Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Zielona Góra jednopokojowe - 1 oferta w 1 inwestycjach

 • Nowa Łężyca

  Nowe mieszkania na sprzedaż Zielona Góra, ul. Odrzańska (5.3 km od centrum Zielonej Góry)
  Ceny od: 4 850/m2
  Nowa Łężyca
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 101
  Powierzchnia: 32 - 74 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Budnex

Mieszkanie dla singli w Zielonej Górze? Przede wszystkim kawalerka! LIczy się głównie dobra komunikacja do uczelni, centrum, pracy. Bardzo popularny jest wynajem długoterminowy, na kilka lat, osobom pracującym, studentom, parom. Choć wiele osób od razu kupuje własne mieszkanie, rezygnując z wynajmu, to jednak nadal ta forma jest mniej popularna niż najem. Co jest najistotniejsze przy wyborze kawalerki w Zielonej Górze? Jakie czynniki powodują, że lokale w danej inwestycji wyprzedają się szybciej, niż w innych?

Mieszkanie dla singli w Zielonej Górze

W 2016 r., z 1 145 mieszkań, aż 75% zostało oddanych pod wynajem lub na sprzedaż. Warto zwrócić uwagę także na to, że większość lokali przeznaczonych jako mieszkania dla singli w Zielonej Górze jest wyprzedanych, jak tylko deweloper ogłosi ofertę. A cena kawalerek jest nieduża na rynku pierwotnym. Wynosi pomiędzy 3 000 zł/mkw a 4 000 zł/mkw. Wartość takich nieruchomości stale wzrasta, więc wiele osób wykupuje je w celu późniejszej odsprzedaży. Zielona Góra z racji swojej lokalizacji jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wśród biznesmenów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Stąd niewielkie bezrobocie. Dodatkowo miasto stanowi niezwykle istotny punkt w kontaktach biznesowych z Niemcami. Możliwości rozwoju i bogata historia przyciągają nie tylko biznesmenów, ale także rzesze studentów i osób w wieku produkcyjnym. Wielu z nich chce mieć mieszkanie jednopokojowe w Zielonej Górze tylko dla siebie.

Kawalerki w Zielonej Górze na nowych osiedlach

Coraz częściej osoby, które szukają mieszkania dla singli w Zielonej Górze, patrzą na aspekty takie, jak otoczenie, budownictwo, udogodnienia, standard. Naturalnie odrobinę inne aspekty są brane pod uwagę przez ludzi pracujących i studiujących, jednak można znaleźć tu wspólny mianownik. Wszyscy oni zwracają uwagę na to, czy oferowane kawalerki w Zielonej Górze znajdują się w pobliżu wielu sklepów oraz lokali usługowych: ksero, restauracji, fast-foodów, fryzjerów itp. Różnorodna infrastruktura miejska jest ważna dla każdego, kto potrzebuje w krótkim czasie np. zrobić zakupy oraz nie tracić czasu na drogę do i z np. centrum handlowego. Ponadto duże znaczenie ma to, czy osiedle ma własną administrację niezależną od państwowych spółdzielni mieszkaniowych. Z tego powodu częściej kupowane są lokale na nowych osiedlach. Wyposażone są one w wiele innowacyjnych rozwiązań estetycznych oraz użytkowych, jak np. monitoring, parkingi pod- i naziemne, duże solidne okna, dużo zieleni, przestronne tarasy, klimatyzację, ochronę, a nawet prywatne ogrody zimowe.

Cena, lokalizacja, rozrywka

Pozostałymi warunkami, które wynajmujący lub kupujący biorą pod uwagę, szukając mieszkania dla singli w Zielonej Górze, są lokalizacja - dobry dojazd na uczelnię/do pracy/centrum, cena zakupu lub wynajmu, oraz obecność ośrodków kulturowych i sportowych. Lokalizacja najbardziej wpływa na cenę. Zauważalny jest trend, w którym najemcy lub kupcy decydują się zapłacić więcej, albo obniżyć standard przy zachowaniu niewielkiej odległości do pracy, od centrum, na uczelnię. W związku z tym, na kawalerki w Zielonej Górze, mające dobre połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami, jest większy popyt . Oprócz lokalizacji, istotny jest także dostęp do rozrywki w postaci ośrodków kultury, pubów, teatrów, klubów. Jeśli weźmie się pod uwagę cenę, zauważa się, że koszt zakupu mieszkania dla singli w Zielonej Górze jest niższy niż średnia krajowa. Nie jest on tak wysoki, jak np. w Warszawie czy Krakowie, natomiast wyprzedza miasta o podobnej wielkości, ale z mniejszym potencjałem biznesowym.

 1. Ceny mieszkania jednopokojowego w Zielonej Górze wynoszą od ok. 3 000 zł/mkw do 4 000 zł/mkw.
 2. Kawalerki są kupowane oraz wynajmowane przede wszystkim studentom, osobom pracującym oraz biznesmenom.
 3. Kawalerka jest idealnym mieszkaniem dla singli w Zielonej Górze.
 4. Lokale na osiedlach zamkniętych, położonych w dobrym punkcie komunikacyjnym, są chętniej kupowane.
Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij