Nowa Cegielnia

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Księcia Warcisława I, oferowane bezpośrednio przez SGI Sp. z o.o.

Szczecin, Północ, Niebuszewo, ul. Księcia Warcisława I

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 335 ofert w najbliższej okolicy!

Nowa Cegielnia

5 zdjęć

Nowa Cegielnia
Nowa Cegielnia
Nowa Cegielnia
Nowa Cegielnia

Najbliższe inwestycje

Opis Inwestycji

Nowa Cegielnia w Szczecinie to druga część kompleksu mieszkaniowego usytuowanego w dzielnicy Warszewo.

Jest to teren dawnej cegielni, usytuowany na wzgórzu.

Przygotowując inwestycję zadbaliśmy o każdy szczegół, czego efektem jest nowoczesne wzornictwo i stylowe zagospodarowanie terenu z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów.

Nie mamy wątpliwości, że Nowa Cegielnia dołączy do najpiękniejszych obiektów mieszkalnych Szczecina i wraz z pierwszą częścią osiedla stworzą niezwykłe miejsce dla swoich mieszkańców.

Budynki oddane będą w drugim kwartale 2011 roku.

Autorem projektów jest pracownia projektowa Orłowski & Szymański.

Stara Cegielnia powstała na Wzgórzach Warszewskich. Przez stulecia sercem tego terenu był majątek z okazałym dworem i rozległym parkiem. Pod koniec XIX wieku charakterystycznym elementem krajobrazu tej części miasta stały się cegielnie. Osiedle Stara Cegielnia jest częścią tego historycznego ukształtowania terenu.Osiedle powstało u zbiegu ulic Warcisława i Przyjaciół Żołnierza. Po zakończeniu przebudowy ulicy Warcisława będzie przebiegała tu linia tramwajowa, która pomoże mieszkańcom osiedla w dogodnym dojeździe do centrum miasta. Lepszą komunikację zapewni też nowo powstała dwu pasmowa ulica Przyjaciół Żołnierza. Inwestycja położona jest w otoczeniu terenów zielonych, a także w sąsiedztwie nowych osiedli mieszkaniowych oraz nowo wybudowanego centrum handlowego. Niedaleko przy ul. Szczanieckiej Gmina planuje wybudowanie Aquaparku – dawna Gontynka.Projekt opracowała znana szczecińska pracownia Orłowski & Szymański.

Miejsce parkingowe dodatkowo płatne.

Inwestycja Nowa Cegielnia znajduje się w Niebuszewie, ul. Księcia Warcisława I (3.3 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez SGI Sp. z o.o.

Inwestycja Nowa Cegielnia została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2011 roku.

Cały projekt składa się z 80 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Nowa Cegielnia nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców SGI Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2009 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2011 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 80 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia:
plac zabaw, teren ogrodzony, ochrona całodobowa
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, jezioro, rzeka

Lokalizacja inwestycji

Jak wskazuje na to sama nazwa, Szczecin-Północ jest dzielnicą położoną w północnej części miasta. Składa się z 7 osiedli, a zamieszkuje ją ok. 53 700 osób. To dzielnica miasta dająca największy dostęp do przyrody, na co wpływ mają głównie rozległe tereny zielone nad Odrą i jeziorem Dąbie. Odległość od centrum jest tu gwarantem spokojnego życia, natomiast dobre połączenia komunikacyjne pozwalają na bezproblemowy dojazd do każdej części Szczecina. Niemniej jednak w okolicy nadodrzańskiej mieści się Skolwiński Park Przemysłowy i działają różnorakie firmy. Zabudowa jest typowa dla terenów podmiejskich z przewagą osiedli domów jedno- i wielorodzinnych, których skupiska znajdujemy w części leżącej na Wzgórzach Warszewskich. Dzielnica ma swoją galerię handlową i dostateczne zaplecze oświatowe oraz medyczne. Znajduje się tu m.in. centrum onkologiczne i 5 przychodni publicznych. W dzielnicy krzyżują się dwie drogi wojewódzkie. Jest tu 6 stacji kolejowych i zajezdnia tramwajowa, a regularne kursy linii autobusowych i tramwajowych zapewniają dobrą komunikację z centrum.

Komunikacja

Przez północną część Szczecina przebiegają drogi wojewódzkie nr 114 i 115. Niespełna 5 km od południowej granicy biegnie droga krajowa nr 10. Działających 6 stacji kolejowych zapewnia dobre połączenie z okolicznymi miejscowościami. Kursują tu również linie autobusów miejskich i tramwajów. Na wschodzie dzielnicy znajduje się zajezdnia tramwajowa.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowa Cegielnia?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowa Cegielnia mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 30 metrów od inwestycji Nowa Cegielnia znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Przystanek autobusowy.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowa Cegielnia składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 330 m znajduje się Biedronka, w odległości 380 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 400 m znajduje się E. Leclerc.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowa Cegielnia w odległości 360 m znajduje się Boisko, w odległości 420 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.02.2012
Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: