Wiadomości mieszkaniowe

Delikatna nuta egzotyki, czyli bambus w dodatkach

Poszukując nowych pomysłów na wykończenie wnętrza, warto zatrzymać się przy nietypowych rozwiązaniach, które coraz częściej trafiają do domów i mieszkań. Delikatną nutą egzotyki wprowadzona za pomocą bambusowych dodatków, może zupełnie odmienić Wasze wnętrza. Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę i jakie elementy wykonane z tego materiału sprawdzą się najlepiej.

Oddaj swój głos!

Delikatna nuta egzotyki, czyli bambus w dodatkach

Ponadczasowy bambus

Wykorzystanie bambusa w wykończeniu wnętrz nie jest nowym trendem. Materiał ten jest znany i lubiany od wielu już sezonów, niemniej jego popularność rośnie lub maleje w zależności od panującej mody. Obecnie obserwujemy bardzo silną potrzebę wykorzystywania materiałów ekologicznych, naturalnych i nieprzetworzonych. Bambus świetnie się w ten trend wpasował, zwłaszcza że może być stosowany do wykonania wielu elementów, nie tylko dekoracyjnych. Pochodzący z dalekiego Wschodu bambus cechuje się ogromną wytrzymałością, czego dowodzi wykorzystywanie go w budownictwie, meblarstwie, czy nawet do produkcji instrumentów muzycznych. Decydując się na dodatki wykonanie z tego materiału, możecie mieć pewność, że nie zniszczą się one po pierwszym sezonie i jeśli tylko nie zmieni się Wasza koncepcja, zostaną z wami na długie lata.

Zalety bambusowych dodatków

Jak już wspomnieliśmy, bambus to materiał niezwykle trwały i odporny na zniszczenia (do trzech razy bardziej niż drewno). Jest także produktem całkowicie naturalnym i podlega biodegradacji, co jest niezwykle ważne dla środowiska. Posiada jednak wiele innych cech, które powinny przekonać Was do tego, że warto go wykorzystywać we własnym domu. Bardzo dobrze sprawdzi się w zarówno w pokojach, jak i w łazience czy kuchni. Jego zaletą jest bowiem duża odporność na wilgoć, brak zdolności pochłaniania zapachów oraz łatwość utrzymania w czystości. Interesujące jest to, iż mimo swych bezspornych zalet, bambus jest tańszy niż drewno, szkło, czy inne materiały, z których wykonuje się elementy wykończenia wnętrz i dekoracje. Planując zmiany w aranżacji, zdecydowanie warto przemyśleć zastosowanie bambusa, ponieważ jest nie tylko trwały, ekonomiczny i naturalny, ale też bardzo efektowny i nadal oryginalny.

Bambusowe dekoracje

Tak jak wspomnieliśmy bambusowe dodatki, mogą być wykorzystane w przeróżny sposób. Dzięki ogromnym możliwościom przetwarzania, tej najszybciej rosnącej trawy na świecie, bambus może zdobić zarówno ściany, jak i podłogi, o czym zapewne niewielu z Was wie. Bambusowe podłogi to nadal niezbyt często widywany widok, co wkrótce, za sprawą jego rosnącej popularności może się zmienić. Materiał ten jest niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia. Dzięki pokryciu podłóg dodatkową warstwą twardego lakieru, otrzymujemy idealne rozwiązanie, praktycznie 'nie do zdarcia'. Jest to wspaniała alternatywa do tych z Was, którzy szukają bardzo praktycznego wyjścia i marzą o prawdziwie trwałym rozwiązaniu. Pięknie prezentują się też bambusowe meble, o charakterystycznym kolorze i strukturze (wykonane z tego materiału meble nie posiadają słojów, ponieważ bambus to trawa), świetnie sprawdzi się także jako roleta. Hitem ostatnich sezonów, choć znane od lat, są też bambusowe meble ogrodowe, odporne zarówno na zabrudzenia, jak i warunki atmosferyczne. Wybierając się na zakupy, zdecydowanie warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniami, zwłaszcza, że są one naturalne i przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twoje imię

Twój komentarz

Artykuły powiązane

Wybieramy dodatki, które odzwierciedlą nasz charakter

Wybieramy dodatki, które odzwierciedlą nasz charakter

Kwitnące ozdoby, czyli naturalne dekoracje z lasu i ogrodu

Kwitnące ozdoby, czyli naturalne dekoracje z lasu i ogrodu

Drewniane dodatki we wnętrzach

Drewniane dodatki we wnętrzach

Słowa kluczowe

bambusowe dodatki, bambus we wnętrzach, bambus w aranżacji wnętrz, modne dodatki do mieszkania 2018, zalety bambusowych dodatków, dekoracje z bambusa, bambus