Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz tanie mieszkania Szczecin

Znaleziono 293 oferty w 6 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 948 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Dąbrówki

  Osiedle Dąbrówki

  Graz Deweloper

  Mieszkanie Stołczyn, Północ, Szczecin
  ul. Księżnej Dąbrówki
  7.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 31-59 m2
  • Mieszkań: 14
  • Pokoje: 1-3
 • Pod Papugami - etap II
  od: 8 700 zł/m2

  Pod Papugami - etap II

  HORIZON

  Mieszkanie Żelechowa, Północ, Szczecin
  ul. Małe Błonia
  4.9 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 31-77 m2
  • Mieszkań: 33
  • Pokoje: 2-4
 • Emilii Plater 7

  Emilii Plater 7

  Sowińskiego 72 Sp. z o.o.

  Mieszkanie Drzetowo-Grabowo, Śródmieście, Szczecin
  ul. Emilii Plater 7
  1.8 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 38-68 m2
  • Mieszkań: 221
  • Pokoje: 1-3
 • Osiedle Świergotki
  od: 7 800 zł/m2

  Osiedle Świergotki

  HORIZON

  Mieszkanie Żelechowa, Północ, Szczecin
  ul. Przepiórki
  4.7 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 31-63 m2
  • Mieszkań: 99
  • Pokoje: 2-4
 • Wojska Polskiego 187
  od: 7 700 zł/m2

  Wojska Polskiego 187

  Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa „Modehpolmo” Sp. z o.o.

  Mieszkanie Arkońskie-Niemierzyn, Zachód, Szczecin
  Al. Wojska Polskiego 187
  2.9 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 59-95 m2
  • Mieszkań: 11
  • Pokoje: 3-4
 • Jaśminowe Wzgórze
  od: 6 800 zł/m2

  Jaśminowe Wzgórze

  Tomaszewicz Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Stołczyn, Północ, Szczecin
  ul. Bronisława Sobola
  7.3 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 35-139 m2
  • Mieszkań: 144
  • Pokoje: 1-5
 • Polecane nieruchomości
  Zobacz 3 dostępne mieszkania i domy

Wiadomości na temat Szczecina:

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego, znajdująca się bardzo blisko granicy z Niemcami. Jednocześnie spory obszar miasta zajmują rzeki i jeziora, a w niedalekiej odległości leży ogromny Zalew Szczeciński. Przez wiele lat teren ten leżał w granicach niemieckich, co miało znaczący wpływ na rozwój aglomeracji. Szczecin bardzo szybko stał się miastem przemysłowym związanym z gospodarką wodną w Polsce. Obecnie większość stoczni jest nieczynna, pozostało zaledwie kilka. Nie wpływa to jednak aż tak bardzo na sytuację miasta, które zdążyło się rozwinąć na wielu innych obszarach. To m.in. turystyka, usługi, kultura, a także żaglownictwo. Obecnie do Szczecina napływa wiele osób, które przyciągają m.in. rynek pracy czy chociażby klimat miasta. Dlatego coraz trudniej znaleźć tu tanie mieszkania. Szczecin co prawda się rozbudowuje, ale rynek nieruchomości wciąż drożeje. Gdzie można obecnie znaleźć tańsze nowe budownictwo? Zazwyczaj są to rejony położone dalej od centrum. Wiele osób ma obawy, że tanie mieszkania na sprzedaż w Szczecinie będą gorszej jakości. Czy tak jest rzeczywiście? Warto dokładnie przyjrzeć się rynkowi nieruchomości i nie dawać wiary powszechnym mitom.

Tanie mieszkania w Szczecinie

Nieruchomości o niższych cenach rynkowych najczęściej oczywiście znajdują się na obrzeżach miasta. Są one nieraz znacznie tańsze niż M z rynku wtórnego położone blisko śródmieścia. Przy czym ich standard jest dużo lepszy. Czym się wyróżniają? Tanie mieszkania w Szczecinie, poza ceną, posiadają wiele innych zalet. Charakteryzują je chociażby takie cechy, jak kameralność, bezpieczeństwo czy prywatność. Zapewniają to ogrodzenia i monitoring, duże odległości między blokami czy zielona okolica, o którą trudno w centrum.

Powstające na obrzeżach tanie mieszkania na sprzedaż w Szczecinie mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Podczas gdy w śródmieściu zabudowuje się każdy wolny odcinek, na przedmieściach panuje w tym zakresie dużo większa swoboda budowlana. Brak problemu z gruntami wpływa na to, że osiedla są większe. Deweloperzy mogą sobie pozwolić na zostawienie sporej odległości między blokami, a także liczne udogodnienia. Place zabaw dla dzieci, miejsca parkingowe naziemne i podziemne czy duża wspólna zielona przestrzeń do wypoczynku to tylko przykłady działań podejmowanych przez firmy deweloperskie. Co najważniejsze, nie kosztują one majątku.

Cena taniego mieszkania w Szczecinie Cię zdziwi!

Zazwyczaj M z rynku pierwotnego jest znacznie droższe niż z rynku wtórnego. Jednak od kilku lat sytuacja się zmienia i górę bierze lokalizacja. Najlepiej widać to na przykładzie Warszawy, gdzie w niektórych miejscach nieruchomości używane osiągają te same lub nawet wyższe ceny, co nowe. W stolicy zachodniopomorskiego podobnie dzieje się w centrum. Dlatego jeśli nabywcy zależy na cenie, warto sprawdzić inwestycje położone daleko od śródmieścia. Tanie mieszkania na sprzedaż w Szczecinie zaczynają się od ok. 4 000 zł/mkw. - mowa tu tylko o rynku pierwotnym. Średnia cena M w tym mieście to ok. 5 000 zł/mkw., przy czym nowe nieruchomości są oczywiście zazwyczaj droższe niż używane.

Jak jednak wspomniano wyżej, największy wpływ na wartość danego lokalu ma jego położenie, na które wpływa popyt. Dlatego nieraz można kupić całkowicie nowe mieszkanie i wyniesie to mniej pieniędzy niż używane, ponieważ po zakupie tego drugiego często trzeba przeznaczyć wiele środków finansowych i czasu na remont. Wiele osób, zwłaszcza rodzin, decyduje się na zakup taniego mieszkania w Szczecinie na obrzeżach i z rynku pierwotnego właśnie ze względu na atrakcyjny koszt całkowity: zakupu + wykończenia. Ponadto w tym przypadku unikają wielu problemów, jakie czyhają na nich na rynku wtórnym, jak np. wady ukryte lokalu.

Tanie mieszkania w Szczecinie sposobem na zarobek

Ze względu na niskie oprocentowanie lokat bardzo popularne stało się inwestowanie w nieruchomości. Najczęściej mowa o mieszkaniach na wynajem. Jest to bowiem najszybsza oraz najprostsza forma zarobku dla wielu osób - wystarczy kupić lokal, wyposażyć go i poszukać lokatora. Ze znalezieniem tego ostatniego może jednak być problem. Zbyt wysokie ceny skutecznie odstraszają najemców. Dlatego zamiast inwestować w drogie nieruchomości, w centrum, lepiej postawić na tanie mieszkania do wynajęcia. Szczecin to miasto, w którym największą grupą poszukujących M są osoby młode pracujące, następnie studenci i rodziny. Wielu z nich zależy na niskim czynszu i dobrych warunkach do życia. Osoby pracujące ponadto znacznie częściej cenią sobie spokój, ciszę, osiedla kameralne i zamknięte, a także dobry standard. Dlatego nie przeszkadza im, że te wymagania spełniają zazwyczaj tanie mieszkania do wynajęcia na szczecińskich obrzeżach. Jeśli za ten sam standard zapłacą znacznie mniej niż w centrum, nawet konieczność dłuższego dojazdu nie będzie stanowiła problemu.

Szczecin - komunikacja na wysokim poziomie

W dużych miastach częstym problemem jest dobra jakość i ilość dróg oraz zbyt małe możliwości komunikacji publicznej. Problemów z dojazdami obawiają się najczęściej mieszkańcy dzielnic położonych daleko od centrum. Zazwyczaj obszary te charakteryzują się małą ilością dróg, w dodatku w większości lokalnych. Warto zapoznać się z obecną i planowaną infrastrukturą drogową. Tanie mieszkania w Szczecinie często położone są właśnie na obrzeżach. Nawet jeśli teraz ilość dróg wydaje się niewystarczająca, może się okazać, że w przyszłości planowana jest tu np. obwodnica lub rozbudowa obecnej infrastruktury.

Szczecin pod kątem komunikacji drogowej można podzielić na dwa obszary: południowy i północny. Ten pierwszy to domena dróg krajowych nr 10, 13 i 31 oraz autostrady A6. Na północy zaś dominują drogi lokalne oraz morskie przez wzgląd na rozległość jeziora Dąbie. Komunikacja miejska jest dość rozbudowana i obejmuje autobusy oraz tramwaje. Niestety, jak w przypadku większości miast, także i tu najwięcej linii znajduje się w centrum. Obrzeża nie są jednak pozostawione same sobie. Nabywcy taniego mieszkania w Szczecinie mają do dyspozycji wiele linii autobusowych. Niedaleko miasta znajduje się lotnisko, a także przejście graniczne na morzu.

Rynek pracy się rozwija

Zazwyczaj taniego mieszkania w Szczecinie szukają osoby, które dopiero co rozpoczęły pracę lub też nie zarabiają zbyt wiele. Sytuacja na rynku pracy w stolicy zachodniopomorskiego jest jednak całkiem dobra. Stopa bezrobocia w 2016 roku wynosiła ok. 4,7%. Coraz częściej to pracownicy stają się stroną dyktującą warunki, jako że cały czas ich brakuje. Zwłaszcza specjalistów i taniej siły roboczej. Skłania to wiele osób do pozostania w mieście lub powrotu do niego.

W Szczecinie swoje siedziby ma wiele firm, w tym największe i najbardziej znane: Stocznia Szczecińska Nowa, Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia, Stocznia Pomerania Sp. z o.o., Grupa Stoczni Odra Sp. z o.o., Fosfan S.A., Meelogic Consulting Polska i wiele innych. Obecnie coraz więcej pojawia się startupów i innych firm o nowoczesnym sposobie zarządzania. Dzięki wielu ułatwieniom dla przedsiębiorców w Szczecinie skutecznie rozwija się biznes. W mieście utworzono m.in. Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec, na terenie której firmy zwolnione są np. z kosztów pracy przez okres 2 lat.

Pływający ogród

Powyższe określenie Szczecina promowane jest zwłaszcza za granicą. Unikalny charakter tego miasta doceniają nie tylko Polacy, ale także osoby z zagranicy, chociażby w konkursach architektonicznych. Słynnymi obiektami, które warto tu zobaczyć, są m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonia im. M. Karłowicza, Muzeum Przełomów, Muzeum Narodowe, Wały Chrobrego, Bulwary Szczecińskie, Ogród Różany. Miasto wciąż rozwija swoją ofertę turystyczną, ale także infrastrukturę przydatną mieszkańcom. Powstają tu nowe drogi, ośrodki kulturalne i edukacyjne, placówki zdrowotne, lokale usługowo-handlowe, place zabaw i parki. Szczecin to miasto, w którym bardzo widoczna jest przyroda - od jeziora Dąbie, które aktywnie jest wykorzystywane przez miasto np. jako pole do organizacji zawodów żeglarskich, aż po parki krajobrazowe rozlokowane wokół miasta. Promowanie zdrowego stylu życia, sportu i kultury wrosło już w klimat Szczecina. Ten Pływający Ogród ma wiele do zaoferowania mieszkańcom, studentom, biznesmenom i turystom.

Informacje o Szczecinie

W Szczecinie dostępnych jest 1 048 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 32 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Szczecinie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 15 do 257 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (264 mieszkania).
 • 2-pokojowe (421 mieszkań).
 • 3-pokojowe (225 mieszkań).
 • 4-pokojowe (97 mieszkań).
 • 5-pokojowe (9 mieszkań).
 • 11-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Szczecinie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 70 do 85 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Szczecinie kosztuje 154 154 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 569 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: