Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Kielce jednopokojowe - 40 ofert w 8 inwestycjach

 • Kameralny Baranówek

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Kwarciana (2 km od centrum Kielc)
  Kameralny Baranówek
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 25
  Powierzchnia: 25 - 75 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Komplexbud
 • Park Klonowy

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Klonowa (3.3 km od centrum Kielc)
  Ceny od: 5 390 brutto/m2
  Park Klonowy
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 3
  Powierzchnia: 36 - 42 m2
  Liczba pokoi: 1
  Komplexbud
 • Rezydencja Klonowa

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Klonowa (3.2 km od centrum Kielc)
  Ceny od: 5 390/m2
  Rezydencja Klonowa
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 11
  Powierzchnia: 34 - 91 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Komplexbud Inwestycje Sp. z o.o.
 • Sikorskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Sikorskiego (4.5 km od centrum Kielc)
  Ceny od: 5 450 brutto/m2
  Sikorskiego
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 63
  Powierzchnia: 25 - 80 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  HSD Inwestycje
 • Permska Budynek nr 2

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Permska (3.3 km od centrum Kielc)
  Ceny od: 4 990/m2
  Permska Budynek nr 2
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 5
  Powierzchnia: 98 - 139 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  HSD CHAŁUPKA
 • Lotnicza Ekopark etap II

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Lotnicza 18 (1.4 km od centrum Kielc)
  Lotnicza Ekopark etap II
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 73
  Powierzchnia: 26 - 69 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Eko-Invest Sp. z o.o.
 • Osiedle na Górnej etap III

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Górna (2 km od centrum Kielc)
  Ceny od: 5 500 brutto/m2
  Osiedle na Górnej etap III
  Termin oddania: 2 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 23
  Powierzchnia: 29 - 53 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Osiedle na Górnej
 • Niska 2

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kielce, ul. Niska 2 (1.3 km od centrum Kielc)
  Niska 2
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 29
  Powierzchnia: 35 - 100 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Epa Investment Sp. z o.o. Sp.k.

Chociaż można znaleźć bardzo dużo ofert na rynku wtórnym, to jednak nabywcy coraz częściej rezygnują z zakupu kawalerki w Kielcach, w kamienicy czy PRL-owskim bloku. Ich oczy kierują się w stronę nowych osiedli mieszkaniowych, których jest znacznie więcej niż kiedyś. Ponieważ wiele osób za priorytet uznaje zapewnienie im ciszy, prywatności i spokoju, deweloperzy projektują wiele kompleksów mieszkaniowych, które zawierają zaledwie kilka budynków. Z tego względu takie osiedla cieszą się dużą popularnością, a najbardziej poszukiwane są ulokowane na nich kawalerki w Kielcach. Położone daleko od głośnego centrum miasta lub dobrze wyciszone, kameralne osiedla pełne są skwerów, zieleni, dziedzińców, na których można odpocząć. W całym kraju przybywa osób, które szukają mieszkania dla singli. Kielce są właśnie takim miastem, w którym firmy deweloperskie zauważyły ten trend, co widać po powstających niewielkich osiedlach z niewielkimi mieszkaniami.

Mieszkania dla singli: Kielce

Kielce są miastem, w którym większość osiedli charakteryzuje architektura głównie PRL-owska. Dlatego bardzo dużo ofert na rynku wtórnym dotyczy nieruchomości właśnie w takim stylu. Wiele osób nadal decyduje się na ich zakup, jednak coraz więcej nabywców woli poszukać mieszkania dla singli w Kielcach na nowoczesnym osiedlu. Jego zaletą jest z pewnością ochrona całodobowa, niskie budownictwo oraz duża ilość zieleni. To jednak nie wszystkie powody, dla których ludzie decydują się przenieść na takie osiedla. Warto wspomnieć o tym, że posiadają one wiele udogodnień, jak np. parkingi nad- i podziemne, szerokie windy i korytarze, monitoring, komórki lokatorskie. Do tego okolica pełna zieleni, nie zniszczona napisami, czysta i zadbana również jest o wiele przyjemniejsza niż typowe szare blokowisko. Mimo, że przeprowadzka do nowej kawalerki w Kielcach to poważna decyzja, chętnych do jej podjęcia nie brakuje. Wiele osób chce podnieść swój komfort mieszkania, co pozytywnie wpływa również na jakość całego życia. Jedną z najistotniejszych kwestii jest bezpieczeństwo, które zapewniają dozorcy, ogrodzenie, monitoring. Dodatkowo na wyciszonych osiedlach o wiele łatwiej jest odpocząć po całym dniu pracy.

Ceny kawalerek w Kielcach

Kawalerki w Kielcach to jedna z najtańszych opcji mieszkaniowych w Polsce, chociażby w porównaniu z innymi miastami stołecznymi. Koszt jednego mkw wynosi między 3 500 a 4 900 zł, gdzie np. w Warszawie średnia cena to 8 150 zł. Niski koszt to wynik chociażby z tego, że miejscowość nie jest tak mocno rozwinięta pod kątem gospodarczo-społecznym. Wcześniej pełniła przede wszystkim funkcje miasta przemysłowego, wydobywano tu wiele minerałów, takich jak rudy żelaza, miedź, ołów. Obecnie jednak miasto ma wiele do zaoferowania pod kątem kulturalnym, a komfort życia szybko się podnosi. Jego gospodarkę wspiera wiele firm z sektora budowlanego, elektromaszynowego i przetwórczego. Duże znaczenie ma lokalizacja: bliskość do południowej i wschodniej granicy. Nie bez znaczenie jest także piękna okolica pełna puszcz, dzikiej przyrody i parków krajobrazowych. Te powody sprawiają, że Kielce odwiedza coraz więcej turystów, a także osób chętnych do otwarcia tu własnej firmy. Nieszablonowe pomysły są doceniane przez miasto zarówno w kwestiach biznesowych, jak i budowy nowoczesnych osiedli zawierających mieszkania dla singli w Kielcach. Zwłaszcza doceniane są aranżacje przestrzeni pofabrycznych, które sprawiają, że takie tereny stają się coraz przyjemniejsze dla oka. Plusem jest zadbanie o ekologię oraz dopasowanie się do okolicznej zabytkowej architektury.

Dlaczego warto kupić kawalerki w Kielcach?

Nieduże mieszkania cieszą się niesłabnącym popytem, toteż stanowią świetną inwestycję, która szybko się zwróci choćby dlatego, że cena zakupu jest niewielka, natomiast jej wartość ciągle rośnie. W mieście już ok 65% nieruchomości oddawanych do użytku jest przeznaczonych na wynajem lub na sprzedaż. Rynek mieszkaniowy stale się rozwija, choć nadal daleko mu do Warszawie czy Krakowa. Mieszkania dla singli w Kielcach są najczęściej nabywane przez mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości. Coraz częściej Kielce są zauważane w całej Polsce i przyjeżdża tu wiele osób z innych części kraju, którzy widzą potencjał biznesowy w branży budowlanej, elektromaszynowej i przetwórstwa.

 1. Ceny kawalerek w Kielcach wahają się od 3 500 do 4 900 zł/mkw.
 2. Miasto dysponuje wieloma terenami, które chętnie przeznacza pod inwestycje, także deweloperskie.
 3. Lokalizacja przyczynia się do rozwoju biznesowego.
 4. Rynek nieruchomości stale się rozwija, choć nie tak dynamicznie, jak w Warszawie czy Krakowie.
Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij