Krakowskie Grzegórzki – dzielnica położona w centralnej części miasta

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 27.10.2022, Data aktualizacji: 08.12.2022

13 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 4 głosów

Krakowskie Grzegórzki - dlaczego warto tu zamieszkać?
Grzegórzki to jedna z mniejszych dzielnic Krakowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących mieszkania. Dlaczego wciąż zyskuje na popularności? Co warto wiedzieć o dzielnicy? Przeczytaj.

Grzegórzki to jedna z dynamicznie rozwijających się dzielnic Krakowa, która jest niezwykle atrakcyjna pod względem inwestycyjnym. Słynie nie tylko z zabytkowych budynków, ale też z rozwiniętej infrastruktury i nowoczesnej architektury. Charakteryzuje się dość zróżnicowaną zabudową – nie brakuje tu starych kamienic oraz nowych osiedli z apartamentowcami.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego warto zamieszkać na Grzegórzkach
 • jakie są atuty tej lokalizacji
 • czy spodoba się osobom ceniącym wielkomiejski styl życia

Grzegórzki – informacje ogólne

Grzegórzki to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która znajduje się w bliskiej odległości od krakowskiego Kazimierza i Wzgórza Wawelskiego. Do 1990 roku przynależała razem ze Starym Miastem i Prądnikiem Czerwonym do Śródmieścia. Obecnie w skład dzielnicy II Grzegórzki wchodzą następujące jednostki administracyjne zwane osiedlami.

 • Dąbie – to jedna ze starszych części Krakowa, na terenie której znajduje się fragment bulwarów nad Wisłą. Na tym obszarze przeważa zabudowa mieszkaniowa.
 • Grzegórzki – są oddalone zaledwie kilometr od ścisłego centrum miasta. Na osiedlu dominuje gęsta zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Grzegórzki charakteryzują się rozwiniętym zapleczem edukacyjnym, medycznym oraz sportowym.
 • Wesoła wchodzi częściowo w skład dzielnicy. Na jej obszarze znajduje się wiele budynków zabytkowych.
 • Olsza – znajduje się częściowo na terenie Grzegórzek i Prądnika Czerwonego. Dominuje tu zabudowa powstała na działkach wytyczonych po II wojnie światowej.
 • Osiedle Oficerskie – oddalone jest około 2,5 km od Rynku Głównego. Powstało w okresie międzywojennym, dlatego nie brakuje tu pozostałości po najstarszych zabudowaniach. Na tym osiedlu znajdują się liczne instytucje publiczne, ośrodki rekreacyjne oraz tereny zielone.
Osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Grzegórzki

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Grzegórzki usytuowane są w centralnej części miasta, w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego oraz Kazimierza. Od północy sąsiadują z dzielnicą III (Prądnik Czerwony), od południa z XIII (Podgórze), od wschodu z XIV (Czyżyny), a od zachodu z I (Stare Miasto). Grzegórzki rozciągają się na obszarze 584,52 hektarów. Ze względu na powierzchnię, zaliczane są do mniejszych dzielnic Krakowa.

Zobacz oferty nowych mieszkań na Grzegórzkach

Planowany rozwój dzielnicy

Grzegórzki zaliczane są do prężnie rozwijających się rejonów Krakowa. W błyskawicznym tempie zmieniają przemysłowy charakter. Doskonale rozwinięta infrastruktura miejska, komunikacja i dogodne położenie – wszystko to sprawia, że dzielnica cieszy się dużym zainteresowaniem wśród deweloperów oraz mieszkańców Krakowa. Powstaje tu coraz więcej nowoczesnych i prestiżowych inwestycji mieszkaniowych oraz nowych miejsc do odpoczynku na miejskim terenie.

W ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostały projekty, takie jak: „Naturalna strefa relaksu”, „Sąsiedzki zieleniec – ogród społeczny Grzegórzek”, „Park Dąbie – zielone miejsce wypoczynku”.

Na kolejne lata zaplanowana jest rewitalizacja i zmiana zagospodarowania przestrzennego w Parku Grzegórzeckim. Nowy projekt obejmuje wyremontowanie zabytkowych budynków, zachowanie bogatego drzewostanu oraz leśnego klimatu. Dodatkowo ma powstać ścieżka w koronach drzew, staw o funkcji przyrodniczej i wypoczynkowej oraz plac zabaw z wydzieloną strefą dla najmłodszych dzieci.

Jeden z budynków stanie się wielofunkcyjnym pawilonem, w którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne i targi. Natomiast drugi zostanie przekształcony w obiekt o funkcji gastronomicznej.

Park Dąbie Park Dąbie

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Na obszarze Grzegórzek nie brakuje słynnych zabytków, instytucji kultury i terenów rekreacyjnych, które są chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Krakowa, jak i turystów. W centralnej części Krakowa znajdują się nieduże zielone skwery, zabytkowe budynki, modne lunchownie, restauracje, pizzerie, miejskie parki oraz place zabaw. Z mnóstwa atrakcji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

 • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – znajduje się przy ulicy Kopernika, na terenie osiedla Wesoła. Zajmuje powierzchnię prawie 10 ha. Na terenie słynnego ogrodu botanicznego w Krakowie organizowany jest corocznie festiwal „Święto Ogrodów”. Oprócz tego odbywają się także niewielkie wystawy malarstwa i fotografii oraz koncerty galowe i w plenerze.
 • Bulwary na Wisłą – są miejscem szczególnie popularnym latem. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza tereny rekreacyjne przy Moście Kotlarskim, gdzie znajduje się plaża miejska i funkcjonuje kino plenerowe. Mniej zatłoczone w sezonie letnim są bulwary prowadzące z Dąbia na Kazimierz.
 • Park Strzelecki – zajmuje obszar niespełna 2 ha. Na jego terenie znajdują się liczne pomniki, tablice pamiątkowe oraz miniatury zabytków Krakowa. Spośród pozostałych atrakcji warto wymienić zegar słoneczny czy symbole Bractwa Kurkowego.
 • Celestat – oddział Muzeum Krakowa usytuowany jest w Parku Strzeleckim. Historyczna siedziba Bractwa Kurkowego prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Obecnie jest miejscem znanym oraz znaczącym dla krakowian.
 • Opera Krakowska – instytucja kultury województwa małopolskiego, która znajduje się przy ulicy Lubicz. Organizowane są spektakle, przedstawienia baletowe i muzyczne dla dzieci. W repertuarze Opery Krakowskiej znajdują się dzieła kompozytorów polskich oraz światowych.
 • Plac k/ Hali Targowej – zlokalizowany jest przy ulicy Grzegórzeckiej. Można tu znaleźć zdrową żywność, rękodzieła, antyki, książki czy odzież.
Ogród botaniczny UJOgród Botaniczny UJ

Bezpieczeństwo dzielnicy

Grzegórzki są zaliczane do najbezpieczniejszych miejsc w Krakowie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają funkcjonariusze z Komisariatu Policji II. Większość osób zameldowanych tu na stałe czuje się bezpiecznie. Pomimo faktu, że dzielnica położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, na Grzegórzkach nie odnotowuje się zbyt wielu rozbojów. Bardzo rzadko dochodzi do włamań i innych przestępstw. Stosunkowo często zdarzają się jednak kradzieże oraz różne oszustwa.

Oferta dla dzieci

Na Grzegórzkach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Młode rodziny z dziećmi mogą skorzystać na przykład z oferty „Nowego Klubu Rodziców” zlokalizowanego przy ulicy Bobrowskiego. Miejsce to sprzyja integracji i podnoszeniu kompetencji rodzicielskich. W klubie odbywają się warsztaty rozwijające zainteresowania dzieci oraz rozmowy ze specjalistami starającymi się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem czy wychowaniem pociech. Podczas spotkań najmłodsi pozostają pod opieką animatorów.

Rodziny z dziećmi chętnie spędzają wolny czas na bulwarach wiślanych, gdzie znajdują się zarówno trasy spacerowe, jak i rowerowe. Na terenie dzielnicy usytuowane są także atrakcyjne place zabaw. Szczególnym powodzeniem cieszy się nowo powstały „Ptasi Ogród Krakowian” przy ulicy Grzegórzeckiej. Można tu znaleźć wiele nowoczesnych konstrukcji, ścieżkę sensoryczną i wybrukowaną drewnianymi kładkami czy domki dla ptaków.

Komunikacja na Grzegórzkach 

Organizatorem publicznego transportu zbiorowego w Krakowie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. Grzegórzki mają dogodne połączenie z pozostałymi dzielnicami miasta. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje wiele linii autobusowych oraz tramwajowych.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Niewątpliwym atutem Grzegórzek jest bardzo atrakcyjne położenie. Z dzielnicy można dotrzeć do ścisłego centrum w zaledwie 10-15 minut. Na dojazd w godzinach szczytu trzeba przeznaczyć co najmniej 30 min.

Tramwaje

Grzegórzki są doskonale skomunikowane zarówno ze Starym Miastem, jak i pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przez ten obszar przebiega wiele linii tramwajowych. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • 9 – (Mistrzejowice – przez Rondo Grzegórzeckie – Nowy Bieżanów P+R);
 • 14 – (Mistrzejowice – Bronowice);
 • 22 – (Borek Fałęcki – Kopiec Wandy);
 • 50 – (Dworzec Towarowy – Borek Fałęcki);
 • 62 – (Plac Centralny im. R. Reagana – Czerwone Maki P+R).
Tramwaje w Krakowie tramwaje w Krakowie

Autobusy

Mieszkańcy Grzegórzek mogą też korzystać z rozbudowanej siatki połączeń autobusowych. Większość autobusów miejskich w dzielnicy zatrzymuje się na przystankach, takich jak Rondo Mogilskie i/ lub Rondo Grzegórzeckie. Spośród najważniejszych linii autobusowych warto wymienić:

 • 184 – (Prądnik Czerwony – Rondo Grzegórzeckie – Starowiślna);
 • 189 – (Plac Centralny im. Reagana – Nowy Kleparz);
 • 424 – (Osiedle Podwawelskie – Ugorek);
 • 662 – (Plac Centralny im. Reagana – Czerwone Maki P+R);
 • 664 – (Os. Piastów – Bronowice Małe).

Dworce/ zajezdnie

Najbliższa stacja Kraków Główny znajduje się w ścisłym centrum miasta. Dworzec kolejowy i autobusowy usytuowany jest zaledwie kilka kilometrów od Grzegórzek. Podróż do stacji Kraków Główny zajmuje średnio 10-15 minut. Na Grzegórzkach powstaje przystanek kolejowy, który będzie ważnym centrum przesiadkowym.

Prawdopodobnie zostanie oddany do użytku na przełomie 2022/2023 roku. Na terenie dzielnicy nie ma zajezdni autobusowych i tramwajowych.

Ścieżki rowerowe

Grzegórzki to miejsce bardzo przyjazne rowerzystom, na terenie którego znajduje się wiele popularnych tras. Jedna z najatrakcyjniejszych ścieżek (o długości ok. 2,5 km) rowerowych przebiega wzdłuż bulwarów wiślanych. Prowadzi z osiedla Dąbie na Kazimierz. Popularne trasy rowerowe przebiegają wzdłuż następujących ulic i terenów:

 • Grzegórzecka – Galeria Kazimierz – WT Grzegórzki – Most Kotlarski;
 • Stare Miasto – Kopernika – Rondo Mogilskie – Jana Pawła II;
 • tunel stacji Kraków Główny – Rondo Mogilskie – Rondo Grzegórzeckie – Kotlarska – WT Grzegórzki.
Bulwary na Dąbiu Bulwary na Dąbiu

Korki – gdzie najczęściej występują?

Największy ruch uliczny odbywa się w rejonie najważniejszych węzłów komunikacyjnych, czyli w pobliżu Ronda Grzegórzeckiego oraz Ronda Mogilskiego. Szczególnie problematyczny może być przejazd przez ten obszar w godzinach szczytu. Korki tworzą się najczęściej późnym popołudniem wzdłuż al. Pokoju i Powstania Warszawskiego. Najbardziej zakorkowane są ulice w pobliżu Hali Targowej.

Od dłuższego czasu trwa przebudowa wiaduktu nad ul. Grzegórzecką, która ma polepszyć jakość podróżowania. Zwiększyła się natomiast przepustowość po przebudowaniu ul. Mogilskiej i Ronda Mogilskiego.

Planowane inwestycje drogowe

W rejonie przystanku tramwajowego Hala Targowa trwa budowa przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Celem nowej inwestycji jest zwiększenie przepustowości i uruchomienie połączeń aglomeracyjnych. Otwarcie stacji Kraków Grzegórzki ma nastąpić najpóźniej w 2023 roku.

Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką oraz budowę estakad kolejowych pomiędzy ulicą Kopernika i Miodową. Dodatkowo powstanie też trzeci most nad Wisłą wraz z kładką pieszo-rowerową.

Edukacja na Grzegórzkach 

Na terenie dzielnicy znajduje się ponad 20 samorządowych placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dzielnica jest także przyjazna studentom. Funkcjonuje tu wiele uczelni państwowych oraz prywatnych. Oferta dydaktyczna jest na tyle bogata, że rodzice nie zgłaszają większych problemów z dostępnością miejsc.

Żłobki i przedszkola

Na Grzegórzkach mieści się ogółem 8 publicznych placówek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci. Na terenie dzielnicy znajdują się 2 żłobki samorządowe. Poza tym funkcjonuje 6 przedszkoli publicznych oraz 5 prywatnych. Dzielnica posiada dobre zaplecze edukacyjne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Wśród dostępnych placówek publicznych znajduje się:

 • Samorządowy Żłobek nr 19 przy ul. Świtezianki;
 • Samorządowy Żłobek nr 33 przy ul. Żółkiewskiego;
 • Samorządowe Przedszkole nr 79;
 • Samorządowe Przedszkole nr 80;
 • Samorządowe Przedszkole nr 90 im. Świętego Mikołaja;
 • Samorządowe Przedszkole nr 124 „Dębinka”;
 • Samorządowe Przedszkole nr 139 „Niezapominajka”;
 • Przedszkole Specjalne nr 8.
Edukacja w dzielnicy Grzegórzki

Szkoły podstawowe

Na Grzegórzkach funkcjonuje ogółem 12 placówek edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na terenie dzielnicy znajdują się zarówno publiczne, jak i prywatne szkoły podstawowe. Zlokalizowane są to 2 placówki niepubliczne, 3 specjalne oraz 6 samorządowych. Jedna z nich dysponuje oddziałami integracyjnymi.

Na liście placówek publicznych znajduje się:

 • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie;
 • Szkoła Podstawowa nr 18 im. św. Anny;
 • Szkoła Podstawowa nr 38 im. Bractwa Kurkowego;
 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Bartosza Głowackiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 75 przy ul. Grochowskiej;
 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rity.

Licea i technika

Na terenie Grzegórzek funkcjonuje ogółem 6 szkół średnich. Można tu znaleźć 5 liceów ogólnokształcących oraz 1 technikum. Spośród dostępnych placówek edukacyjnych dla młodzieży warto wymienić:

 • Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości;
 • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego;
 • XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte;
 • XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II;
 • XXXIV Liceum Ogólnokształcące Specjalne im. Profesor Marii Orwid;
 • CLXIV Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej.

Uczelnie wyższe

Nie bez powodu Grzegórzki cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Na terenie dzielnicy znajdują się zarówno wydziały państwowych szkół wyższych, jak i uczelnie prywatne. Do grona najpopularniejszych placówek zalicza się:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie;
 • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (m.in. Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa, Katedra Medycyny Sądowej);
 • Akademia Ignatianum (Wydział Filozoficzny oraz Wydział Pedagogiczny).
Uniwersytet ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny

Rekreacja na Grzegórzkach

Mieszkańcy chętnie korzystają z uroków spacerowania po Bulwarach nad Wisłą. Obszar ten cieszy się sporą popularnością zwłaszcza w letnie dni oraz wieczory. Na terenie dzielnicy znajduje się wiele obiektów z bogatym zapleczem sportowym i miejsc sprzyjających rekreacji na świeżym powietrzu, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu. Na Grzegórzkach nie brakuje ścieżek spacerowych czy rowerowych.

Tereny zielone

Szczególnym powodzeniem cieszą się bulwary kurlandzkie oraz na Dąbiu. Mieszkańcy mogą też pospacerować po znanym Parku Strzeleckim lub zrelaksować się na terenie Skweru im. Mariana Eilego.

Niezwykle popularnym miejscem jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który można zwiedzać z przewodnikiem. Na jego terenie została wydzielona strefa parkowa oraz szklarniowa. Mieszkańcy będą też mogli skorzystać z atrakcyjnej przestrzeni, w tym terenów zieleni urządzonej po rewitalizacji Parku Grzegórzeckiego.

Ogród Botaniczny UJOgród Botaniczny UJ

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Na Grzegórzkach znajduje się wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych, siłowni plenerowych oraz klubów fitness. Na terenie dzielnicy funkcjonuje na przykład sieć klubów fitness Platinium czy Calypso. Można też skorzystać z otwartej siłowni (streetworkout), boisk do piłki nożnej i koszykówki oraz korty tenisowe.

Na Grzegrzółkach mieści się również Międzyszkolny Basen Pływacki przy ul. F. Nullo, Centrum Sportu i Rekreacji Przystań na Eisenberga, Basen Kąpielowy Międzyszkolny przy ulicy Grochowskiej oraz Lodowisko Cracovii przy Siedleckiego.

Gastronomia i kultura

Grzegórzki posiadają bogate zaplecze gastronomiczne. Na tym obszarze znajduje się wiele restauracji serwujących potrawy z różnych stron świata. Można też skorzystać z oferty gastronomicznej na wynos, z możliwością szybkiego dowozu do domu.

Na Grzegórzkach funkcjonuje też wiele placówek kulturalnych. W centralnej części Krakowa usytuowane są kina, teatry, domy kultury oraz filie biblioteki miejskiej.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Wybór lokali gastronomicznych na Grzegórzkach jest na tyle bogaty, że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór dań kuchni włoskiej oferuje na przykład Trattoria Pergamin Nullo. Dużą popularnością cieszy się także restauracja z tradycyjną polską kuchnią o nazwie Margit. Lokal ten położony jest przy przy Rondzie Mogilskim.

Na pyszne śniadanie lub lunch można wpaść do Bistro Antidotum przy ul. Grzegórzeckiej. Dania wyróżnione podczas konkursów i wydarzeń kulinarnych serwuje Restauracja Andromeda Alfa położona na granicy Kazimierza oraz Grzegórzek.

gdzie zjeść na Grzegórzkach?

Rozrywka w dzielnicy

Na terenie dzielnicy usytuowane są liczne placówki kulturalne. Przy ulicy Grunwaldzkiej znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury, a na ul. Widok 5 Pracownia Artystyczna. Odbywają się tu zajęcia sportowo-rekreacyjne, taneczne, teatralne, z edukacji ekologicznej i języka angielskiego. Na Grzegórzkach funkcjonuje także Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” (ul. Lotnicza 1), Krakowskie Forum Kultury „Klub Strych” (ul. Masarska 14) oraz Katolicki Dom Kultury im. ks. Sapiehy (ul. Bobrowskiego 6).

Mieszkańcy mogą się wybrać na seans do kina Cinema City, które znajduje się w Galerii Kazimierz. Natomiast miłośnicy kultury wysokiej mają do dyspozycji placówki kulturalne, takie jak: Opera Krakowska, Krakowski Teatr Variete, Krakowski Teatr Tańca czy Międzynarodowy Teatr Edukacji (Na Szaniec 10). Na Grzegórzkach zlokalizowane są także 4 filie bibliotek: przy ulicy Bobrowskiego, Lubomirskiego, Daszyńskiego oraz al. Pokoju.

Opera w Krakowie Opera w Krakowie

Gdzie wybrać się na zakupy?

Mieszkańcy mogą korzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej. Na Grzegórzkach znajduje się wiele supermarketów, małych sklepików osiedlowych i branżowych, punktów oferujących usługi fryzjersko-kosmetyczne oraz Galeria Kazimierz.

Bardzo popularna wśród mieszkańców jest Hala Targowa zarządzana przez PHU „Unitarg” sp. z o.o. Można tu nabyć produkty spożywcze, ubrania oraz designerskie wyroby. Pod Halą Targową sprzedawane są także najsłynniejsze kiełbaski w Polsce (z Niebieskiej Nyski). Można je nabyć od poniedziałku do soboty (w godz. 20:00-3:00).

Zdrowie na Grzegórzkach – oferta dzielnicy

Mieszkańcy mają dostęp do publicznej i prywatnej opieki medycznej. Na terenie dzielnicy znajduje się wiele poradni POZ, przychodni specjalistycznych oraz szpitali. Wiele z nich to placówki prywatne, które udzielają świadczeń zdrowotnych odpłatnie. Na Grzegórzkach można też znaleźć sporo aptek. W niektórych placówkach można zrobić zakupy przez całą dobę.

Bulwary na DąbiuBulwary na Dąbiu

Jakość powietrza i wody

Z problemem smogu zmagają się zarówno Grzegórzki, jak i wiele dzielnic Krakowa. Często dochodzi tu do przekroczenia norm PM10 oraz PM2.5. Władze miasta podejmują jednak wiele działań, by poprawić jakość powietrza. Aktualny poziom zanieczyszczeń można sprawdzić na platformie airly.org. Według zapewnień przedstawicieli MPWiK w Krakowie, woda kranowa jest dobrej jakości i można ją pić nawet bez przegotowania.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy pozytywnie oceniają opiekę medyczną na Grzegórzkach. Nie zgłaszają większych problemów z dostaniem się do wybranego lekarza POZ. Spośród dostępnych placówek medycznych warto wymienić:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Grzegórzki przy al. Pokoju;
 • NZOZ Centrum Promocji Zdrowia przy Grzegórzeckiej;
 • Centrum Medycyny Profilaktycznej przy ulicy Olszańskiej;
 • Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie przy ul. Strzeleckiej.

Warto wiedzieć o krakowskich Grzegórzkach

Dzielnica jest wprost stworzona dla osób ceniących wielkomiejski styl życia. Zaliczana jest do grona modnych miejsc, w których chętnie zamieszkują studenci oraz młode rodziny z dziećmi. Do najważniejszych zalet Grzegórzek można zaliczyć bliskość Starego Miasta i prestiżowych uczelni, dostęp do wielu atrakcji, rozwinięta infrastruktura drogowa, bogata oferta kulturalna oraz handlowo-usługowa.

Spośród nielicznych minusów mieszkania w tej dzielnicy warto wymienić zakorkowane ulice w godzinach szczytu i dość wysokie ceny nieruchomości.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: