Wiadomości mieszkaniowe

Acciona Nieruchomości Sp. z o.o.

Warszawa - Regionalne

12 października 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 6 głosów

Miasteczko Wilanów – dlaczego opłaca się kupić mieszkanie właśnie tutaj

Dla portalu RynekPierwotny.pl komentuje Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca ACCIONA Nieruchomości

Miasteczko Wilanów – dlaczego opłaca się kupić mieszkanie właśnie tutaj

Wilanów od lat przoduje w rankingach warszawskich dzielnic, uchodząc za tę najbezpieczniejszą, najczystszą i najatrakcyjniejszą do życia, pozostawiając pozostałe części miasta daleko w tyle.

Na terenie Wilanowa wyróżnia się znacząco Miasteczko Wilanów – modelowa część dzielnicy z rozbudowaną infrastrukturą, łatwą dostępnością wszelkich usług, a przede wszystkim – bardzo przyjazną architekturą w otoczeniu zieleni. Potencjał inwestycyjny Miasteczka Wilanów doceniają zarówno drobni inwestorzy indywidualni, jak też inwestorzy instytucjonalni, czyli polskie i zagraniczne firmy, które lokując tu swój kapitał, przyczyniają się do dalszego rozwoju Wilanowa.

Wilanów to jedna z młodszych dzielnic Warszawy, gdzie dominuje niska zabudowa – takie planowanie przestrzenne wzmaga poczucie kameralności i wyjątkowości dzielnicy. Dzięki temu, mieszkańcy odczuwają większą współodpowiedzialność za najbliższe otoczenie. Wilanów został wybrany najbardziej atrakcyjną, bezpieczną i czystą dzielnicą Warszawy. To rewelacyjna informacja dla inwestorów, ale także dla osób, które planują zakup mieszkania dla siebie oraz swoich najbliższych. Rodziny z dziećmi, osoby szukające ciszy, spokoju i bezpieczeństwa, chcące odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, powinny rozważyć Wilanów, a w szczególności Miasteczko Wilanów jako swoje miejsce do życia. Tu po prostu dobrze się mieszka.

Dzielnica nie mogłaby jednak funkcjonować bez odpowiedniej infrastruktury, np. komunikacyjnej, która ciągle się rozwija. W planach jest budowa szybkiej linii tramwajowej, która docelowo połączy Wolę, Dworzec Zachodni, Ochotę, Mokotów i Wilanów, a tym samym – odciąży tę część miasta w godzinach szczytu. Wilanów to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy. A niska zabudowa, przyjazna architektura oraz planowanie dzielnicy z licznymi terenami zielonymi na pewno przekłada się na niesłabnące zainteresowanie Wilanowem jako miejscem atrakcyjnym zarówno dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania dla siebie czy też pod cele inwestycyjne. 

Dynamicznie rozwija się też różnorodna oferta usługowo-handlowa czy kulturalno-rozrywkowa dzielnicy, dostępne są liczne sklepy, restauracje, kawiarnie. Mieszkańcom nie brakuje miejsc do spędzania wolnego czasu, również aktywnie – to wyjątkowo zielona okolica, z licznymi ścieżkami biegowymi i rowerowymi – w 2017 roku znajdowało się tam blisko 17 km tras rowerowych, była to najwyższa wartość wśród dzielnic Warszawy.

Wraz z rosnącym napływem ludności do Warszawy w celach zarobkowych czy edukacyjnych, zwiększa się popyt na dobrze skomunikowane mieszkania. Jednocześnie obserwujemy wzrost zainteresowania nabywców inwestycjami, które cechują się piękną architekturą, rozsądnym zaplanowaniem przestrzeni wspólnych oraz terenów zielonych wokół osiedla lub na jego terenie. Od momentu zamknięcia gospodarki wiosną tego roku, zauważamy także rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami z ogrodami oraz tarasami.

AR4 City Residence

Polacy posiadają rekordowe ilości pieniędzy skumulowane na kontach bankowych, jednak rentowność produktów bankowych, takich jak np. lokaty czy konta oszczędnościowe, jest na bardzo niskim poziomie. Średnie oprocentowanie lokat oferowanych przez banki komercyjne osobom fizycznym wynosi 0.5 proc – to najniższy poziom w historii. Zaledwie w pierwszym kwartale 2020 ceny metra kwadratowego mieszkania w Polsce (w Euro) wzrosły o 11,3 proc. rok do roku – podał Eurostat. Jest to najwyższy skok cen w Unii Europejskiej. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii wzrost ten wyniósł 2,5 proc. a w Niemczech 6,8 proc.

Inwestycja w nieruchomość to wciąż jedna z najbardziej bezpiecznych i rentownych inwestycji o stosunkowo małym ryzyku w porównaniu np. do lokowania kapitału na giełdzie papierów wartościowych. Umiejętność lokowania pieniędzy w trudnych, niepewnych czasach w inwestycje bezpieczne i rentowne jest gwarantem nie tylko zachowania środków, ale przede wszystkim pomnażania kapitału. Rynek nieruchomości od zawsze był uznawany za dobrą lokatę środków, a obecna sytuacja dodatkowo wzmocniła jego pozycję inwestycyjną, szczególnie w dużych miastach, a przede wszystkim w stolicy.

W Acciona Nieruchomości skrupulatnie analizujemy rynek, trendy i prognozy, starając się dopasować naszą ofertę do zmieniających się potrzeb naszych potencjalnych klientów. Dobór lokalizacji jest dla nas jednym z kluczowych elementów przy planowaniu inwestycji. Miasteczko Wilanów to młoda dzielnica, stwarzająca rewelacyjne warunki do zamieszkania dla osób, które szukają harmonii, prestiżu i komfortowego życia. Niezmiennie przoduje w rankingach najlepszych dzielnic Warszawy i aktualnie jest jedynym projektem mieszkaniowym w Polsce, który zdobył światowe wyróżnienie „Doskonałości na rynku nieruchomości - ULI Global Award for Excellence”, przyznawane przez Urban Land Institute (ULI). Nasze flagowe inwestycje powstały na terenie Miasteczka Wilanów nieprzypadkowo. Pięć z nich już ukończyliśmy, a kolejna inwestycja – AR4, jest w trakcie realizacji z planowanym oddaniem do użytkowania w czwartym kwartale 2021 roku. AR4 to apartamentowiec zlokalizowany przy Al. Rzeczypospolitej 4, który posiada w ofercie wybór dużych, dwustronnych i doświetlonych mieszkań o metrażach od 30 do 127 m2. Na terenie inwestycji powstanie też plac zabaw.

AR4 City Residence Wilanów

Bazując na własnym, wieloletnim doświadczeniu w budowie i sprzedaży mieszkań, od lat widzimy rosnący potencjał Miasteczka Wilanów, które cieszy się niesłabnącą popularnością i dobrą opinią. Mieszkanie w Miasteczku Wilanów jest świetnym zabezpieczeniem na przyszłość oraz dobrym pomysłem inwestycyjnym. To rentowny sposób na ulokowanie wolnych środków, zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Obserwujemy także rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań w ramach inwestycji AR4 wśród osób zza granicy, którzy swój wybór często argumentują bezpieczeństwem tej formy lokaty kapitału. Popyt na nieruchomości w Warszawie wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, miasto dynamicznie się rozwija i coraz ciężej o dobre lokalizacje. Dobre pod kątem inwestycyjnymi, czyli takie, w których wartość mieszkań będzie rosła. Przyszli inwestorzy powinni szybko podejmować decyzje, szczególnie w przypadku miejsc takich jak Miasteczko Wilanów, gdzie brakuje kolejnych gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy