komunikacja to podstawa!

Wiele osób szuka w Mysłowicach mieszkania do wynajęcia, choć pracują oni w miastach okolicznych, jak Katowice, Tychy, Dąbrowa Górnicza. Jedną z przyczyn jest świetna lokalizacja miasta, z którego szybko, bo nawet w 20 minut można dojechać do innych miejscowości. Do dyspozycji mieszkańców jest wiele dobrej jakości dróg, rozbudowana komunikacja miejska (tramwaje, autobusy) oraz wewnętrzne linie kolei śląskich. Dzięki współpracy samorządów, z jednego do drugiego miasta można dostać się nawet tramwajem! Pod tym względem kupno mieszkania w Mysłowicach, zarówno z perspektywy wynajmu, jak i późniejszej sprzedaży, to strzał w dziesiątkę. Warto również zwrócić uwagę na komunikację z innymi większymi miastami w okolicy. Droga do Częstochowy zajmuje zaledwie godzinę jazdy samochodem, tyle samo, co do Krakowa, Bielsko-Białej czy Jastrzębia-Zdroju. Dzięki A4 oraz S1 bez problemu można dostać się do Wrocławia czy do Warszawy. Bardzo blisko jest także do Czech: podróż do Karwiny i Ostrawy wynosi ok. 1 godzinę, oczywiście jeśli jako środek transportu wybierze się samochód. Na Słowację można dostać się natomiast w dwie godziny.

Inwestycje w mieście

Mysłowice są atrakcyjnym miastem pod kątem rozmaitych inwestycji. Swoje miejsce mają tu zwłaszcza duże zagraniczne oraz polskie firmy spożywcze i przemysłowe, a także regionalne przedsiębiorstwa. Na szczególną uwagę zasługuje mocno rozwijająca się od kilku lat produkcja regionalnych alkoholi, głównie w postaci cydrów jabłkowych i gruszkowych. Dodatkowo pod miastem znajduje się wiele pól, na których hoduje się konopie włókniste. Do Mysłowic przynależą dwie kopalnie węgla, w których zatrudnienie znajduje spora część miejscowej ludności. Ponadto mocno rozwija się tu przemysł maszynowy. Samorząd dba o to, by okoliczne fabryki nie uprzykrzały życia mieszkańcom, zwłaszcza tym z nowych mieszkań położonych na obrzeżach Mysłowic. W związku z tym wydzielono specjalne strefy ekonomiczne położone z dala od osiedli. Mimo to, dojazd nie stanowi problemu dla mieszkańców. Stały rozwój miasta umożliwia duża ilość terenów, które mogą zostać wynajęte pod wszelkiego rodzaju inwestycje, czy to przemysłowe, czy regionalne.

Zabytki i kultura

Mysłowice mają bardzo długą i ciekawą historię, którą widać zwłaszcza po pozostałościach minionych wieków. Mowa tu o najpopularniejszych zabytkach w mieście, jak np. kościół farny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kościół filialny pw. Świętego Krzyża czy miejski ratusz. Warto zwłaszcza odwiedzić ostatni wymieniony obiekt, ponieważ nie przypomina on wyglądem typowych ratuszy, jakie można spotkać w Poznaniu czy innych miastach byłego zaboru niemieckiego. Między zabytkowymi kamieniczkami i willami, w Mysłowicach odbywa się wiele cyklicznych imprez kulturalnych i sportowych, jak np. memoriał Jerzego Chromika, spektakle teatralne, turniej tańca towarzyskiego. Miasto angażuje się także w organizację licznych festiwali, jak Behind The Trees, AlterFest, a nawet Off Festiwal (pierwsza edycja odbywała się w Mysłowicach).

Oprócz tego z miasta można bardzo szybko dojechać do Katowic - z nowych mieszkań w Mysłowicach nawet w 10 minut. Wiąże się to z możliwością skorzystania z oferty miasta stołecznego w zakresie kultury, sportu i innych imprez masowych. Warto wspomnieć o corocznej edycji Intel Extreme Masters - światowych zawodach w grach komputerowych, które przyciągają tłumy. Liczne koncerty w Spodku czy festiwale plenerowe również wzbogacają ofertę kulturalną dostępną dla mieszkańca Mysłowic.

Przyroda w okolicy Mysłowic

Dzięki przynależności miasta do GOP, osoby, które szukają mieszkania do wynajęcia lub kupna w Mysłowicach, mogą skorzystać z szeregu atrakcji związanych z przyrodą. Przede wszystkim można dojechać nad jeziora Pogoria (jeziora oznaczone kolejno numerami od I do IV), które zostały przystosowane do poszczególnych rodzajów wypoczynku wodnego: od plażowania, przez żeglowanie, aż po windsurfing. Nieco dalej znajduje się Park Krajobrazowy Orlich Gniazd idealnie nadający się do obserwacji fauny i flory, ale przede wszystkim licznych tworów jurajskich: jaskiń, urwisk, ostańców. Jura Krakowsko-Częstochowska słynie także z dużej ilości średniowiecznych zamczysk leżących na wzniesieniach skalnych. To właśnie o nich mówi się “Orle Gniazda”. Ich szlak jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Na południu blisko jest do Beskidu Żywieckiego, w którym to paśmie górskim znajdują się szczyty: Klimczok, Skrzyczne, Barania Góra, a także stoki narciarskie i urokliwe miasteczka utrzymane w stylu góralskim. W samych Mysłowicach obecne są liczne parki, zwłaszcza w okolicy nowych mieszkań i nowoczesnych osiedli. Jednocześnie miasto bardzo dba o czystość powietrza, które jest tu o wiele lepsze niż w np. Krakowie. Można zatem bez obaw wyjść na spacer z dzieckiem czy psem. Ogólnodostępne są także siłownie na świeżym powietrzu.

Informacje o Mysłowicach

W Mysłowicach dostępne są 34 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Mysłowicach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 33 do 103 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (6 mieszkań).
 • 2-pokojowe (5 mieszkań).
 • 3-pokojowe (19 mieszkań).
 • 4-pokojowe (3 mieszkania).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Mysłowicach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Mysłowicach kosztuje 197 895 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: