Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Wawer, Międzylesie - 9 ofert w 1 inwestycjach

 • Apartamenty Zwoleńska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Międzylesie, ul. Zwoleńska 119 i 121 (10.6 km od centrum Warszawy)
  Apartamenty Zwoleńska
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 55 - 60 m2
  Liczba pokoi: 3
  BJM Development s. c.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Zwoleńska 90

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Zerzeń, ul. Zwoleńska 90 (10.1 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Zwoleńska 90

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  WWW Construction Sp. z o.o.
 • Willa Międzylesie

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Międzylesie, ul. Czarnołęcka 25 (12.1 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Willa Międzylesie

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  J-Property
 • Na Skraju Lasu

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Sadul, ul. Mirtowa (9.9 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Na Skraju Lasu

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  BJM Development s. c.
 • Villana apartamenty w Aninie

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Anin, ul. Rzeźbiarska 13 (10.7 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Villana apartamenty w Aninie

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Properat Sp. z o.o. Sp. k.
 • Osiedle Motylkowa

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Zerzeń, ul. Motylkowa (10.2 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Motylkowa

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  J-Property
 • Campo Verde

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Międzylesie, ul. Żegańska (12.1 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Campo Verde

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Osiedle Młodych Sp. z o.o.
 • Bursztynowa

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wawer, Międzylesie, ul. Bursztynowa (11.9 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Bursztynowa

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SP Invest

Międzylesie to część dzielnicy Wawer, która graniczy z Aninem, Zerzeniem i Radością. Jednocześnie jej wschodni kraniec stanowi fragment granicy Warszawy. Od tej strony Międzylesie sąsiaduje z gminą Wiązowna. Jej obszar zajmuje ok. 14,37 km2, z czego całkiem sporą częścią są tereny zielone. Obecnie powstaje tu wiele nowych osiedli, a mieszkańców stale przybywa. Mimo znacznej odległości od centrum Warszawy, Międzylesie cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród poszukujących domów i apartamentów w stolicy. Stąd ta okolica wyróżnia się właśnie taką zabudową. Nie ma nic wspólnego z blokowiskami tak popularnymi na innych obszarach Warszawy. Mieszkania w Międzylesiu to zazwyczaj wysokiej jakości apartamentowce. O zupełnie innym charakterze niż pozostałe osiedla, mówi pierwotne przeznaczenie tego terenu. Miał to być bowiem ośrodek wypoczynkowy dla mieszkańców Warszawy oraz okolic. Dlatego właśnie nie powinna dziwić świetnie zachowana przyroda, a jednocześnie dość dobrze rozwinięta infrastruktura miejska.

Od Kaczego Dołu do Międzylesia

Wiele osób w Warszawie uważa, że ta część stolicy to już zbyt odległy kraniec - daleko do centrum, a całość ma bardziej podmiejski charakter. Dzisiejszy klimat mieszkania w Międzylesiu zachował się bowiem z dawnego charakteru tego obszaru - typowo wypoczynkowego. Pierwotnie miejscowość nazywała się Kaczy Dół, co postanowiono zmienić w celu przyciągnięcia turystów. W ten sposób powstała nazwa Międzylesie funkcjonująca do dziś. W latach 50-tych całość została włączona w granice Warszawy. Mieszkania w Międzylesiu zaczęły szukać przede wszystkim osoby, którym zależało na własnym domu w stosunkowo niedalekiej odległości, a najlepiej jeszcze w granicach stolicy.

Dlatego na tym obszarze dominuje zabudowa podmiejska - dużo tu domów jednorodzinnych, ale również willi. Zalety mieszkania w Międzylesiu doceniło bowiem wiele znanych osób, stąd obszary pełne apartamentowców wcale nie są tu rzadkością. Z drugiej strony M w zwykłym standardzie również cieszą się tu popularnością. Przede wszystkim ich zaletą jest cena, ale nie tylko. Jakie jeszcze atuty ma mieszkanie w Międzylesiu?

Jakość mieszkania w Międzylesiu

Otoczenie przyrody, cicha i spokojna okolica, bezpieczeństwo - tak w skrócie można opisać to osiedle. Duża ilość drzew i przestrzeni zapewnia mieszkańcom poczucie swobody, ale również prywatności. Dzięki większej odległości między blokami i domami mogą oni poczuć się także bardziej komfortowo. Z tego względu wiele osób preferuje właśnie mieszkania w Międzylesiu niż w centrum miasta. A dodatkowym bonusem jest wysoki standard w stosunkowo niskiej cenie.

Nowe mieszkania w Międzylesiu powstają zazwyczaj na bardzo kameralnych osiedlach o niskim budownictwie. Osiedla te są często ogrodzone i monitorowane, posiadają także podziemne parkingi. Dobrze komponują się z otoczeniem, w którym dominują domy jednorodzinne. Odróżnia je często nowoczesny wygląd elewacji. Mieszkania w Międzylesiu wyróżniają się również dużymi balkonami oraz loggiami, zazwyczaj szklanymi.

Dzięki dużej przestrzeni na osiedlach często znajdują się place zabaw, dziedzińce i miejsca wypoczynku, a w bardziej luksusowych inwestycjach siłownie lub baseny. Jakość mieszkania w Międzylesiu podnoszą także liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi. Oczywiście większość budynków jest podłączona do miejskiego CO, niektóre jednak posiadają własne kotłownie. Dodatkowo wybrani deweloperzy oferują internet.

Nowe mieszkania: Międzylesie w czołówce najtańszych

Duża odległość od centrum ma swoją zaletę w postaci niskich cen nieruchomości. Średnia cena mieszkania w Międzylesiu wynosi ok. 7 000 zł/mkw. Ceny są zawyżone ze względu na dużą ilość apartamentowców i willi, które mogą kosztować nawet ok. 12 000 zł/mkw. Mieszkanie w Międzylesiu, w dobrym standardzie można znaleźć już za ok. 6 000 zł/mkw. na rynku pierwotnym i ok. 5 000 zł/mkw. na rynku wtórnym. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że nie są to lokale w gorszej jakości - wręcz przeciwnie. Wiele z nich wybudowano w wysokim standardzie, a ich niska cena wynika jedynie z odległości od centrum i tym samym niższego popytu.

Nowe mieszkania w Międzylesiu mogą być również dobrym sposobem inwestycji finansowej. Zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na stałym zysku. W przypadku tego osiedla sprawdzi się bowiem długoterminowy wynajem. Nieruchomości do wynajęcia często poszukują tu osoby pracujące i rodziny, które np. w międzyczasie się budują, a nie chcą płacić wysokiego czynszu. Dzięki temu Międzylesie zyskuje nowych lokatorów tymczasowych, natomiast właściciele mieszkań - stały przychód.

Czy rzeczywiście na końcu świata?

Międzylesie, choć położone daleko od centrum, nie może narzekać na jakość komunikacji. W jego pobliżu znajdują się dwie drogi krajowe: nr 2 oraz 17. Ponadto mieszkańcy mają do wyboru wiele lokalnych dróg, wśród których największe są ulice: Patriotów, Żegańska, Mrówcza, Zwoleńska i aleja Dzieci Patriotów. Do ścisłego centrum można stąd dojechać w ok. 40 min., podobnie jak w inne części Warszawy. Komunikacyjną jakość mieszkania w Międzylesiu podwyższa dodatkowo wiele remontów i planów na przyszłość związanych z rozbudową infrastruktury drogowej.

Jeśli zaś chodzi o transport publiczny, tu sprawa ma się nieco gorzej. Do Międzylesia kursują autobusy linii dziennych i nocnych, ale niestety jest ich zdecydowanie za mało w porównaniu do potrzeb mieszkańców. Zaletą jest obecność linii pospiesznych, które nie zatrzymują się na każdym przystanku, co znacznie zwiększa szybkość dotarcia do celu. Jednak głównym środkiem komunikacji publicznej jest kolej: KM, S1, R7. Bezproblemowo można nią dojechać do wielu punktów w Warszawie, w tym do centrum. Dojazd np. do placu Zamkowego zajmuje zaledwie ok. 25 min. Po osiedlu warto poruszać się również rowerem dzięki wielu pięknym trasom.

Miasteczko w mieście

Międzylesie, podobnie zresztą jak niemal każde osiedle czy dzielnica Warszawy, jest bogate w infrastrukturę miejską. Dzięki temu nie powstaje konieczność udawania się do innego rejonu np. w celu zrobienia zakupów, ale również skorzystania z oferty kulturalnej. W Międzylesiu znajdują się oddziały biblioteki miejskiej, Wawerskiego Centrum Kultury czy też Klub Sportowy ZWAR. Inne istotne placówki to oczywiście Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Instytut Elektrotechniki, Międzyleski Szpital Specjalistyczny. Ponadto warto zapoznać się z ofertą prywatnych lokali usługowych, np. siłowni. W Międzylesiu odnajdą się rodziny, osoby lubiące odpoczynek na świeżym powietrzu czy posiadacze psów. Duża ilość obszarów zielonych sprawia, że mieszkańcy mają wiele ścieżek do wyboru. Osiedle jest typowo rodzinne, zatem z rozrywek w postaci teatrów czy klubów nie można tu skorzystać - konieczny jest dojazd do innych dzielnic: Pragi-Południe, Śródmieścia itp. Niemniej Międzylesie zyskuje na popularności, zwłaszcza dzięki dużej ilości zieleni.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij