Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Konstancin-Jeziorna
Znaleziono 15 ofert w 2 inwestycjach

Mapa
 • Warszawska 21
  od: 6 300 zł/m2

  FOX INVEST 3 sp. z o.o.

 • Zielone Rondo
  od: 7 650 zł/m2

  Lugra

Wiadomości na temat Konstancina-Jeziorny:

Konstancin-Jeziorna jest jednym z podwarszawskich miasteczek w województwie mazowieckim. Graniczy bezpośrednio z dzielnicą Ursynów. W obecnym kształcie powstało stosunkowo późno, bo dopiero w 1969 roku z połączenia Jeziorny i Skolimowa-Konstancina oraz okolicznych wsi. Początkowo stanowiło tylko punkt uzdrowiskowy, jedyny położony tak blisko Warszawy. Na początku XXI wieku, w wyniku boomu deweloperskiego, zaczęły powstawać tam prywatne osiedla i zabudowy willowe, które chętnie zamieszkiwali znani politycy, lekarze, dziennikarze czy aktorzy. Do dziś ostały się obszary bardziej elitarne, w których można spotkać popularne osobistości. Obecnie w Konstancinie-Jeziornie mieszkania są dostępne dla każdego, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że to jedna z droższych opcji. Status tego miasteczka do dziś plasuje się na wysokiej pozycji ze względu na to, że funkcjonuje tam uzdrowisko. To również jedna z lepszych lokalizacji, jeśli chodzi o dojazd do stolicy. Jak zatem wygląda rynek nieruchomości w tym uroczym miasteczku?

Nowe mieszkania w Konstancinie-Jeziornie

Popularność miejscowości znacząco się zwiększyła, kiedy deweloperzy rozpoczęli tam budowę nowoczesnych osiedli. Z początku stanowiła atrakcyjne tereny zwłaszcza pod zabudowę willową, z czego skorzystało wiele znanych osób. Z czasem jednak zaczęły powstawać również mieszkania w Konstancinie-Jeziornie w nie wygórowanym standardzie i atrakcyjniejszych cenach. Dzięki temu na ich zakup skusiło się wiele osób mieszkających do tej pory w Warszawie. Niemały wpływ miało też wybudowanie stacji metra na Ursynowie, co zapewniło świetny dojazd do centralnych dzielnic Warszawy.

Obecnie nie buduje się już tak dużo. W 2016 roku oddano do użytku zaledwie 31 mieszkań w Konstancinie-Jeziornie, z czego ponad 80% na użytek indywidualny. Do miasteczka przenoszą się zwłaszcza rodziny oraz osoby, którym zależy bliskości uzdrowiska. Ponadto tendencja zakupu nieruchomości tylko na użytek własny utrzymuje się praktycznie od samego początku istnienia Konstancina-Jeziorny. Mieszkania szukają tutaj osoby, które chcą kupić własne lokum i zamieszkać na stałe.

Nowe lokale są w większości usytuowane na strzeżonych osiedlach z parkingami podziemnymi i wieloma udogodnieniami dla mieszkańców. Można tu spotkać szerokie dziedzińce, place zabaw czy nawet siłownie na świeżym powietrzu. Najważniejsze jest jednak dobrze zaprojektowane połączenie zabudowy miejskiej z okoliczną zielenią. W tym względzie dużą rolę odgrywa Równina Warszawska, na której leży miasto. Przecina ją rzeka Jeziorka oraz jej liczne dopływy.

Cena mieszkania w Konstancinie-Jeziornie

Jak już zostało napisane wyżej, koszty zakupu nieruchomości są tu zdecydowanie wyższe niż np. w Markach czy Ząbkach. Wpływ na to ma oczywiście obecność uzdrowiska, ale również wielu elitarnych obszarów willowych. Co za tym idzie, średnia cena mieszkania w Konstancinie-Jeziornie wynosi ok. 6 400 zł/mkw. Oczywiście można znaleźć tańsze oraz droższe oferty, przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. W porównaniu do Warszawy, koszty i tak są tu stosunkowo niskie. W stolicy bowiem średni koszt nieruchomości wynosi ok. 8 700 zł/mkw., a na Ursynowie niewiele mniej, bo 8 600 zł/mkw.

Porównywalna jest za to jakość mieszkania. Konstancin-Jeziorna może poszczycić się rozbudowaną infrastrukturą miejską, dużymi obszarami zieleni czy też uzdrowiskiem. Z kolei Ursynów, a zwłaszcza Kabaty, kojarzą się z typowo betonową zabudową. Obecny jest jedynie Lasek Kabacki. Zaletę za to stanowią stacje metra, jak również wiele sklepów i lokali usługowych. Różnica jest zatem głównie cenowa i odległości od centrum, choć niemały wpływ ma również otoczenie bloków dużą ilością roślinności, z czym można się spotkać szukając mieszkania w Konstancinie-Jeziornie. Ponadto nie ma zbyt wielu różnic między standardem i jakością budownictwa. Warto zatem zastanowić się, czy nie lepiej kupić znacznie taniej lokal za granicą miasta, ale ze świetnym dojazdem.

Konstancin-Jeziorna - mieszkania to dobra inwestycja!

Wiele analiz rynku nieruchomości w tym miasteczku pokazuje, że po delikatnym obniżeniu cen następuje ich stopniowy wzrost. To zatem świetny moment na inwestycję w nowe mieszkania, w Konstancinie-Jeziornie. Jak można zarobić na zakupionej tutaj nieruchomości?

Najpopularniejszy obecnie jest wynajem krótkoterminowy. Obecność uzdrowiska przyciąga wiele osób, które chciałyby w czasie urlopu podreperować swoje zdrowie. Szukają one pokoju lub mieszkania w Konstancinie-Jeziornie na dwa lub trzy tygodnie. Średnia cena wynajmu całego lokalu to ok. 80-100 zł/doba. W sezonie letnim można zatem dużo zarobić przy pełnym obłożeniu. W pozostałych okresach bardziej opłacalny staje się wynajem długoterminowy, choć można pokusić się o sprawdzenie opłacalności najmu biznesmenom, którzy przyjeżdżają do Warszawy w interesach, a wolą postawić na większy komfort niż ten oferowany w hotelach.

Odsprzedaż nieruchomości również jest korzystnym rozwiązaniem. Zwłaszcza dotyczy to nowych lokali na strzeżonych osiedlach. Trendy pokazują, że wartość mieszkania w Konstancinie-Jeziornie zwiększa się stopniowo, co daje czas na jego zakup jeszcze w stosunkowo niskiej cenie. Wpływ na ten wzrost mają oczywiście boom deweloperski, zwiększający się popyt, a także ograniczona ilość dostępnych do sprzedaży lokali.

Konstancin-Jeziorna - jak dojechać z Warszawy?

Bliskość warszawskiej granicy znacznie wpływa na komunikację dostępną w opisywanej tu miejscowości uzdrowiskowej. Przez miasto przebiegają 2 drogi wojewódzkie: nr 721 i nr 724. Pierwsza z nich prowadzi do oddalonej o ok. 9 km od centrum Konstancina-Jeziorny drogi krajowej nr 79, która przebiega przez Piaseczno, a następnie łączy się z obwodnicą Warszawy S8. Druga natomiast biegnie z Góry Kalwarii do Warszawy. Ważniejszymi arteriami komunikacyjnymi są również ulice: Józefa Piłsudskiego, Bolesława Prusa, Chylicka, Długa, Bielawska. Samochodem do ścisłego centrum stolicy można dojechać w ok. 45 minut. Czas ten oczywiście wydłuża się w godzinach szczytu. Niemniej to standardowa ilość czasu, jaką pokonuje przeciętny warszawiak w drodze do pracy czy do centrum.

Komunikacja miejska jest bardzo rozbudowana. Zwłaszcza nowe mieszkania w Konstancinie-Jeziornie mogą się poszczycić korzystnym usytuowaniem pod kątem transportu publicznego. Z racji bliskości Warszawy, jeździ tu wiele autobusów miejskich i podmiejskich. Najczęściej zatrzymują się one na dworcu autobusowym przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, skąd można dojechać w dowolną część stolicy, korzystając z dostępnych środków transportu publicznego, w tym metra. Komunikacja publiczna funkcjonuje również w samym Konstancinie-Jeziornie, a także łączy to miasto z okolicznymi. Dodatkowo działa tu także prywatny PKS.

Z ciekawszych rozwiązań transportowych można wymienić prom rzeczny, który kursuje w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Przepływa on przez Wisłę z Gassy (wsi położonej w obrębie gminy Konstancin-Jeziorna) do Karczewa. Działa tu również Konstanciński Rower Miejski.

Więcej niż uzdrowisko

Co można robić w Konstancinie-Jeziornie? Oczywiście pierwsze, co przychodzi na myśl, to właśnie skorzystanie z uzdrowiska. To właśnie w jego kontekście wiele osób zastanawia się, jak do Konstancina-Jeziorny dojechać z Warszawy. Ale miasteczko nie oferuje tylko tej jednej atrakcji!

Ze względu na dużą popularność w poprzednich wiekach, można tu podziwiać piękne zabytkowe wille oraz inne budynki. Najpopularniejsze są Papiernia Dolna oraz kompleks Górna Papiernia, w którym obecnie mieści się centrum handlowe. Zespoły zabytkowych willi można spotkać przy ulicach: Sienkiewicza, Matejki, Batorego, Jagiellońskiej, Sobieskiego, Długiej, Gąsiorowskiego, Czarnieckiego, Potulickich. Obecne są piękne kościoły oraz Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego z tężnią solankową.

Zabytki to jednak nie wszystko! Kwestiami kulturowymi zajmują się tu Konstanciński Dom Kultury oraz Szkoła Muzyczna. Można zapoznać się z ofertą muzeów, w tym Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Muzeum Papiernictwa, Muzeum – Dom Stefana Żeromskiego czy ekspozycją Kalejdoskopy Konstancina. Cyklicznie odbywają się imprezy: Europejskie Spotkania Muzyczne Youthfestiwal, Tężnia Marzeń, Dni Konstancina i Piknik Retro, Festiwal Sportów Teatralnych 321Impro, Festiwal Otwarte Ogrody. Działa wiele zespołów tańca, pieśni, teatralnych i chórów. Sam Konstancin-Jeziorna był tematem wielu dzieł literackich, w mieście były nagrywane fragmenty filmów i seriali.

W mieście funkcjonuje wiele ośrodków edukacyjnych oraz szkół. Miejscowość słynie również z bogatej oferty turystycznej, wśród której znajdują się trasy piesze i rowerowe.

Informacje o Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie dostępne są 43 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 6 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Konstancinie-Jeziornie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 57 do 123 m2, w tym lokale:

 • 3-pokojowe (5 mieszkań).
 • 4-pokojowe (10 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Konstancinie-Jeziornie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 80 do 304 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Konstancinie-Jeziornie kosztuje 412 669 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 2 900 000 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: