Rakowicka 8

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Widok Development sp. z o.o.

Zapytaj o ceny

Dostępne lokale użytkowe

Aktualnie w inwestycji Rakowicka 8 dostępne są 3 oferty

Rzut
Numer
Metraż
Piętro
Cena (netto)
U.1.1.
107,1 m²
1
U.0.1.
143 m²
Parter
U.0.2.
141 m²
Parter

Opis Inwestycji

Ulica powstała na początku XIX wieku, zaś znajdujące się wzdłuż niej budynki tworzą unikalną mieszankę stylów architektonicznych. Wśród jej zabudowy warto wyróżnić wyjątkowe zabytki:• Neorenesansowy Gmach Uniwersytetu Ekonomicznego, wybudowany w 1893 roku z przyległym imponującym ogrodem• Kościół Niepokalanego Poczęcia i klasztor Karmelitów• Neobarokowe koszary oraz budynek arsenału miejskiego z salą produkcyjną• Budynek dawnych rogatek miejskich w historyzująco-modernistycznym styluDZIEDZICTWOWszystko zaczęło się w 1910......kiedy Dawid Gronner podjął decyzję o budowie stylowej kamienicy narożnej na działce pierwotnie zajętej przez ogród bractwa strzeleckiego. Projekt zakładał pierwotnie budowę 3 piętrowej kamienicy mieszkalnej z powierzchnią komercyjną na parterze. Wstępna koncepcja została jednak zmodyfikowana po rozpoczęciu prac budowlanych, czyniąc cały obiekt imponującym, zaś jego elewację znacznie bardziej ozdobną. Zaowocowało to powstaniem wyjątkowego przykładu secesyjnej architektury. Przykładu rzadkiego w skali całego Krakowa.Styl, którego nie sposób sfałszowaćPod bogato zdobioną secesyjną elewacją tego ukończonego w 1911 budynku znajdują się atrakcyjne powierzchnie komercyjne i biurowe oraz 14 wyjątkowych apartamentów. Zarówno apartamenty, jak i powierzchnie biurowe posiadają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. oryginalne drzwi z epoki czy autentyczne piece kaflowe. Przemyślana i staranna odbudowa pozwoliła budynkowi odzyskać dawny blask, zaś dodanie nowoczesnych rozwiązań technicznych na stworzenie inspirującej przestrzeni do życia lub pracy.Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja 8 osobowej windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Dla bezpieczeństwa i wygody osób przebywających w budynku na parterze zaprojektowano portiernię, z której przez 24 godziny na dobę prowadzony jest monitoring całego obiektu za pomocą najnoweśniejszych urządzeń.Gdy wkraczasz do budynku Rakowicka 8, momentalnie znajdujesz się pod wrażeniem przepięknego hallu zawierającego oryginalne elementy wystroju. Rozbudowana faseta pod stropem, produkowane na zamówienie okładziny ceramiczne Zahna Fliesen, identyczne z zastosowanymi pierwotnie, lub drobiazgowo odtworzona stolarka drzwi i okien tworzą wyjątkową atmosferę, żywcem przeniesioną z początku ubiegłego stulecia. Podążając dalej dotrzesz do rozległej, ozdobnej klatki schodowej z oryginalnymi drewnianymi pochwytami oraz poręczami udekorowanymi motywami roślinnymi wykutymi na zamówienie przez artystę metaloplastyka.

Inwestycja Rakowicka 8 znajduje się na Grzegórzkach, ul. Rakowicka 8 (0.5 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Widok Development sp. z o.o..

Inwestycja Rakowicka 8 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.

Cały projekt składa się z 3 nowych lokali użytkowych znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym, posiada 5 kondygnacji naziemnych oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Rakowicka 8 pozostały na sprzedaż 3 lokale użytkowe o powierzchniach od 107 do 143 metrów kwadratowych.

Deweloper Widok Development sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba lokali:cała inwestycja składa się z 3 lokali użytkowych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności: odrębna własność z własnością gruntu.
Miejsca postojowe:w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Udogodnienia: pomieszczenie rekreacyjne, monitoring, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, usługi w budynku, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park.

Aktualna oferta

Dostępne lokale:aktualnie dostępne są 3 lokale użytkowe.
Powierzchnie lokali użytkowych:od 107 do 143 m2.
Ceny lokali użytkowych (netto):
Opis płatności:informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Rakowicka 8

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Komunikacja

Przez Grzegórzki przebiega droga wojewódzka nr 776. Kursują tu również linie autobusowe i tramwajowe, dzięki którym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum oraz pozostałymi częściami Krakowa.

W odległości 50 metrów od inwestycji Rakowicka 8 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny Lubicz.

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 8 znajdują się 44 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w odległości 200m, Akademia Ignatianum w Krakowie w odległości 350m, Samorządowe Przedszkole nr 1 w odległości 550m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 50 m znajduje się SAVIMA. APTEKA, w odległości 150 m znajduje się HYGIEIA. APTEKA, w odległości 200 m znajduje się Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się: w odległości 100 m znajduje się Celestat, Dzieje Krakowskiego Bractwa Kurkowego, w odległości 300 m znajduje się GALERIA 13, w odległości 300 m znajduje się Opera Krakowska.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 700 m znajduje się SZKOŁA ZUMBY, w odległości 850 m znajduje się TENISKRAKÓW, w odległości 1150 m znajduje się SEMPRE Taniec & Fitness.

Data publikacji: 11.12.2017

Data aktualizacji: 17.10.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Zapytaj dewelopera
Znajdziemy dla Ciebie