Rakowicka 8

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezWidok Development sp. z o.o.

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 2 oferty w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Steam Park etap II - lokale użytkowe(0.7 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Stare Miasto, ul. Rakowicka (1 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 13 500 netto/m2
  Steam Park etap II - lokale użytkowe
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba lokali użytkowych: 2
  Powierzchnia: 72 - 83 m2
  Bryksy
 • Długa Residence(1 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Stare Miasto, ul. Długa 24 (0.6 km od centrum Krakowa)
  Długa Residence
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba lokali użytkowych: 2
  Powierzchnia: 224 - 334 m2
  Monea Properties
 • Apartamenty przy Wiśle(2 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Podgórze, ul. Kącik 10 (2.1 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 10 332 netto/m2
  Apartamenty przy Wiśle
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba lokali użytkowych: 2
  Powierzchnia: 186 - 259 m2
  HSD Inwestycje

Opis Inwestycji

Ulica powstała na początku XIX wieku, zaś znajdujące się wzdłuż niej budynki tworzą unikalną mieszankę stylów architektonicznych. Wśród jej zabudowy warto wyróżnić wyjątkowe zabytki:• Neorenesansowy Gmach Uniwersytetu Ekonomicznego, wybudowany w 1893 roku z przyległym imponującym ogrodem• Kościół Niepokalanego Poczęcia i klasztor Karmelitów• Neobarokowe koszary oraz budynek arsenału miejskiego z salą produkcyjną• Budynek dawnych rogatek miejskich w historyzująco-modernistycznym styluDZIEDZICTWOWszystko zaczęło się w 1910......kiedy Dawid Gronner podjął decyzję o budowie stylowej kamienicy narożnej na działce pierwotnie zajętej przez ogród bractwa strzeleckiego. Projekt zakładał pierwotnie budowę 3 piętrowej kamienicy mieszkalnej z powierzchnią komercyjną na parterze. Wstępna koncepcja została jednak zmodyfikowana po rozpoczęciu prac budowlanych, czyniąc cały obiekt imponującym, zaś jego elewację znacznie bardziej ozdobną. Zaowocowało to powstaniem wyjątkowego przykładu secesyjnej architektury. Przykładu rzadkiego w skali całego Krakowa.Styl, którego nie sposób sfałszowaćPod bogato zdobioną secesyjną elewacją tego ukończonego w 1911 budynku znajdują się atrakcyjne powierzchnie komercyjne i biurowe oraz 14 wyjątkowych apartamentów. Zarówno apartamenty, jak i powierzchnie biurowe posiadają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. oryginalne drzwi z epoki czy autentyczne piece kaflowe. Przemyślana i staranna odbudowa pozwoliła budynkowi odzyskać dawny blask, zaś dodanie nowoczesnych rozwiązań technicznych na stworzenie inspirującej przestrzeni do życia lub pracy.Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja 8 osobowej windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Dla bezpieczeństwa i wygody osób przebywających w budynku na parterze zaprojektowano portiernię, z której przez 24 godziny na dobę prowadzony jest monitoring całego obiektu za pomocą najnoweśniejszych urządzeń.Gdy wkraczasz do budynku Rakowicka 8, momentalnie znajdujesz się pod wrażeniem przepięknego hallu zawierającego oryginalne elementy wystroju. Rozbudowana faseta pod stropem, produkowane na zamówienie okładziny ceramiczne Zahna Fliesen, identyczne z zastosowanymi pierwotnie, lub drobiazgowo odtworzona stolarka drzwi i okien tworzą wyjątkową atmosferę, żywcem przeniesioną z początku ubiegłego stulecia. Podążając dalej dotrzesz do rozległej, ozdobnej klatki schodowej z oryginalnymi drewnianymi pochwytami oraz poręczami udekorowanymi motywami roślinnymi wykutymi na zamówienie przez artystę metaloplastyka.

Inwestycja Rakowicka 8 znajduje się na Grzegórzkach, ul. Rakowicka 8 (0.5 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Widok Development sp. z o.o..

Inwestycja Rakowicka 8 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.

Cały projekt składa się z 3 nowych lokali użytkowych znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym, posiada 5 kondygnacji naziemnych oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Rakowicka 8 pozostało na sprzedaż 0 lokali użytkowych o powierzchniach od 107 do 143 metrów kwadratowych.

Deweloper Widok Development sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba lokali:cała inwestycja składa się z 3 lokali użytkowych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Udogodnienia: pomieszczenie rekreacyjne, monitoring, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, usługi w budynku, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park.

Lokalizacja inwestycji Rakowicka 8

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Komunikacja

Przez Grzegórzki przebiega droga wojewódzka nr 776. Kursują tu również linie autobusowe i tramwajowe, dzięki którym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum oraz pozostałymi częściami Krakowa.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Rakowicka 8 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 30 metrów od inwestycji Rakowicka 8 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Lubicz.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 8 znajduje się się 14 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie w odległości 220 m, Centrum Młodzieży Filia nr 1 Ośrodek Edukacji Obywatelskiej w odległości 220 m, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 1 w odległości 280 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Rakowicka 8 jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy w odległości 60 m, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w odległości 200 m, Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej w odległości 220 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Rakowicka 8 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 0 m znajduje się Żabka, w odległości 50 m znajduje się Halagarda, w odległości 100 m znajduje się Awiteks.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 8 w odległości 390 m znajduje się Boisko, w odległości 400 m znajduje się Klub Kasi, w odległości 420 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 11.12.2017

Data aktualizacji: 08.05.2020

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie