Kępa Staromiejska

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezWPBM Mój Dom S.A.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 625 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Tęczowa 83A(0.2 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto, ul. Tęczowa 83A (2.2 km od centrum Wrocławia)
  Tęczowa 83A
  Termin oddania: 2 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 38 - 49 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Blockpol Developer Sp. z o.o.
 • Halo Apartamenty(0.6 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto, ul. Tęczowa 29a – 31a (1.6 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 9 272 brutto/m2
  Halo Apartamenty
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 77
  Powierzchnia: 26 - 81 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Republika Wnętrz - Grupa
 • Grabiszyńska 141(0.7 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Gajowice, ul. Grabiszyńska 141 (2.8 km od centrum Wrocławia)
  Grabiszyńska 141
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 12
  Powierzchnia: 37 - 67 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Dom Development S.A.

Opis Inwestycji

Ze względu na szybki rozwój centrotwórczy Wrocławia, coraz rzadziej na Starym Mieście można znaleźć nowobudowane mieszkania.Jeszcze mniej jest lokalizacji w centrum, które mają do zaoferowania przyszłym lokatorom zieleń i ciszę. Dlatego Kępa Staromiejska, położona między mało uczęszczanymi ulicami Zdrową i Pochyłą, odgrodzona od zgiełku bogatymi nasadzeniami roślinnymi, jest tak wyjątkowa.Dodatkowym argumentem przemawiającym za usytuowaniem inwestycji jest bliskość przedszkoli, szkół, gimnazjów, wyższych uczelni, punktów handlowo-usługowych a także przystanków komunikacji miejskiej.Docenią to przede wszystkim pary posiadające dzieci, jak i osoby myślące o założeniu rodziny w przyszłości.Szczególnego polecenia wymagają penthaus’y znajdujące się na najwyższej kondygnacji.Warto też wspomnieć o mieszkaniach na niższych kondygnacjach, w których nie lada gratką są ogrody zimowe.Prestiżowy charakter budynków, a także trwałość podczas ich eksploatacji zagwarantują wysokiej klasy materiały wykończeniowe.Dwie pierwsze kondygnacje pokryte są cegłą klinkierową, dwie ostatnie blachą tytanowo cynkową.Na balkonach i tarasach dominują zróżnicowane projekty balustrad. Stolarka okienna wykonana jest z PVC.Detalami wyróżnia się także mała architektura. Nie banalne rozwiązania dotyczą chociażby wiat osłaniających naziemne miejsca parkingowe czy obszarów wypoczynkowo – rekreacyjnych.To konkretne zalety, decydujące o atrakcyjności tego miejsca już dzisiaj i w niedalekiej przyszłości. Każdy, kto myśli o kupnie nowego mieszkania wie, że o atrakcyjności nieruchomości oferty decyduje lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.Kępa Staromiejska łączy te cechy naocznie pokazując, że jest to właściwe miejsce i czas na pewną inwestycję.

Inwestycja Kępa Staromiejska znajduje się na Starym Mieście, Ul. Pochyła (2.1 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera WPBM Mój Dom S.A..

Inwestycja Kępa Staromiejska została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2010 roku.

Cały projekt składa się z 244 nowych mieszkań. Budynek posiada od 1 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Kępa Staromiejska pozostało na sprzedaż 0 mieszkań0.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper WPBM Mój Dom S.A. przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2010 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada od 1 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 244 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:nie przewidziano.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: teren ogrodzony.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Kępa Staromiejska

Wrocławskie Stare Miasto to najstarsza część lewobrzeżnej części miasta. Zajmuje prawie 7 km2 i zamieszkuje ją nieco ponad 52 tysiące osób. Do dzielnicy należą osiedla takie jak: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie oraz Szczepin. Przeważa tu architektura zabytkowa, jednak najmłodsze z osiedli, Szczepin to głównie wysokie, nowoczesne bloki mieszkalne. Na Starym Mieście znajduje się gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz blisko 20 innych szkół wyższych. Swoją siedzibę mają tu wszystkie ważniejsze teatry oraz Opera Dolnośląska. Stare Miasto to główny punkt wycieczek turystycznych we Wrocławiu, dlatego posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową oraz kulturalną. To tu występuje największe skupisko zabytków we Wrocławiu – z Panoramą Racławicką i Ratuszem na czele. Na Stare Miasto można dostać się zarówno tramwajem wodnym jak i tramwajami czy autobusami. W dzielnicy znajduję się także znany park Juliusza Słowackiego.

Komunikacja

Na Stare Miasto można dostać się z każdej dzielnicy Wrocławia za pomocą 20 połączeń tramwajowych i autobusowych. Po Starym Mieście najlepiej poruszać się pieszo, rikszą lub tramwajem wodnym.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kępa Staromiejska mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 210 metrów od inwestycji Kępa Staromiejska znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Pereca.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kępa Staromiejska znajduje się się 11 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Liceum Ogólnokształcące nr XVII w odległości 340 m, Policealne Studium Budowy Dróg i Mostów w odległości 340 m, Policealne Studium Geodezyjne w odległości 340 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kępa Staromiejska jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Szpital Chorób Płuc im. K. Dłuskiego w odległości 330 m, Aestetica w odległości 490 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kępa Staromiejska składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 140 m znajduje się Żabka, w odległości 180 m znajduje się Hert, w odległości 290 m znajduje się Twój Sklep.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kępa Staromiejska w odległości 280 m znajduje się Calypso, w odległości 310 m znajduje się Boisko, w odległości 360 m znajduje się Drzewo Życia Studio Jogi.

Data publikacji: 21.02.2012

Data aktualizacji: 24.11.2017

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie