Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Kielce

Kielce, świętokrzyskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 13 deweloperów w Kielcach

Aktualnie nasi deweloperzy w Kielcach realizują 20 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Deweloperzy na kieleckim rynku nieruchomości

 

Rynek nieruchomości w Kielcach charakteryzuje duże ożywienie. Budynki mieszkaniowe powstają praktycznie w każdej dzielnicy. Jednocześnie coraz więcej osób interesuje się zakupem lokalu w stolicy regionu świętokrzyskiego – nawet jeśli nie na własne potrzeby, to w celu inwestycyjnym. Nie stanowi przeszkody fakt, że ceny za mkw. rosną tutaj bardzo dynamicznie. Deweloperzy w Kielcach są zdecydowani wykorzystać ten boom mieszkaniowy. Według danych Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w 2018 r. złożono wnioski o budowę 1867 mieszkań, co oznacza 100% wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Okazuje się, że do listopada 2018 r. oddano tutaj do użytku ok. 900 mieszkań. W odpowiedzi na ten niezwykły popyt deweloperzy w Kielcach oferują swoim klientom lokale o różnych metrażach i standardach oraz na każdym kroku deklarują otwartość na ich potrzeby. Duże zapotrzebowanie na budownictwo mieszkaniowe sprawia, że nie brakuje im wyzwań i muszą szukać rozwiązań palących problemów, jak na przykład braku rąk do pracy, czy też rosnących cen materiałów budowlanych.

 

Gdzie powstają inwestycje deweloperskie w Kielcach?

Mieszkania w Kielcach kupują zarówno osoby już związane z miastem i planujące dalsze inwestycje, jak również młodzi ludzie decydujący się na przeprowadzkę do stolicy województwa świętokrzyskiego. Jakie lokalizacje znajdują się w centrum ich zainteresowania? Deweloperzy w Kielcach starają się w jak największym stopniu spełnić wymagania przyszłych lokatorów, zwłaszcza te dotyczące dogodnego dojazdu, czy dobrego dostępu do infrastruktury handlowo-usługowej. Problem może stanowić próba dotarcia do różnych grup docelowych – inne oczekiwania mają zamożni single, inne rodziny z małymi dziećmi, a jeszcze inne inwestorzy nastawiający się na wynajem zakupionego lokum. Wydaje się to niemożliwe? Niekoniecznie. Dynamiczny i otwarty na rynek deweloper w Kielcach wie jak trafić do różnych nabywców i znaleźć ich punkty wspólne. A znajdują się one na przykład w dzielnicach położonych blisko centrum, bądź dobrze skomunikowanych. Ciszę, spokój i zielone otoczenie obszarów „sypialnianych” miasta doceni każdy kupujący, o ile nie będzie musiał spędzić długich godzin w drodze aby dotrzeć do pracy lub chociażby apteki.

 

Deweloperzy w Kielcach budują nowocześnie

Inwestorzy budujący w dużych miastach mają przed sobą wiele wyzwań. Ich projekty muszą spełniać oczekiwania klientów, ale też wpisywać się w ogólny koncept istniejącej już zabudowy. Inwestycje deweloperskie w Kielcach to nie tylko nowoczesne, wygodne budownictwo mieszkaniowe, ale również funkcjonalna, bezpieczna infrastruktura biurowa. Obecność kilku szkół wyższych oraz coraz częstsze przeprowadzki z obszaru całego województwa sprawiają, że Kielce zapewniają dobry dostęp do profesjonalnych kadr pracowniczych. Ma to duże znaczenie dla firm, które planują ulokować tutaj swoje przedstawicielstwa, a tym samym będą potrzebować przestrzeni biurowej. Realizacja takiej inwestycji jest jednak czasochłonna i problematyczna, dlatego nie każdy deweloper w Kielcach będzie zainteresowany podjęciem wyzwania. Działanie na rynku mieszkaniowym jest póki co bardziej opłacalne. Różnorodność oferowanych lokali powoduje, że nabywcy zawsze się znajdą, zwłaszcza że nowe osiedla budowane są z zastosowaniem atrakcyjnych rozwiązań mających zachęcić do kupna mieszkań.

 

Inwestycje deweloperskie w Kielcach wpisują się w trend smart city

Smart cities to inteligentne miasta przyszłości, w których innowacje technologiczne i społeczne służą poprawie funkcjonowania organizmu miejskiego. To trend, w którym powinien się odnaleźć każdy deweloper w Kielcach – stolica województwa świętokrzyskiego jest laureatem konkursu Human Smart Cities – Inteligentne Miasta. Co to oznacza dla budownictwa mieszkaniowego? Nowoczesne i funkcjonalne projekty osiedli, uwzględniające uwarunkowania krajobrazowe i ład przestrzenny miasta. Wiele inwestycji deweloperskich w Kielcach już realizuje to podejście. Powstają tu budynki mieszkalne, przemysłowe, handlowe, hotelowe i użyteczności publicznej, które w równym stopniu łączą dbałość o człowieka i środowisko naturalne. W praktyce oznacza to zastosowanie do budowy i wykończenia materiałów wysokiej jakości, a także energooszczędnych rozwiązań. Do głosu dochodzą również potrzeby społeczności lokalnej – bardzo popularne są osiedla z wyznaczonymi strefami rekreacyjnymi, placami zabaw i rowerowniami.

 

Deweloperzy w Kielcach mają pole do działania

Polacy coraz częściej kupują mieszkania w celach inwestycyjnych i stolica województwa świętokrzyskiego nie jest wyjątkiem. Wiele osób nabywa tu lokal z myślą o wynajmie studentom – najpopularniejsze metraże to kawalerki i mieszkania dwupokojowe do 40 mkw. Inwestorzy nie ograniczają się do ofert z rynku wtórnego – jest to wyraźny sygnał dla każdego dewelopera w Kielcach, żeby w projekcie uwzględnić czynnik inwestycyjny. Rynek wynajmu faktycznie może być tutaj ożywiony, ponieważ Kielce to główny ośrodek akademicki regionu. Spośród 200-tysięcznej populacji miasta aż 22 tysiące stanowią studenci. Do potencjalnych chętnych na wynajem należą osoby, których nie stać na kredyt hipoteczny, ale też te, które cenią sobie mobilność i nie chcą kupować mieszkania. Zainteresowanie inwestycjami deweloperskimi w Kielcach jest duże nawet pomimo rosnących cen mieszkań na rynku pierwotnym – 5 tys. zł za mkw. to już nie jest dla inwestora żadna przeszkoda.

 

Wyzwania dla deweloperów w Kielcach

Rosnąca liczba inwestycji, szczególnie w dużym mieście, ma swoje minusy. Należy do nich na przykład kurczący się zapas działek budowlanych. Już teraz zaczyna ich brakować w większych metropoliach, a tereny w dobrej lokalizacji to towar wręcz deficytowy. Popyt na mieszkania jest nadal bardzo duży – bywa, że są one wykupowane na pierwszych etapach realizacji inwestycji. To powoduje z jednej strony systematyczny wzrost cen parceli, a z drugiej rozbudowę przedmieść i w rezultacie zjawisko „rozlewania” miasta. Pewnym rozwiązaniem jest wykorzystanie do celów inwestycyjnych działek rolnych lub poprzemysłowych, co umożliwia nowa specustawa mieszkaniowa. Deweloperzy póki co odnosili się do tej opcji z rezerwą, ale ostatecznie zostały już złożone pierwsze wnioski, w tym jeden dotyczący inwestycji w Kielcach. Jednak zmniejszanie zasobów ziemi zmusza do intensywnego poszukiwania rozwiązań, zwłaszcza że wzrost cen działek oznacza również większe koszty mieszkań na rynku pierwotnym.

 

Na co zwrócić uwagę, szukając dewelopera w Kielcach?

Dokładna weryfikacja realizowanej inwestycji pozwoli uniknąć wielu poważnych problemów, warto więc prześledzić dotychczasowe osiągnięcia wybranego dewelopera w Kielcach. Pomocne okażą się w tym fora internetowe, gdzie można poszukać opinii mieszkańców świeżo wybudowanych osiedli. Zazwyczaj nie krępują się oni wytykać niedociągnięć konstrukcyjnych i innych wad wynikających z zaniedbania. Można także wybrać się na teren poprzedniej inwestycji i porozmawiać z nimi osobiście. Oprócz tego, warto sprawdzić księgę wieczystą przedsiębiorcy i miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – pozwoli to uzyskać informacje o zabudowie, jaka może powstać w sąsiedztwie. Wiele istotnych szczegółów będzie również zawierał prospekt informacyjny. Obowiązek sporządzenia i udostępnienia tego dokumentu nakłada na dewelopera ustawa, więc odmowa zaprezentowania go powinna dać klientowi wiele do myślenia. Z prospektu będzie można się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja prawno-finansowa firmy, harmonogram budowy i opis poprzednich projektów. Warto poświęcić trochę czasu i prześwietlić wybraną inwestycję deweloperską w Kielcach, żeby mieć pewność co do słuszności decyzji.  

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023