OldNova

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Panieńska, oferowane bezpośrednio przez Spravia

Gdańsk, Śródmieście, ul. Panieńska 3

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 668 ofert w najbliższej okolicy!

OldNova

4 zdjęcia

OldNova
OldNova
OldNova
OldNova

Najbliższe inwestycje

Opis Inwestycji

OldNova logo

Klimat przedwojennej kamienicy

Architekci zadbali, aby projekt wpasował się w otoczenie i łączył w sobie przedwojenną tradycję ze współczesnymi rozwiązaniami. Klimat kamienicy odnajdziemy dzięki wkomponowaniu w nowoczesną zabudowę historycznej elewacji od strony ul. Panieńskiej. Zostanie ona pieczołowicie odrestaurowana. Nad pracami czuwał będzie konserwator zabytków. A pokrycie czerwoną dachówką ceramiczną i drewniana stolarka okienna nadadzą tej części kamienicy gdańskiego charakteru.

Kameralnie i atrakcyjnie

Niewielka liczba mieszkań (76 w jednym 4-piętrowym budynku) zapewni kameralność i przyjazną atmosferę. O atrakcyjność kamienicy zadbamy zaś my. Szczegóły aranżacji części wspólnych ustalaliśmy wspólnie z projektantami. Pieczołowicie urządzone dziedzińce zapewnią ładny widok z okien oraz pozwolą na wypoczynek wśród niebanalnie zaaranżowanej zieleni. Nocą zaś jej charakter zostanie podkreślony punktowym oświetleniem. W sąsiedztwie kamienicy odnowimy chodniki i zadbany o okoliczną zieleń miejską.

Autorskie rozwiązania

Oldnova otrzymała swój herb, który pojawi się na fasadzie oraz w holu. Reprezentacyjne wejście przywita wchodzących od strony ul. Browarnej. Recepcja zapewni bezpieczeństwo oraz pomoc – np. turystom, którzy przyjadą do apartamentu późnym wieczorem. Gdańsk daje wiele możliwości, stąd wszystkie rozwiązania, które ułatwią pobyt i zaoszczędzą czas, będą mile widziane zarówno przez mieszkańców, jak i gości. Zaplanowaliśmy m. in. saunę i przechowalnię bagażu.

Dla inwestora

Prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta i najważniejszych gdańskich zabytków sprawia, że jest to projekt wyjątkowo interesujący – zwłaszcza dla inwestorów. Z pewnością wiele osób zdecyduje się na zakup apartamentu pod wynajem turystom. Gdańsk jest przecież jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, a turyści przyjeżdżają tutaj przez cały rok. Wynajem to dziś korzystna finansowo inwestycja - nawet 8% w skali roku.

Szczegół ma znaczenie

Projektanci chcieli, aby wysokiej klasy materiały, eleganckie elewacje czy starannie zaaranżowane części wspólne były wyróżnikami inwestycji. Stąd dobrej jakości meble miejskie (m. in. ławki, kosze, stojaki rowerowe) ustawione na wewnętrznych dziedzińcach, dachówka ceramiczna, szlachetne tynki czy klinkier na elewacji - tych elementów nie zabraknie. Również zieleń będzie wyjątkowa i od razu rzuci się w oczy. Zaaranżujemy niebanalne kompozycje krzewów, traw i bylin. Większość mieszkań z balkonem lub loggią. Pozostałe będą miały portfenetry. Niektóre mieszkania na ostatnim piętrze z oknami połaciowymi.

Inwestycja OldNova znajduje się w Śródmieściu, ul. Panieńska 3 (0.7 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez Spravia.

Inwestycja OldNova została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku.

Cały projekt składa się z 76 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji OldNova nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Spravia przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne (74 miejsca)

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 76 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne (74 miejsca): dwa poziomy pod budynkiem.
Udogodnienia:
ochrona całodobowa, monitoring, recepcja, sauna, rowerownia
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się rzeka

Lokalizacja inwestycji

Ze Starym Miastem w tle Ulica Panieńska i Browarna to historyczne centrum Gdańska. Kamienica znajdzie się o krok od pięknego Starego Miasta i najważniejszych atrakcji turystycznych. W zaledwie kilka minut dojdziemy spacerem nad Motławę (6 min.), do Żurawia (9 min.) czy na Długi Targ z fontanną Neptuna (10 min.). A już niebawem – także do Muzeum II Wojny Światowej. Nowoczesna placówka o wyjątkowej architekturze zostanie otwarta przy ul. Wałowej nad Motławą. Centralna lokalizacja, nie musi kojarzyć się z gwarem czy rzeszą turystów za oknem. Oldnova powstaje w zacisznym kwartale Śródmieścia, skąd blisko nad Motławę. A to kolejny walor Gdańska. Jest natura, kultura, ciekawy krajobraz i widoki zapierające dech w piersi. Motława nadaje miastu niepowtarzalnego charakteru. Fenomen Gdańska Gdańsk daje wiele możliwości. Zabytki, muzea, teatry, restauracje i kawiarnie. Ale także konferencje, koncerty i wydarzenia sportowe. Niewiele jest takich miast w Polsce, w których sezon trwa 12 miesięcy. Tu nie ma czasu na nudę. Miasto tętni życiem – biznesowym, artystycznym i turystycznym. Ta moda na Gdańsk to z pewnością zasługa wyjątkowej architektury, morza, wielu oryginalnych miejsc i specyficznego hanzeatyckiego klimatu, wynikającego wieków rozkwitu i tradycji.

Gdańsk Śródmieście to dzielnica o powierzchni 5,6 km kw położona pomiędzy dzielnicami Aniołki, Młyniska, Przeróbka, Chełm, Orunia, Olszynka, granicząca od północy z rzeką Martwa Wisła. Mieszka tu 30 tys. mieszkańców a na zabudowę składają się w większości zabytkowe kamienice, odrestaurowana starówka i nowoczesne budynki. Z zachodu na wschód dzielnicę przedziela Al. Armii Krajowej a z północy na południe – droga E77 a także rzeka Motława. Znajduje się tu wiele najważniejszych dla Gdańska zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Fontanna Neptuna, Brama Wyżynna, Bazylika Mariacka czy Filharmonia Bałtycka. Na terenie dzielnicy działa m.in. szpital Copernicus i apteka całodobowa, można tu znaleźć również Stadion im. Zbigniewa Podleckiego, Urząd Miejski w Gdańsku czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. O edukację dbają położone tu szkoły, takie jak Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa czy Szkoła Wyższa Ateneum. Komunikację zapewnia położona na zachodzie dzielnicy stacja Gdańsk Główny i dworzec PKS.

Komunikacja

Na terenie dzielnicy znajduje się główna stacja PKS dla Gdańska a także dworzec Gdańsk Główny, z którego można dojechać na wszystkie stacje Trójmiasta i do większości polskich miast. W Śródmieściu spotykają się ze sobą wszystkie najważniejsze linie tramwajowe miasta a na tutejszych pętlach autobusowych kończy bieg 15 autobusów, w tym kilka nocnych. Transport wewnątrz dzielnicy uzupełnia Tramwaj Wodny a dodatkową atrakcją są promy na Hel, do Kaliningradu czy na Westerplatte.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji OldNova?

Przyszli mieszkańcy inwestycji OldNova mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 160 metrów od inwestycji OldNova znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katarzynki.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji OldNova znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji OldNova znajduje się się 29 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna "Osiek" w odległości 100 m, Gdańskie Szkoły Autonomiczne Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa w odległości 130 m, GDAŃSKIE SZKOŁY AUTONOMICZNE GDAŃSKIE AUTONOMICZNE GIMNAZJUM w odległości 130 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji OldNova jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Wałowa w odległości 390 m, Przychodnia Aksamitna w odległości 400 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji OldNova składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 230 m znajduje się Pellowski, w odległości 250 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 290 m znajduje się Spożywczy Piwowarski.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji OldNova w odległości 110 m znajduje się Boisko, w odległości 130 m znajduje się Boisko, w odległości 140 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 12.01.2017
Data aktualizacji: 29.10.2020

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: