Ranking najlepszych inwestycji:

Bydgoszcz - II kwartał 2019

Wybierz kwartał
Wybierz miasto

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy w II kw. 2019
Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

 • I miejsce

  Osiedle Uniwersyteckie

  Bydgoszcz, ul. P.E. Strzeleckiego

  Osiedle Uniwersyteckie to nowa inwestycja CDI Konsultanci Budowlani. W pobliżu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pomiędzy ulicami Kaliskiego, Strzeleckiego, Akademickiej, powstanie kompleks 15 kameralnych budynków. Znajdziecie tam komfortowe mieszkania dla młodych małżeństw, ekonomiczne mieszkan...

  Termin oddania: 4 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 106

  Powierzchnia: 28 - 73 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • II miejsce

  Platanowy Park

  Bydgoszcz, ul. Leśna

  Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10 -hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe i miejsca postojowe...

  Termin oddania: 4 kw. 2020

  Liczba mieszkań: 46

  Powierzchnia: 63 - 244 m2

  Liczba pokoi: 3 - 5

 • III miejsce

  Botaniq Chodkiewicza 19

  Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 19

  Botaniq to kolejna inwestycja IQ Development w ramach bydgoskiej Dzielnicy Muzycznej. Po sukcesie oraz ciepłym przyjęciu oferty Osiedla City Park, postanowiliśmy otworzyć nowy rozdział w tworzeniu wielomieszkaniowej architektury, w lokalizacji którą pokochali bydgoszczanie. Dzięki sąsiedztwu Parku Botaniczneg...

  Termin oddania: 3 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 40

  Powierzchnia: 27 - 92 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Wyróżnienie

  Sens

  Bydgoszcz, ul. Paderewskiego

  Apartamenty Sens zostały zaprojektowane dla tych, którzy mierzą wysoko. Niezwykły komfort daje bliskość centrum miasta oraz głównych dróg wylotowych, by dynamicznie realizować najśmielsze cele.

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 23

  Powierzchnia: 50 - 109 m2

  Liczba pokoi: 2 - 5

 • Wyróżnienie

  Prosta 1

  Bydgoszcz, ul. Prosta 1

  Budowa przy ul.PROSTEJ rozpocznie się w trzecim kwartale 2018 roku i zostanie zakończona na koniec 2019 roku, tak, aby mieszkania były gotowe do zamieszkania z początkiem 2020 r. Mieszkania, które powstają zadowolą mniejsze i większe rodziny, ludzi młodych dynamicznie się kształcących i rozwijających zawo...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 35 - 55 m2

  Liczba pokoi: 2 - 4

 • Podsumowanie II kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Bydgoszczy

  Bydgoszcz zadebiutowała w Rankingu Inwestycji w 2018 r. i od razu stało się jasne jakie inwestycje w tym mieście cieszą się największym powodzeniem. Nabywcy stawiają na ciszę, spokój i dużo zieleni w otoczeniu, a także nowoczesne rozwiązania, dzięki którym żyje się wygodnie. To wszystko zdecydowało, że w II kwartale 2019 r. dwa z trzech miejsc na podium zajęła bydgoska firma CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o. – palmę pierwszeństwa otrzymało Osiedle Uniwersyteckie, a na drugim miejscu uplasował się Platanowy Park. Trzecie miejsce przypadło projektowi Botaniq IQ Development, natomiast wyróżnieniem uhonorowane zostały Sens Budlexu i Prosta 1 od FK Deweloper.

   

  Bydgoszczanie chcą mieszkać komfortowo

  Coraz więcej osób wybiera miejsce do życia kierując się zasadą work-life balance i doceniając atmosferę domowego wypoczynku. Niesłabnącą popularnością cieszą się mieszkania w lokalizacjach zapewniających ciszę i spokój, a jednocześnie dogodnie połączone z resztą miasta. Zwycięska inwestycja bydgoskiego Rankingu Inwestycji, Osiedle Uniwersyteckie, wydaje się spełniać wszystkie te warunki, co pozwoliło jej uplasować się na szczycie podium. Co jeszcze zadecydowało o zwycięstwie? O wypowiedź poprosiliśmy p. Agatę Bil-Jahr, specjalistę ds. marketingu w CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o.

   

  Jakie kryteria Państwa zdaniem zadecydowały o wygranej inwestycji Osiedle Uniwersyteckie?

 • Atrakcyjność Osiedla Uniwersyteckiego wynika przede wszystkim z jego doskonałej lokalizacji – w mieście, ale obok. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i „złapać oddech” w pobliżu wielu terenów zielonych. Osiedle powstaje z myślą o tych, którzy już pokochali Fordon za spokój i ciszę, za zieleń, za sąsiedztwo rodziny i przyjaciół. To również idealne miejsce dla młodych ludzi, wykonujących pierwszy krok w kierunku niezależności.

  Osiedle to kompleks 15 kameralnych budynków. W każdym z nich istnieje możliwość modyfikacji rozkładu pomieszczeń, co okazało się bardzo atrakcyjną opcją dla wielu kupujących. Mieszkanie można dopasować do swoich potrzeb. Obecnie wznosi się I Etap obejmujący trzy budynki. Cieszymy się, że inwestycja cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

                                                                                        

  Agata Bil-Jahr, Specjalista ds. marketingu w CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o.

   

  Jak wynika z wypowiedzi pani Bil-Jahr, za sukcesem Osiedla Uniwersyteckiego stoi jego dogodna lokalizacja, a także wyjście naprzeciw indywidualnym potrzebom nabywców mieszkań. Coraz częściej zdarza się, że deweloperzy oferują lokale dopasowane do oczekiwań właścicieli albo przewidujące taką możliwość. O wygranej Osiedla Uniwersyteckiego zadecydował również szeroki zasięg oferty. Jest ona skierowana zarówno do dotychczasowych mieszkańców dzielnicy chcących zmienić mieszkanie, jak również do tych, którzy dopiero planują osiąść tu na stałe.

   

  Deweloperzy kształtują oblicze Bydgoszczy

   

  Tworzenie nowoczesnych warunków mieszkaniowych i otoczenia biznesowego to ważny element wizerunku Bydgoszczy jako miasta inteligentnego. Ważną rolę na tym polu odgrywa kreatywność i zaangażowanie inwestorów, w tym firm deweloperskich. Realizując inwestycje o zróżnicowanej architekturze i przeznaczeniu współtworzą oni obraz miasta. O tym, jak deweloperzy uczestniczą w kreowaniu „smart city” i jak na tym polu wyróżnia się tegoroczny zwycięzca Rankingu Inwestycji, opowiada Błażej Bembnista, redaktor portalu MetropoliaBydgoska.PL

   

  Jak nowe inwestycje mieszkaniowe wpływają na rozwój Bydgoszczy i jak Państwo oceniają zwycięskie inwestycje w kontekście rozwoju miasta?

 • Deweloperzy w Bydgoszczy korzystają z wpływu inwestycji realizowanych przez miasto lub inne instytucje. Ogromne znaczenie dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego w dzielnicy Fordon miała budowa nowej linii tramwajowej, ukończona w 2016 roku. Od tego czasu w jej rejonie powstało bądź powstaje kilka inwestycji deweloperskich - takich jak lider rankingu Osiedle Uniwersyteckie. Widać, że ta inwestycja komunikacyjna była podobnym impulsem dla rozbudowy Fordonu, co warszawskie Metro dla osiedla Kabaty. Duże znaczenie dla popularności tej inwestycji ma też bliskość kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, gdyż wiele z mieszkań będzie wynajmowanych studentom. Warto dodać, że do nowych mieszkań w Fordonie wprowadza się wielu dotychczasowych mieszkańców tej części Bydgoszczy - czy to młodzi ludzie zaczynający samodzielne życie, czy starsi, którzy na jesień życia chcą przenieść się do mieszkania o wyższym standardzie.

  Dużą popularnością cieszą się też inwestycje w rejonie przyszłego kampusu Akademii Muzycznej w rejonie ulicy Gdańskiej i Chodkiewicza, gdzie powstaje Botaniq IQ Development i Sens Budlexu; dużą zaletą tego obszaru jest bliskość centrum miasta i połączenia drogowe, umożliwiające szybki dojazd do różnych części miasta. 

  Wysoka pozycja inwestycji CDI Konsultanci Budowlani nie jest zaskoczeniem - to jeden z największych graczy na bydgoskim rynku, będący częścią Grupy Kapitałowej Immobile. Odpowiednie zarządzanie zasobami w obszarze grupy ułatwia im planowanie inwestycji. CDI jako pierwsza firma rozpoczęła realizację tak dużego projektu jak Platanowy Park, który polega na zabudowie całego kwartału miasta. To za jej przykładem idą teraz inni deweloperzy. Spółka jest ceniona za szczegółowe informowanie o planowanych i realizowanych inwestycjach, co nadal jest rzadko spotykane u innych inwestorów. CDI i Grupa Immobile zmieniają Bydgoszcz - także przez swoje inwestycje biurowe i hotelowe.

   

  Błażej Bembnista, redaktor MetropoliaBydgoska.PL