Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Anina:

Anin to część warszawskiej dzielnicy Wawer. Znajduje się między A2 na północy, ulicą Wydawniczą na zachodzie, ulicą Czatów oraz ul. Zorzy na południowym wschodzie, a ulicą Wawerską na wschodzie. Spory fragment terenów Anina tworzy obszar zieleni wchodzącej w skład Rezerwatu im. Króla Jana III Sobieskiego. Całe osiedle jest mocno zalesione w porównaniu z innymi rejonami Warszawy. Anin ma długą historię, której pozostałości w postaci licznych zabytków czy tablic pamiątkowych można podziwiać do dziś. Zachowały się tu na przykład ciekawe architektonicznie wille i domy letniskowe. Kiedyś były to bowiem tereny typowo wakacyjne dla mieszkańców stolicy. Po rewolucjach politycznych i ostatecznym odzyskaniu przez Polskę niepodległości, osiedle to stało się obiektem wielu osób szukających mieszkania w Warszawie. Anin zachęcał przyrodą, spokojem, ale też większą prywatnością i możliwościami budowy domów jednorodzinnych. Stąd do dziś swoje siedziby ma tam wielu polityków, aktorów czy piosenkarzy. Jak wygląda rynek nieruchomości w Aninie?

Mieszkania: Anin

Architektura osiedla jest charakterystyczna na tle innych warszawskich osiedli. Przede wszystkim dominują tu tereny zielone, domy jednorodzinne, wille. Jeśli powstają bloki, to nisko kondygnacyjne i wtapiające się w otoczenie. Większość z nich jest stosunkowo nowa, nie ma tu wielkich blokowisk, z jakich znane są Praga czy Bemowo. Zaletę stanowi też dbałość o pozostawienie jak największej ilości parków, skwerów, psów zieleni. To sprawia, że szukających mieszkania w Warszawie, Anin przyciąga coraz bardziej. Ze względu na obecność lasów, wjeżdżając na to osiedle, ma się wrażenie, że to już nie jest stolica. W przeciwieństwie do centrum, w którym zabudowuje się wiele zieleni zyskiem deweloperów, tutaj kładzie się nacisk na zachowanie równowagi między zabudową urbanistyczną a przyrodą. Nowe budownictwo, które tu powstaje, to zazwyczaj nowoczesne i kameralne apartamentowce. Posiadają one wiele udogodnień w postaci miejsc parkingowych czy ogrodów na dachach budynków. Ponadto większość z nich jest bezczynszowa, co oznacza, że zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa, a nie spółdzielnia państwowa.

Cena mieszkania w Aninie

Jak powszechnie wiadomo, koszty nieruchomości w stolicy są znacznie wyższe niż w innych miastach. Dlatego nawet na jej obrzeżach nie należy się spodziewać niskich cen. Średnia cena mieszkania w Warszawie, w Aninie wynosi ok. 7 200 zł/m kw. Na tle całego miasta jest to regularna cena. Dziwić może jednak ta kwota w porównaniu ze średnią dla Wawra, czyli dzielnicy, której Anin jest częścią. Średnia cena lokalu wynosi tu bowiem ok. 6 600 zł/m kw. Oczywiście różnica wynika z bardziej atrakcyjnych terenów, dobrze rozbudowanej infrastruktury miejskiej, a także statusu Anina jako osiedla luksusowego. Znajduje się tu wiele willi, których koszt jest wysoki. Ponadto buduje się tu znacznie więcej apartamentowców niż zwykłych bloków mieszkalnych, jak w innych częściach Wawra. A luksusowe mieszkania w Aninie, są mają dość wysoką cenę. Posiadają one jednak znacznie więcej udogodnień, są bardziej komfortowe, a nade wszystko osiedla są kameralne. Dla wielu osób prywatność i spokój mają pierwszorzędne znaczenie, więc bloki usytuowane niemal w środku lasu to wymarzone dla nich miejsce.

Inwestycja w mieszkania w Aninie z rynku pierwotnego

Przeznaczenie środków finansowych na zakup nieruchomości w stolicy zazwyczaj jest dobrym rozwiązaniem, o wiele bardziej opłacalnym niż obecne lokaty. Na co jednak zwrócić uwagę, aby nie było problemów z odsprzedażą czy wynajmem lokalu? Mieszkania w Aninie z rynku pierwotnego to inwestycja kosztowna, ale opłacalna. Przede wszystkim w większości są to apartamenty z wieloma udogodnieniami w postaci szerokich tarasów, miejsc parkingowych, wind, wysokiej jakości materiałów budowlanych i dobrym rozkładem pomieszczeń. Znajdują się na niewielkich osiedlach, na których budynki są znacznie od siebie oddalone, co zapewnia mieszkańcom prywatność. Te zalety kupiec otrzymuje za cenę, w której ciężko znaleźć świetne mieszkania w centrum czy w dzielnicach okalających centrum. Atrakcyjna cena to kolejna korzyść. Warto zauważyć, że o wiele rzadziej poszukuje się tu lokali do wynajęcia niż na sprzedaż. Mieszkania w Aninie z rynku pierwotnego mają również tę przewagę, że okala je przyroda, a nie betonowe wysokie bloki. Widok na las przyciąga osoby poszukujące większej prywatności kameralności. Dlatego inwestycja w nieruchomości, w tej części Warszawy może okazać się opłacalna. Trzeba jednak dobrze się przygotować, chociażby poprzez uzyskanie raportu dotyczącego rynku nieruchomości i prognoz cen mieszkań w tym rejonie.

Dojazd do centrum? Żaden problem!

Anin jest bodajże najlepiej skomunikowaną częścią Wawra. Jego północna granica biegnie wzdłuż autostrady A2, stanowiącej część Trasy Siekierkowskiej. Dzięki niej bardzo szybko można dostać się do centrum, jak również do dzielnic leżących po drugiej stronie Wisły. Oczywiście wadą mogą być korki w godzinach szczytu, niemniej dość szybko się one rozładowują. Najważniejszą ulicą w Aninie jest Michała Kajki. Pozostałe ważniejsze drogi to: Wydawnicza, Zorzy czy Henryka Wierzchowskiego. Ponadto w dzielnicy zatrzymują się pociągi R7 i S1, które obsługują trasy wewnątrz Warszawy i w okolicznych miejscowościach. Dzięki nim do centrum można dotrzeć w niecałe pół godziny. Po Aninie jeżdżą również autobusy ZTM: linie dzienne oraz nocne. Można skorzystać również z busów prywatnych przewoźników. Obecnie istnieje wiele możliwości komunikacyjnych w tym regionie. Dzięki temu osoby szukające mieszkania w Aninie nie muszą obawiać się o problemy z tym związane. Ponadto można również skorzystać z licznych ścieżek rowerowych.

Jak się mieszka w Aninie?

Anin to jedno z najspokojniejszych miejsc w Warszawie. Niemal ⅓ stanowią tereny zielone przynależące do Rezerwatu im. Króla Jana III Sobieskiego. Wiele budynków okala przyroda. Mieszkają tu przeważnie rodziny, ale także znane osoby np. p. Zbigniew Grycan. Stąd przeważają place zabaw i szkoły nad klubami czy restauracjami. W Aninie znajduje się jeden z najważniejszych ośrodków medycznych w Polsce, czyli Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także wiele innych placówek medycznych. Tu mieszkał przez jakiś czas ks. Jan Twardowski, w latach 60-tych wybudowano także osiedle dla naukowców mających zająć się pracami nad bronią jądrową. Po bogatej przeszłości Anina zostały wille, pomniki i tablice, ale także wiele imprez związanych zwłaszcza z pamięcią o poległych. Obecnie osiedle szybko się rozwija, zachowując swój rodzinny charakter. Zaplecze handlowo-usługowe jest bogate, ale nie przesadnie rozbudowane. Stanowi je wiele lokali, sklepy i dyskontów. W Aninie funkcjonuje dużo szkół oraz ośrodków sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych.

Informacje o Aninie

W Aninie dostępnych jest 9 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

W Aninie nie znajdziemy w ofercie sprzedaży nowych mieszkań.

Wśród inwestycji deweloperskich w Aninie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 90 do 96 m².

Najtańszy nowy dom kupimy za 873 439 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: