+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Gorzowa Wielkopolskiego:

Kawalerki są jedną z najbardziej popularnych opcji w dużym mieście, jeśli chodzi o posiadanie własnego mieszkania dla singli. Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra i inne miejscowości pełne są rozmaitych możliwości w zakresie edukacji, rozrywki, czy przede wszystkim pracy. Co roku przyciągają coraz więcej młodych osób, zwłaszcza studentów i poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego. Ze względu na cenę, kawalerki w Gorzowie Wielkopolskim cieszą się ogromnym popytem, zarówno te na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Coraz częściej jednak ludzie decydują się na kupno niż wynajem. Oczywiście częściowo dzieje się tak ze względu na dotację z programu Mieszkanie dla Młodych, ale to nie jedyny powód. Posiadanie własnego mieszkania dla singli w Gorzowie Wielkopolskim, zwłaszcza na nowych osiedlach, ma wiele zalet. Brak przynależności do spółdzielni mieszkaniowej, niskie budownictwo, zadbane tereny zielone wokół bloków to tylko jedne z walorów.

Mieszkania dla singli: Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski nazywany jest niekiedy polskim Rzymem ze względu na uwarunkowania naturalne, a dokładniej położenie na 7 wzgórzach. Podzielony niemalże na pół przez Wartę, szybko się rozwija, wykorzystując swoje możliwości. Liczne tereny co roku zostają oddawane pod rozmaite inwestycje, np. deweloperskie. Z tego względu mieszkania dla singli w Gorzowie Wielkopolskim powstają coraz liczniej. W dużej mierze są one położone na nowych zadbanych osiedlach. Miasto może się pochwalić licznymi certyfikatami oraz nagrodami, m. in. Gmina Fair Play-Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. To centrum przemysłowe co roku ściąga do siebie wiele młodych osób, a rynek nieruchomości jest tu znacznie bardziej dynamiczny niż np. w Zielonej Górze. Jeśli chodzi o kawalerki w Gorzowie Wielkopolskim, to wybór ich jest spory, szczególnie na nowych osiedlach. Jednocześnie dość szybko znikają, wiele z nich jest wyprzedawanych jeszcze przed ogłoszeniem oferty przez dewelopera. Warto zwłaszcza zauważyć, że kupują je zazwyczaj osoby w okolicy 30 lat, których sytuacja ekonomiczna jest już ustabilizowana.

Kawalerki w Gorzowie Wielkopolskim - design

Na osiedlach budowanych w latach 60. - 90. bardzo często można się spotkać z sytuacją, w której małe lokale są nierozkładowe, pozbawione balkonów, czy nawet komórek lokatorskich. Obecne trendy pokazują, że wygrywa ten deweloper, który zapewni przyszłemu właścicielowi mieszkania dla singli w Gorzowie Wielkopolskim jak najwięcej udogodnień. Stąd nie dziwią duże tarasy i balkony, większe łazienki, duża ilość okien. Każda kawalerka powinna być jasna i przestronna bez względu na powierzchnię. A ta jest bardzo różna. Można spotkać mieszkania o wielkości od 25 do nawet 45 mkw. Wyróżnia się dwa rodzaje tego typu lokali: mieszkania jednopokojowe, w których każde pomieszczenie jest oddzielone, a także takie z pokojem otwartym na kuchnię. Trendy pokazują, że ten drugi typ jest obecnie o wiele bardziej popularny. Nie tylko dlatego, że oszczędza się miejsce, bo nie trzeba wstawiać dodatkowej ściany, ale także pomieszczenia są jaśniejsze i przestronniejsze. Do dyspozycji lokatorów są także komórki lokatorskie, parkingi nad- i podziemne, przestrzenie otwarte między blokami. O pełne zieleni skwery oraz czystość w budynkach dba często prywatna firma administracyjna. Dodatkowo osiedla są chronione i monitorowane.

Ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim

Średnia cena za mkw wynosi tu ok. 3 100 zł. Jeśli chodzi o mieszkania dla singla, Gorzów Wielkopolski jest miastem dość tanim. Ceny za mkw na rynku pierwotnym wahają się od 3 000 do nawet 5 000 zł/mkw. Te różnice wynikają oczywiście ze standardu, położenia czy udogodnień dostępnych na osiedlu. Ponadto nadal jest to koszt bardzo atrakcyjny w przypadku nowego M w nowoczesnym budownictwie. Zważywszy na to, że do miasta coraz liczniej przybywają młodzi ludzie, którzy poszukują tu pracy w jednej z bardzo rozwiniętych dziedzin przemysłu, można spodziewać się, że ceny mieszkań w następnych latach znacznie wzrosną. Opłacalny staje się także wynajem zakupionego lokalu, czy to studentom, czy właśnie młodym pracownikom. Kupno mieszkania to oczywiście spora inwestycja, która jednak zazwyczaj się zwraca. Dlatego warto rozważyć taką opcję, zwłaszcza w przypadku zakupu niewielkiego metrażu.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: