Nowa Scala Moderny

Moderna Holding

Data publikacji: 16.06.2020, Data aktualizacji: 11.08.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 35 głosów

Nowa Scala Moderny
Moderna Holding rozpoczęła nową inwestycję - Scala w Śródmieściu Gdańska. Apartamenty powstaną na obszarze Długie Ogrody, przy Akademii Muzycznej – zaledwie 900 metrów od Neptuna.

Gdańsk to miasto o ponadtysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Odwaga do podejmowania zmian, przedsiębiorczość gdańszczan, historia Długich Ogrodów, ekscytującego teatru oraz dawnych Koszar stanowiły główną inspirację do nowego projektu osiedla.

Teatralne korzenie w apartamentach Scala

Inwestycja swoją nazwę zawdzięcza istniejącemu tu niegdyś Teatrowi Scala. To nie był zwykły teatr, jednego dnia można tu było podziwiać wodewile i operetki, innego walki bokserskie. W 1861 r. restaurator Franz Joseph Selonke zapoczątkował w Gdańsku na Długich Ogrodach teatralną historię.  W Scali występowali artyści z Niemiec: iluzjoniści, połykacze ognia, „najsilniejsi ludzie świata” czy „niewiasty w jednej połowie”. W teatrze odbywały się sztuki, o których rozpisywały się nie tylko gazety, ale i kroniki policyjne, więcej ciekawych historii można poznać na moderna.pl. Wydarzenia te nadają się na niejeden film, warto przy tym dodać, że to właśnie w Scali odbył się pierwszy pokaz filmowy.

Czerwone Koszary na Długich Ogrodach

Inwestycja powstaje w sąsiedztwie zabytkowego budynku dawnych Koszar wojskowych. Ten imponujący gmach wybudowano w latach 1887-1889 dla batalionu piechoty, następnie stał się  własnością Wojska Polskiego. Ratowanie dziedzictwa – w budynku dawnych Koszar planowany jest hotel i harmonijne wkomponowanie w otoczeniu zabytku nowoczesnej architektury to model biznesowy, w którym Moderna Holding doskonale się odnalazła. Zarówno rewitalizacja Koszar i projekt nowego osiedla powstają przy ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Nowy projekt osiedla

W 2014 roku na terenie inwestycji Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki rozpoczęło budowę osiedla Sadowa. W zeszłym roku Moderna Holding nabyła PB Kokoszki. Po gruntownych analizach dotychczasowego projektu i historii miejsca Moderna podjęła decyzję o dostosowaniu planowanej inwestycji do współczesnych standardów funkcjonalnych i architektonicznych.

To była trudna decyzja. Z jednej strony mogliśmy zrealizować projekt, który miał pozwolenie na budowę. Z drugiej analizy wykazały, że jest on daleki od współczesnych standardów projektowych. W Modernie jakość, funkcjonalność i wysoki standard to filary, na których opieramy naszą działalność. Zależy nam na zachowaniu tych wartości jakie reprezentuje Moderna również w inwestycjach PB Kokoszki. Dlatego rozpoczęliśmy rozmowy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, z jego pomocą udało się architektom i Modernie Garden opracować zupełnie nowy projekt osiedla.– Adam Małaczek Prezes Moderna Holding.

inwestycja Scala w Gdańsku

Kunszt w gdańskiej Scali

Scala to najbardziej gdańska inwestycja Moderny. Architektura jest pełna nowoczesnych interpretacji historycznej zabudowy Gdańska. Ułożenie cegły odzwierciedla dawne pionowe i poziome podziały na elewacji, ryzality okienne i zdobienia. Osiedle składa się z 7 budynków, które rozplanowano z oddechem, tworząc między nimi zieloną przestrzeń. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy, z unikalnym sposobem prowadzenia detalu architektonicznego. Gdańska symbolika została zaproszona do wnętrz.

Źródłem inspiracji był kafel znaleziony podczas wykopaliskach archeologicznych prowadzonych na terenie inwestycji. Stanowił on punkt wyjścia do naszego projektu, wprowadziliśmy drobne szkliwione kafle na szybach windowych. Tworząc koncepcję bazowaliśmy na prostych i powściągliwych formach, będących tłem do wysublimowanych detali i wysokogatunkowych materiałów – opowiada o projekcie Karol Mikulski kierownik Moderna Design.

Wygody asortyment

Moderna wprowadza nowy standard nazwany Modelem M, odzwierciedlający charakter dewelopera premium. Oznacza to, że w momencie odbioru apartament będzie wykończony w zupełnie nowej jakości standardu „pod klucz”. Przy doborze materiałów kierowano się bezwzględną jakością
i trwałością materiałów światowej klasy producentów. Projekt został wykonany w pracowni Moderna Design w trzech ponadczasowych stylach: elegant, classic, nordic. Apartament już w momencie odbioru będzie miał wygładzone i pomalowane ściany, ułożone podłogi, listwy, zamontowane drzwi oraz wykonaną łazienkę i zabudowę kuchenną wraz ze sprzętem AGD.

Dokładny opis Modelu M dostępny jest na moderna.pl/model-m. Nowy standard Moderny to duże ułatwienie dla Klientów, w momencie odbioru, mieszkanie jest praktycznie gotowe do zamieszkania. To duża oszczędność czasu, nerwów i ograniczenie uciążliwości długotrwałych sąsiedzkich remontów.

Natury spektrum

Apartamenty z ogródkami w historycznym centrum Gdańska to unikalna przewaga Scali. Z inspiracji przedprożami powstały prywatne, niedostępne dla oka przechodniów ogródki. W przestrzeni osiedla powstaną też przytulne zielone alejki oraz bogate aranżacje roślinne nawiązujące do dawnych Długich Ogrodów. 

Zasadzimy ponad 4500 nowych roślin, które stworzą współczesną wariację istniejących tu niegdyś ogrodów. Wśród nich znajdą się szlachetne gatunki, zdobiące historyczne ulice Gdańska. Zachęcam do zapoznania się z niezwykle ciekawą historią gdańskiej roślinności na moderna.pl/scala  – Bożena Szydłowska specjalista ds. Projektowania i Budowy Ogrodów w Moderna Garden

Szczegóły dotyczące oferty apartamentów Scala dostępne są na moderna.pl/scala

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: