Dwór Uphagena

Oferta archiwalna

Apartamenty na sprzedaż ul. Kieturakisa, oferowane bezpośrednio przez

Arche S.A.

Gdańsk, Śródmieście, ul. Kieturakisa 1

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 675 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Dwór UphagenaDwór Uphagena

7 zdjęć

Dwór Uphagena
Dwór Uphagena
Dwór Uphagena
Dwór Uphagena

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • ochrona całodobowa
  • monitoring
  • recepcja
  • winda
  • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

  • klimatyzacja

Rekreacja

  • sauna
  • siłownia plenerowa
  • sala fitness

Przyroda w okolicy

  • morze

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba apartamentów:

cała inwestycja składa się z 260 apartamentów

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

miejskie

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się rzeka, morze

Typ nieruchomości:

Opis inwestycji

Arche Hotel Dwór Uphagena zostanie zlokalizowany w zabytkowym budynku przy ul. Kieturakisa 1 w Centrum Gdańska.

Nasza inwestycja to szereg funkcji połączonych w jeden organizm pod nazwą Dwór Uphagena, podstawą jest hotel z 252 pokojami i 28 apartamentami mieszkaniowymi. W głównym budynku znajdować się będzie restauracja w miejscu zabytkowej kuchni z oknami skierowanymi na zielony dziedziniec , lobby bar w strefie wejściowej otwartej na widokowo na ulicę Kieturakisa. W zabytkowym budynku głównym zlokalizowane będzie również jacuzzi oraz strefa fitness. Funkcją towarzyszącą dla pokoi hotelowych będą sale konferencyjne o łącznej powierzchni ok. 520 mkw.

Zależy nam, aby Dwór Uphagena był miejscem otwartym dla społeczności lokalnej, odzwierciedlającym charakter Dolnego Miasta.

Inwestycja Dwór Uphagena znajduje się w Śródmieściu, ul. Kieturakisa 1 (1.5 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez Arche S.A.

Inwestycja Dwór Uphagena została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 260 nowych apartamentów znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Dwór Uphagena nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Arche S.A. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Dolne Miasto znajduje się w południowej części Gdańska, w niewielkiej odległości od południowego opływu Motławy oraz pozostałości po bastionach budowanych w latach 1623-1638, pełniących obecnie funkcje rekreacyjno-parkowe. Znaczna część dzielnicy Dolnego Miasta została poddana w ostatnich latach obszernej rewitalizacji. Na sąsiedniej, wschodniej działce znajduje się dawna Królewska Fabryka Karabinów.

Gdańsk Śródmieście to dzielnica o powierzchni 5,6 km kw położona pomiędzy dzielnicami Aniołki, Młyniska, Przeróbka, Chełm, Orunia, Olszynka, granicząca od północy z rzeką Martwa Wisła. Mieszka tu 30 tys. mieszkańców a na zabudowę składają się w większości zabytkowe kamienice, odrestaurowana starówka i nowoczesne budynki. Z zachodu na wschód dzielnicę przedziela Al. Armii Krajowej a z północy na południe – droga E77 a także rzeka Motława. Znajduje się tu wiele najważniejszych dla Gdańska zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Fontanna Neptuna, Brama Wyżynna, Bazylika Mariacka czy Filharmonia Bałtycka. Na terenie dzielnicy działa m.in. szpital Copernicus i apteka całodobowa, można tu znaleźć również Stadion im. Zbigniewa Podleckiego, Urząd Miejski w Gdańsku czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. O edukację dbają położone tu szkoły, takie jak Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa czy Szkoła Wyższa Ateneum. Komunikację zapewnia położona na zachodzie dzielnicy stacja Gdańsk Główny i dworzec PKS.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Dwór Uphagena?

Na terenie dzielnicy znajduje się główna stacja PKS dla Gdańska a także dworzec Gdańsk Główny, z którego można dojechać na wszystkie stacje Trójmiasta i do większości polskich miast. W Śródmieściu spotykają się ze sobą wszystkie najważniejsze linie tramwajowe miasta a na tutejszych pętlach autobusowych kończy bieg 15 autobusów, w tym kilka nocnych. Transport wewnątrz dzielnicy uzupełnia Tramwaj Wodny a dodatkową atrakcją są promy na Hel, do Kaliningradu czy na Westerplatte.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Dwór Uphagena mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1194 metrów od inwestycji Dwór Uphagena znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Gdańsk Śródmieście.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Dwór Uphagena znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Dwór Uphagena znajduje się 13 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa nr 65 imienia Alfa Liczmańskiego w odległości 183 m, szkoła w odległości 191 m, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w odległości 499 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Dwór Uphagena jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Etermed w odległości 166 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 167 m, Gajda Aleksandra Pracownia Protetyczna w odległości 612 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Dwór Uphagena składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 286 m znajduje się Żabka, w odległości 373 m znajduje się Żabka, w odległości 450 m znajduje się sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Dwór Uphagena w odległości 124 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 183 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 198 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 30.06.2021
Data aktualizacji: 05.05.2022

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: