Brabank

Mieszkania na sprzedaż ul. Stara Stocznia, oferowane bezpośrednio przez

Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.

Gdańsk, Śródmieście, ul. Stara Stocznia 8-14

Ceny od: 17 822 zł netto/m2
Brabank

19 zdjęć

Brabank
Brabank
Brabank
Brabank

Termin oddania

4 kw. 2023

Powierzchnie

48 - 113/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

7

Budynki

10

Stand. wykończenia

Deweloperski

Stacja kolejowa - Gdańsk Główny - 1080 m

Przystanek Tramwajowy - 730 m

Przystanek Autobusowy - 280 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

8 placówek medycznych, 43 placówki edukacyjne, 254 kawiarnie i restauracje, 63 sklepy, 39 obiektów sportowych, 24 place zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • ochrona całodobowa
 • monitoring
 • recepcja
 • winda
 • Standard deweloperski

Rekreacja

 • plac zabaw
 • sauna
 • sala fitness

Przyroda w okolicy

 • 11 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 10 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 388 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 290 do 303 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

balkon, loggia

Komórki lokatorskie:

posiada: Na poziomie hali garażowej

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 9 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 48 do 113 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • koszt metra kwadratowego wynosi od 17 822 do 25 241 zł

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Brabank to wyjątkowej klasy format współczesnej architektury, płynnie łączący szacunek do historii z architektonicznym kunsztem. Pierwszy etap był wielokrotnie doceniany i nagradzany w polskich oraz międzynarodowych konkursach: „Best Residential Development Poland” w konkursie „International Property Awards”, Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2016 w plebiscycie Trojmiasto.pl, Budowa Roku 2016 oraz Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej 2016-2017.

Brabank Apartamenty znajdują się w sąsiedztwie zabytkowej części Gdańska, w samym sercu metropolii. Nazwa inwestycji wywodzi się od słowa ‘bragebank’ — nazwy urządzenia do remontowania statków, co stanowi nawiązanie do historii nadmorskiego miasta i lokalnych zakładów szkutniczych, które funkcjonowały w tym miejscu przed wiekami. W przeszłości industrialne, stoczniowo-portowe nabrzeże dziś przyjęło zupełnie nową funkcję. Zapoczątkowana przez Invest Komfort rewitalizacja przestrzeni połączona z budową nowej inwestycji znacznie wydłużyły trakt spacerowy wzdłuż Motławy. W lokalach usługowych na parterze powstały m.in. cenione restauracje, przytulne kawiarnie i pracownie artystów. Brabank to obecnie miejsce kultury i sztuki, a dla wielu ulubiony punkt spotkań, gdzie unikalna atmosfera Gdańska jest obecna na każdym kroku.

Zabudowa tego oryginalnego kompleksu mieszkalno-usługowego bazuje na prostych formach architektury industrialnej. Geometryczny, modernistyczny detal podkreśla formę budynku i stanowi tło dla przestrzeni, która te budynki tworzy. Architektura Brabanku to doskonały przykład porozumienia innowacyjnych rozwiązań z językiem pierwowzoru potężnego, hanzeatyckiego miasta. Wielopłaszczyznowe odniesienie do historii to efekt współpracy inwestora z architektami z renomowanego Studia Kwadrat. Projekt bazuje na prostych formach architektury industrialnej, a geometryczny, modernistyczny detal podkreśla strukturę budynków. Historycznego sznytu nadają mu szlachetne materiały oraz kolorystyka, odnoszące się wprost do palety barw kojarzonej ze stoczniową tradycją miasta.

We wnętrzach ciepłe kolory drewna i mosiądzu zostały przełamane elegancką bielą marmuru. Ściany zdobią grafiki i zdjęcia, nawiązujące do klimatu tego miejsca. Mimo lokalizacji inwestycji w ścisłym centrum, twórcy projektu z powodzeniem przełamali stereotyp „betonowania przestrzeni”. Pierwsze piętro zostało zaaranżowane na zielone, całoroczne patio z prywatnymi ogródkami, ścieżkami spacerowymi i miejscami odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jak przystało na inwestycje premium, Brabank oferuje swoim mieszkańcom długą listę udogodnień. Wśród nich można wymienić: bogato wyposażoną strefę fitness z salą do jogi i masażu oraz saunami suchą i parową, salę klubową z bilardem, która stanowi idealne miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, a także bibliotekę i strefę do coworkingu, gdzie można w spokoju popracować lub zorganizować wideokonferencję.

Obcowanie z kulturą wpisane jest w ideę Brabanku. Osiedle zaprasza artystów i ich dzieła. Stąd tylko kilka kroków dzieli mieszkańców od pobliskiej Filharmonii Bałtyckiej, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Muzeum II Wojny Światowej, Teatrów Wybrzeże i Szekspirowskiego, wystaw i wydarzeń w Zbrojowni Sztuki na gdańskiej ASP i licznych galerii sztuki.

Aktualnie w ofercie znajduje się II etap inwestycji, który jest już gotowy do odbioru oraz III etap z terminem odbioru planowanym na III kwartał 2023r.

Cała inwestycja składa się z 141 mieszkań w 1 etapie, 137 – w 2 etapie oraz 110 w 3 etapie.

Brabank łączy w sobie elementy, które nie tylko budują znakomitą przestrzeń do codziennego życia, ale też tworzą rozpoznawalny punkt na mapie miasta. Mimo prestiżowej lokalizacji w ścisłym centrum, to projekt będący przeciwieństwem zamkniętej enklawy. Brabank jest miejscem otwartym, wciąż rozwijającym się, które chłonie energię z miasta, wpisując się w jego kontekst i historię.

Inwestycja Brabank znajduje się w Śródmieściu, ul. Stara Stocznia 8-14 (1.1 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 388 nowych mieszkań znajdujących się w 10 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Brabank w sprzedaży jest 9 nowych mieszkań o powierzchni od 48 do 113 metrów kwadratowych , w cenie od 17 822 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie Na poziomie hali garażowej.

Lokalizacja inwestycji

Brabank Apartamenty położone są na Starym Mieście, przy ulicy Stara Stocznia/ Wałowa, naprzeciwko Muzeum II Wojny Światowej. Zlokalizowane w historycznym sercu Gdańska nad samym brzegiem wody, u zbiegu Motławy i Kanału Raduni, przy najatrakcyjniejszym turystycznie bulwarze spacerowym Gdańska. Blisko najatrakcyjniejszych miejsc Gdańska. W pobliżu wszystkiego co niezbędne.

- 18 min. pieszo do SKM Gdańsk Główny

- 17 min. pieszo na tramwaj

- 10 min. pieszo do Centrum Kultury Św. Jana

- 12 min. pieszo do Hali Targowej

- 15 min. pieszo na ul. Długą

- 3 min. pieszo do Muzeum II Wojny Światowej

- 10 min. samochodem do Galerii Forum Gdańsk

- 10 min. samochodem do Urzędu Miasta w Gdańsku

- 5 min. samochodem do biurowca Tryton

- 17 min. samochodem do centrum biurowego Alchemia i Olivia Bussines Center

- 17 min. samochodem na Uniwersytet Gdański

- 12 min. samochodem GUMed

- 13 min. samochodem na Politechnikę Gdańską

- 20 min. samochodem na plażę w Brzeźnia/ Stogach

- 25 min. samochodem do Obwodnicy Trójmiasta/ Autostrada A1

- 10 min. samochodem na 7kę/ wylot na Warszawę

Gdańsk Śródmieście to dzielnica o powierzchni 5,6 km kw położona pomiędzy dzielnicami Aniołki, Młyniska, Przeróbka, Chełm, Orunia, Olszynka, granicząca od północy z rzeką Martwa Wisła. Mieszka tu 30 tys. mieszkańców a na zabudowę składają się w większości zabytkowe kamienice, odrestaurowana starówka i nowoczesne budynki. Z zachodu na wschód dzielnicę przedziela Al. Armii Krajowej a z północy na południe – droga E77 a także rzeka Motława. Znajduje się tu wiele najważniejszych dla Gdańska zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Fontanna Neptuna, Brama Wyżynna, Bazylika Mariacka czy Filharmonia Bałtycka. Na terenie dzielnicy działa m.in. szpital Copernicus i apteka całodobowa, można tu znaleźć również Stadion im. Zbigniewa Podleckiego, Urząd Miejski w Gdańsku czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. O edukację dbają położone tu szkoły, takie jak Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa czy Szkoła Wyższa Ateneum. Komunikację zapewnia położona na zachodzie dzielnicy stacja Gdańsk Główny i dworzec PKS.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Brabank?

Na terenie dzielnicy znajduje się główna stacja PKS dla Gdańska a także dworzec Gdańsk Główny, z którego można dojechać na wszystkie stacje Trójmiasta i do większości polskich miast. W Śródmieściu spotykają się ze sobą wszystkie najważniejsze linie tramwajowe miasta a na tutejszych pętlach autobusowych kończy bieg 15 autobusów, w tym kilka nocnych. Transport wewnątrz dzielnicy uzupełnia Tramwaj Wodny a dodatkową atrakcją są promy na Hel, do Kaliningradu czy na Westerplatte.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Brabank mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1080 metrów od inwestycji Brabank znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Gdańsk Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Brabank znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Brabank znajdują się 43 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 w odległości 90 m, szkoła w odległości 120 m, Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w odległości 250 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Brabank jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Wałowa w odległości 600 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 710 m, Przychodnia Aksamitna w odległości 730 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Brabank składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 100 m znajduje się Żabka, w odległości 320 m znajduje się Joga Studio nad Motławą, w odległości 340 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Brabank w odległości 160 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 170 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 180 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 19.01.2021
Data aktualizacji: 27.11.2023
Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. logo

Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.

Adres biura sprzedaży:

Gdańsk

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 17:00
 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 10:00 - 18:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00
 • Sobota: 10:00 - 15:00

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: