Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu, zaciągając Kredyt 2 procent?

Marta Gług
Marta Gług

Data publikacji: 18.07.2023, Data aktualizacji: 01.08.2023

6 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu, zaciągając Kredyt 2 procent?
Program „Bezpieczny Kredyt 2 procent" skłania do zakupu pierwszej nieruchomości. Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu i której dzielnicy warto zamieszkać?

Wrocław to jedno z najbardziej rozwijających się miast w Polsce. Od wielu lat wykazuje rosnący trend w rocznej liczbie oddawanych mieszkań. Nowych inwestycji, podobnie jak inwestorów ciągle przybywa. Ożywieniu w kwestii zakupu nieruchomości sprzyja także nowy program „Bezpieczny Kredyt 2 procent". Gdzie najlepiej kupić mieszkanie? W której dzielnicy miasta warto zamieszkać? I jak znaleźć lokal, który odpowiada założeniom programu?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie są dzielnice Wrocławia,
 • gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu.
 • w której dzielnicy są najtańsze mieszkania,
 • gdzie za nieruchomości trzeba zapłacić najwięcej,
 • jak znaleźć lokal, który spełnia warunki programu "Bezpieczny Kredyt 2 procent",
 • jakie dzielnice są najlepsze dla rodzin i singli,
 • gdzie kupić mieszkanie pod wynajem.

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? Popularne dzielnice

Wrocław to miasto, którego nie trzeba przedstawiać. Stolica Dolnego Śląska znana jest ze swoich zabytków, uniwersytetów i możliwości rozwoju, jakie stwarza mieszkańcom.  Każdego roku do miasta trafiają nowi studenci, osoby szukające pracy oraz turyści z całej Europy. Wrocław doceniają także inwestorzy. Nowe inwestycje powstają w różnych częściach miasta, dzięki czemu nowi mieszkańcy mogą znaleźć wymarzone mieszkanie w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Studenci najczęściej wybierają okolice Starego Miasta. To tu znajduje się m.in. Uniwersytet Wrocławski, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych. Śródmieście to siedziba Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Na Krzykach znajduje się Uniwersytet Ekonomiczny. Szeroka i zróżnicowana baza mieszkaniowa pozwala wybrać lokal w pobliżu kampusu. 

Centralne dzielnice zapewniają także największą ofertę pod względem rozrywki i kultury. Liczne restauracje, bary i kluby sprawiają, że to właśnie tu kwitnie życie towarzyskie miasta. Na Starym Mieście znajduje się m.in. słynny wrocławski Teatr Lalek, Wrocławski Teatr Współczesny i  liczne muzea. To także wyspa Słodowa, na której często odbywają się letnie festiwale i koncerty plenerowe. Bliskość Odry i zrewitalizowanych bulwarów stwarza dogodne warunki do rekreacji. 

Wrocław z lotu ptaka

We wrocławskich Krzykach lokują swoje siedziby różne firmy. Krajobraz dzielnicy tworzą nowoczesne biurowce w tym jeden z najwyższych budynków w Polsce Sky Tower. Znajdują się tu także liczne miejsca rozrywki i galeria handlowa. To dobry adres dla osób pracujących lub rodzin z dziećmi, którym zależy na dobrym dostępie do miejskiej infrastruktury i większym metrażu. W dzielnicy powstają nowe inwestycje, co ułatwia wybór właściwego lokalu. 

Sprawdź mieszkania w Kredycie 2 procent we Wrocławiu

Osoby, które preferują spokojną okolicę, mogą rozejrzeć się za nieruchomością na Fabrycznej. Nowe mieszkania można kupić m.in., niedaleko Lasu Mokrzańskiego (Leśnica), parku Grabiszyńskiego i lasku Oporowskiego (Grabiszyn-Grabiszynek). Wbrew nazwie w dzielnicy dominuje zieleń i kameralna zabudowa. Podobny charakter ma Psie Pole, gdzie chętnie osiedlają się rodziny z dziećmi.

Kredyt 2 procent na nieruchomość. Zakup mieszkania we Wrocławiu

Program „Bezpieczny Kredyt 2 procent"  pozwala na zakup nieruchomości w preferencyjnych warunkach kredytowych. Rozwiązanie dedykowane jest osobom do 45 roku życia, które planują zakup pierwszej nieruchomości (mieszkania lub domu). Regulamin programu nie przewiduje ograniczeń względem lokalizacji, metrażu i ceny za metr kwadratowy. Wartość nieruchomości nie może być jednak większa niż udzielana suma dofinansowania do kredytu i wkładu własnego. Wynoszą one odpowiednio 500 tys. zł dla singli i 600 tys. złotych dla par.

Kredyt 2 procent: sprawdź, co musisz wiedzieć Czytaj więcejW obu przypadkach wkład własny nie może przekazać 200 tys. W praktyce oznacza to, że beneficjenci programu mogą kupić nieruchomość do 700 lub 800 tys. zł. W przypadku Wrocławia oznacza to często kompromis między metrażem a lokalizacją lub standardem lokalu. W jakich dzielnicach miasta znajdują się najtańsze i najdroższe mieszkania oraz gdzie znaleźć komfortowe lokum, które odpowiada założeniom programu?

Gdzie szukać mieszkania do kupna, zaciągając Kredyt 2 procent? Sprawdź również

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie? Najtańsze i najdroższe dzielnice Wrocławia

Obszar Wrocławia podzielony jest na 5 dzielnic, na których znajduje się 48 osiedli mieszkalnych, Są to: Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Fabryczna i Psie Pole. Dzielnice różnią się od siebie wielkością, liczbą zaludnienia i ceną mieszkań, których średnia cena dla ofertowa wyniosła w zeszłym roku ponad 10 tys. za mkw. W której dzielnicy warto zamieszkać a gdzie kupić mieszkanie pod wynajem? Prezentujemy najdroższe i najtańsze dzielnice Wrocławia wraz z krótką charakterystyką.

Stare Miasto

Stare Miasto to najdroższa i najmniejsza dzielnica Wrocławia. Powierzchnia dzielnicy wynosi 6,8 km². Jej zabudowę mieszkalną tworzą trzy osiedla: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie i Szczepin, które zamieszkuje 42 660 osób. Centrum Wrocławia zapewnia dostęp do licznych zabytków, atrakcji i bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej, Znajduje się tu także stacja Kolejowa Wrocław Główny. Utrudnieniem może być spory ruch na drogach i smog. Dzielnica chętnie wybierana jest przez studentów, singli i inwestorów, kupujących mieszkania pod wynajem turystom. Wysokie ceny nieruchomości sprawiają, że beneficjenci dofinansowania mogą wybierać tu w niewielkich lokalach, których powierzchnia nie przekracza 30 mkw.

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Starym Mieście

Śródmieście 

Droższą dzielnicą Wrocławia jest także Śródmieście. Dzielnica jest położona blisko centrum, a równocześnie zapewnia dużo zieleni. Jej atutem jest duża ilość zieleni oraz obecność placówek kultury. Znajdują się tu m.in. Galeria Sztuki Współczesnej i Muzeum Narodowe. Dzielnica tworzona jest przez 6 osiedli mieszkalnych. Są to Nadodrze, Kleczków, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki i Biskupin - Sępolno-Dąbie-Bartoszowice. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z dofinansowaniem „Bezpieczny Kredyt 2 procent"  mogą kupić tu średniej wielkości mieszkanie z dobrym dojazdem do centrum. 

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent w Śródmieściu

Krzyki

Dzielnica Krzyki zachęca atrakcyjnymi cenami nieruchomości i dobrą komunikacją z centrum. Znajdują się tu liczne ścieżki rowerowe i parki. Dojazd do innych części miasta ułatwia Dworzec Autobusowy i stacja kolejowa. Przebiega tędy także autostradowa obwodnica miasta. Dzielnicę chętnie wybierają studenci, single, seniorzy i rodziny z dziećmi, którym zależy na większym metrażu z dobrym dostępem do infrastruktury. Dzielnicę tworzy 14 osiedli mieszkaniowych: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Huby, Powstańców Śląskich, Gaj, Borek, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Partynice, Klecina.

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent w Krzykach

Fabryczna

Większy metraż z dofinansowaniem kredytu 2% kupimy także w dzielnicy Fabryczna. Atutem lokalizacji są atrakcyjne ceny nieruchomości, sporo zieleni oraz dobra infrastruktura handlowo-usługowa. Znajdują się tu także siedziby wielu Wrocławskiego Parku Technologicznego i Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Zaledwie 12 km dalej znajduje się port lotniczy. Mankamentem są zaniedbane obrzeża dzielnicy. Terenem zainteresowani są jednak deweloperzy, co pozwala przypuszczać, że wkrótce się to zmieni. Dzielnicę Fabryczna tworzy 12 osiedli. Są to Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, Gądów-Popowice Południowe, Muchobór Mały, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Oporów, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Kuźniki, Żerniki, Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec, Leśnica, Maślice i Pracze Odrzańskie.

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent w Fabrycznej

Psie Pole

Psie Pole to spokojna i zielona dzielnica chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Dominuje tu podmiejska zabudowa o kameralnej architekturze. Jest także wiele terenów rekreacyjnych. Równocześnie dzielnica zapewnia dostęp do niezbędnej infrastruktury i stosunkowo dogodny dojazd do centrum. Na terenie dzielnicy znajduje się 11 osiedli. Są to Karłowice-Różanka, Kowale, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Psie Pole-Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary i Osobowice-Rędzin.

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Psim Polu

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu: podsumowanie

Szukasz wymarzonego mieszkania lub planujesz rozpocząć pracę, lub studia we Wrocławiu? Masz w czym wybierać! Stolica Dolnego Śląska oferuje szeroki wybór mieszkań, które spełnią oczekiwania rodzin z dziećmi, singli, studentów, seniorów.  Zróżnicowany wybór metraży i lokalizacji pozwoli Ci znaleźć atrakcyjne lokum i skorzystać z preferencyjnego programu finansowania w ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2 procent".

Co warto wiedzieć o programie Bezpieczny Kredyt 2%? Sprawdź również

Marta Gług
Marta Gług

Copywriterka i redaktorka z kilkuletnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Interesuje się urbanistyką i architekturą. Uwielbia podejmować trudne tematy i przybliżać je w przystępny i praktyczny sposób. Specjalizuje się w tekstach z zakresu nieruchomości, aranżacji wnętrz, prawa i finansów.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023